تبلیغات
اخبار ایران و جهان - احمدی: آیین‌های ملی در زندگی مدرن اسیر است

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

شنبه 27 اسفند 1390-10:33 ب.ظسرزمین طبرستان در انتظار نوروز ـ 65
احمدی: آیین‌های ملی در زندگی مدرن اسیر است

خبرگزاری فارس: سخنگوی شورای اسلامی شهر ساری گفت: سنت و آیین‌های ملی در زندگی مدرن اسیر است.

خبرگزاری فارس: احمدی: آیین‌های ملی در زندگی مدرن اسیر است

سیدمهدی احمدی امروز در حاشیه جشنواره سبزه‌آرایی که در مرکز مازندران از سوی اداره فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری برگزار شد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه جشنواره از استقبال خوب شهروندان مواجه بود، اظهار داشت: حضور بانوان و نقش‌آفرینی این اقشار در بخش‌های مختلف جامعه دیده می‌شود و امروز شاهد هستیم که زنان توانمند ساروی برای حفظ سنت‌ها، ایده‌های هنری خود را در بخش سفره هفت‌سین و سبزه‌آرایی به نمایش گذاشتند.

وی یادآور شد: فعالیت‌های فرهنگی شهرداری ساری در سال‌های اخیر با رشد قابل توجهی روبه‌رو است که این نقطه مثبتی است که در مرکز مازندران با آن مواجه‌ایم.

احمدی با اشاره به اینکه شهرداری در کنار فعالیت‌های عمرانی به فعالیت‌های فرهنگی و هنری پرداخته است، تصریح کرد: فرهنگ باید در اولویت فعالیت‌ها قرار گیرد تا سنت‌های دیرینه کشور، استان و منطقه به نحو مطلوبی احیا شود.

وی یادآور شد: سنت‌های ملی در صورتی ارزشمند است که با موازین دینی و مذهبی اسلامی هماهنگ باشد.

عضو شورای اسلامی شهر ساری با اشاره به اینکه تمامی سنت‌های ملی ما دارای ریشه مذهبی دارد، گفت: در بسیاری از متون دینی مراجعه به زندگی گذشتگان مورد تاکید قرار گرفته شد.

وی به فراموشی رفتن سنت‌های دیرینه و کهن کشور را اسیر زندگی مدرنیته دانست و اذعان داشت: خانواده و مسئولان امور فرهنگی تلاش کنند تا با حفظ سنت‌هایی که ریشه در مذهب ما دارد این دستاوردهای کهن به نحو مطلوبی به نسل جدید جامعه انتقال یابد.

انتهای پیام/ح20
تاریخ آخرین ویرایش:- -