تبلیغات
اخبار ایران و جهان - حمله نیروهای امنیتی آل سعود به تظاهرات مناطق شرقی عربستان

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

شنبه 27 اسفند 1390-10:32 ب.ظحمله نیروهای امنیتی آل سعود به تظاهرات مناطق شرقی عربستان

خبرگزاری فارس: روز گذشته مناطق مختلف شرق عربستان شاهد برگزاری تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز علیه سرکوب‌گری رژیم سعودی و خروج نظامیان این کشور از بحرین بود که با حمله نیروهای امنیتی سعودی مواجه شد.

خبرگزاری فارس: حمله نیروهای امنیتی آل سعود به تظاهرات مناطق شرقی عربستان

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری التغییر،‌ بعد از ظهر روز گذشته (جمعه) مناطق مختلف شرق عربستان شاهد برگزاری تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز علیه رژیم سعودی بود.

در منطقه الشریقه و در شهرک الربیعیه در جزیره تاروت ساکنان منطقه با شرکت در تظاهراتی گسترده خواستار آزادی‌های سیاسی در کشور و آزادی زندانیان بی‌گناه از زندان‌های رژیم سعودی شدند.

تظاهرات‌کنندگان شهرک الربیعیه همچنین با اعلام همبستگی با قیام مردمی بحرین خواستار خروج فوری نیروهای نظامی اشغالگر سعودی از خاک بحرین شدند که بیش از یک سال است، آن را به تصرف خود درآورده‌اند. 

اما در شهرک القدیح از دیگر مناطق الشرقیه نیز تظاهراتی در اعتراض به سرکوب‌گری‌های رژیم سعودی و درخواست انجام اصلاحات ریشه‌ای در کشور برگزار شد.

شهر سیهات نیز شاهد برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز مشابهی بود که با حمله و یورش نیروهای امنیتی رژیم سعودی مواجه شد. نیروهای امنیتی رژیم سعودی در رویارویی با مردم از شلیک مستقیم استفاده کردند،‌ اما تاکنون خبری درباره اصابت یا عدم اصابت این گلوله‌ها به تظاهرات‌کنندگان منتشر نشده است.

انتهای پیام/++
تاریخ آخرین ویرایش:- -