تبلیغات
اخبار ایران و جهان - رسیدگی به مدارس محروم اولویت سال 91

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

شنبه 27 اسفند 1390-10:33 ب.ظرئیس اداره آموزش و پرورش بویین‌زهرا تأکید کرد
رسیدگی به مدارس محروم اولویت سال 91

خبرگزاری فارس: رئیس اداره آموزش و پرورش بویین‌زهرا بر رسیدگی به مناطق محروم آموزش و پرورش در سال جدید تأکید کرد.

خبرگزاری فارس: رسیدگی به مدارس محروم اولویت سال 91

به گزارش خبرگزاری فارس از بویین‌زهرا، علی‌اصغر رجبی در آخرین جلسه شورای آموزش و پروش این شهرستان در سال 90 که با حضور جمعی از مسئولان شهرستان بویین‌زهرا در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش بویین‌زهرا برگزار شد، اظهار کرد: در سال جاری خدمات بسیار مطلوب و همچنین ارزنده‌ای در حوزه‌های مختلف آموزشی و پرورشی در مدارس و مجتمع‌های آموزشی شهرستان بویین‌زهرا انجام شده است.

وی افزود: تلاش‌ها و عملکرد فرهنگیان در ارتقای سطح علمی و فرهنگی دانش‌آموزان در سال جاری بسیار درخشان و مثبت است.

رئیس اداره آموزش و پرورش بویین‌زهرا در ادامه با ارائه گزارشی پیرامون فعالیت‌های فرهنگی انجام شده در این شهرستان تصریح کرد: اجرای جشنواره‌های مختلف در زمینه‌های علمی، فرهنگی و هنری از اهم برنامه‌ها و فعالیت‌های محوری برای دانش‌آموزان در سال 90 است.

رجبی ادامه داد: در شش ماهه نخست سال جاری با تزریق اعتبار و بودجه کافی، طرح‌های عمرانی و پژوهشی بسیار فراوانی در سطح مدارس و مجتمع‌های آموزشی این شهرستان صورت پذیرفته است.

وی عنوان کرد: ترمیم، نوسازی و همچنین محوطه‌سازی بخشی از مجتمع‌های آموزشی روستایی در روستاهای صدرآباد و آراسنج از توابع بخش مرکزی بویین‌زهرا از جمله اقدامات اختصاصی آموزش و پرورش برای رفاه و آسایش بیشتر دانش‌آموزان در سال 90 است.

رئیس اداره آموزش و پروش بویین‌زهرا تصریح کرد: با توجه به پیگیری و سلسله رایزنی‌های انجام شده، پروژه‌های عمرانی و زیربنایی دو روستای عشرت‌آباد و آقچه‌مزار بخش مرکزی این شهرستان نیز در مرحله پیگیری و اجرا قرار گرفته‌اند.

رجبی اضافه کرد: رسیدگی به مدارس در نقاط محروم و بررسی وضعیت آموزشی و تحصیلی دانش‌آموزان از جمله برنامه‌های آموزش و پرورش برای سال جدید است.

وی همچنین با اشاره به اقدامات انجام پذیرفته از سوی خیران در این شهرستان گفت: افراد نیکوکار و توانمند در طول سالیان جاری خدمات اساسی و ارزنده‌ای را در راستای نهضت مدرسه‌سازی در بویین‌زهرا به انجام رسانده‌اند که مایه افتخار و سربلندی برای مردم این شهرستان است.

رئیس اداره آموزش و پرورش بویین‌زهرا عنوان کرد: همایش خیران مدرسه‌ساز اردیبهشت ماه سال91 در بویین‌زهرا برگزار می‌شود.

رجبی با اشاره به آغاز طرح هوشمند کردن مدارس و مجتمع‌های آموزشی در سراسر کشور اظهار کرد: این طرح نیز از جمله برنامه‌های مهم و کلیدی وزارت آموزش و پرورش برای افزایش سطح علمی و فناوری مدارس کشور است که طی مراحل مختلفی در حال انجام است.

در ادامه معاون پرورشی و تربیت بدنی  اداره آموزش و پروش بویین‌زهرا نیز با ارائه گزارشی از روند اجرای طرح‌های پژوهشی در مدارس و آموزشگاه‌ها یادآور شد: از آغاز سال جاری تاکنون برنامه‌های مؤثر و پرباری در حوزه‌های مختلف فرهنگی و علمی از سوی این معاونت در سطح مجتمع‌های آموزشی و مدارس این شهرستان صورت پذیرفته است.

مهدی زمانی خاطر نشان کرد: با توجه به دستورالعمل‌های ارسالی در ماه‌های اخیر فعالیت‌های خوبی در زمنیه اجرای طرح ملی حفظ قرآن کریم در این شهرستان انجام شده است.

گفتنی است در پایان نیز اعضا و مدعوین حاضر در جلسه هر کدام پیشنهادات و نقطه‌نظرات خود را در رابطه با موضوعات مطرح شده اظهار کردند.

انتهای پیام/س10/پ3003
تاریخ آخرین ویرایش:- -