تبلیغات
اخبار ایران و جهان - تحریم‏ها علیه ایران غرب را فلج کرده است

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

جمعه 26 اسفند 1390-10:33 ق.ظامام جمعه پردیس:
تحریم‏ها علیه ایران غرب را فلج کرده است

خبرگزاری فارس: امام جمعه شهرهای پردیس، بومهن، رودهن و آبعلی گفت: تحریم‏های استکبار جهانی علیه ایران بر خلاف پیش‏بینی آنها، اقتصاد غرب را فلج کرده است.

خبرگزاری فارس: تحریم‏ها علیه ایران غرب را فلج کرده است

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، حجت‏الاسلام حسین توسلی در آخرین نشست شورای اداری شهرستان دماوند در سال 90 که با حضور ائمه جمعه شهرستان، فرماندار، بخشدار مرکزی دماوند و جمعی از مسئولان در سالن همایش‏های فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار کرد: اقتصاد ایران با وجود اعمال تحریم‏های سخت از سوی غرب، با توسعه و پیشرفت خوبی همراه بود.

وی با تکیه بر آمارهای رسمی صندوق بین‏المللی پول، وضع نسبی اقتصاد کشور را رو به بهبودی خواند و افزود: بر اساس آمار منتشر شده شهریورماه امسال از سوی صندوق بین‏المللی پول، وضع معیشتی مردم و اقتصاد کشور پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‏ها دارای روندی رو به بهبود ارزیابی شده است.

توسلی ادامه داد: در گزارش دوم این موسسه اقتصاد جهانی در ماه گذشته نیز میزان درآمد ناخالص ملی ایران به نسبت سال‏های گذشته با افزایش قابل توجهی همراه بوده است و از رتبه 21 اقتصاد‏های جهانی به رتبه 17 این رده‏بندی ارتقا یافت.

امام جمعه شهرهای پردیس، بومهن، رودهن و آبعلی اضافه کرد: صندوق بین‏المللی پول، میزان درآمد ناخالص ملی ایران را در سال 2011 میلادی، 930 میلیارد دلار اعلام کرده بود.

وی ادامه داد: این در حالی است که در سال 1380 درآمد ناخالص ملی ایران نزدیک به 140 میلیارد دلار و همین درآمد در کشوری مانند عربستان سعودی نزدیک به 260 میلیارد دلار بود.

توسلی اضافه کرد: اما پس از گذشت یک دهه درآمد ناخالص ملی ایران مشتمل بر شاخصه‏هایی نظیر قدرت خرید، گردش مالی و قدرت برابری، رقمی بالغ بر 930 میلیارد دلار را نشان می‏دهد.

امام جمعه شهرهای پردیس، بومهن، رودهن و آبعلی افزود: بدین ترتیب، ایران در زمینه درآمد ناخالص ملی کشورهایی نظیر عربستان، آرژانتین، ایتالیا و استرالیا را پشت سر گذاشته است.

وی، این آمار رسمی مجامع اقتصادی بین‏المللی را مصداق بارزی از شکست سیاست‏های غلط و سلطه‏جویانه استکبار جهانی علیه مواضع به حق امت اسلامی ایران خواند.

توسلی تصریح کرد: از دیگر نشانه‏های برجسته بهبود روزافزون وضع اقتصاد و معیشت مردم ایران، انجام مسافرت‏های مختلف در طول ایام سال همچون بهار و تابستان است.

امام جمعه شهرهای پردیس، بومهن، رودهن و آبعلی، تحریم همراه با تهدید غرب ضد امت اسلامی ایران را عاملی فلج کننده برای خود ملل غربی خواند.

وی ادامه داد: شاید ایران نیز به دلیل اعمال تحریم‏های غرب دچار مشکلاتی شده باشد؛ اما به طور قطع زیانی که از جانب این تمهیدات استکباری بر بدنه فرسوده نظام سرمایه‏داری غرب وارد آمده، قابل مقایسه با ضربات وارده به اقتصاد ایران نیست.

توسلی اضافه کرد: امروز اوباما که به ابزار دست رژیم اشغالگر قدس تبدیل شده است، باید در مقابل افکار بیدار جهانی و همچنین مردم ایالات متحده پاسخگو باشد.

انتهای پیام/ح20
تاریخ آخرین ویرایش:- -