تبلیغات
اخبار ایران و جهان - نمایش قدیمی‌ترین اتومبیل‌های سلطنتی در چالوس

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

یکشنبه 6 فروردین 1391-11:40 ق.ظمدیر موزه خودروهای تاریخی ایران خبر داد
نمایش قدیمی‌ترین اتومبیل‌های سلطنتی در چالوس

خبرگزاری فارس: مدیر موزه خودروهای تاریخی ایران گفت: نمایشگاه خودروهای تاریخی ایران با نمایش 25 خودروی قدیمی و تاریخی در مجتمع نمک آبرود چالوس برپا شد.

خبرگزاری فارس: نمایش قدیمی‌ترین اتومبیل‌های سلطنتی در چالوس

تورج حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چالوس گفت: 10 خودرو در این نمایشگاه وجود دارد که تاکنون در ایران به نمایش گذاشته نشده است.

وی خاطرنشان کرد: قدیمی‌ترین خودرو به نمایش گذاشته در این موزه مربوط به دوره احمد شاه است.

مدیر موزه خودروهای تاریخی ایران تصریح کرد: یکی از قدیمی‌ترین ماشین‌های موجود در این نمایشگاه مربوط به شرکت رولز رویس است که این شرکت در سال 1906 در انگلستان تولید خود را شروع کرده است.

حسینی اظهار کرد: رولز رویس سیلورگوست از قدیمی‌ترین اتومبیل‌های سلطنتی بود که احمد شاه آن را خریداری و این خودرو وارد ایران شد.

مدیر موزه خودروهای تاریخی ایران تاکید کرد: یکی از نکات ویژه این خودرو این بوده است که هم دارای هندل بوده و هم با سوئیچ روشن می‌شود و مجهز به شش سیلندر خطی به ظرفیت 7هزار و 36 سی سی و 50 اسب بخار بوده و حداکثر سرعت آن 80 کیلومتر در ساعت است.

حسینی گفت: فانتوم چهار، یکی دیگر از خودروهای قدیمی است که از سال 1950 میلادی تا سال 1956 میلادی فقط 18 دستگاه از آن ساخته شد که فقط یک دستگاه آن ضد گلوله بود که در موزه خودروهای ایران قرار دارد و سه دستگاه دیگر از آن در کلکسیون ژنرال فرانکو نگهداری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: خودروی کورسی کوچکی که سه آرم بزرگ را دارد نیز به چشم می‌خورد، پورشه، بنز، فولکس واگن و لین خودروی کورسی جزو معدود خودروهایی است که سه کمپانی بزرگ با هم تولید کردند و به سفارش صدراعظم آلمان ساخته و به ولیعهد ایران هدیه داده شد.

حسینی افزود: بنز 500 K یکی از ارزشمندترین خودروهای موزه است گذشته‌های دور و پرفراز و نشیب خودروسازی جهان و شروع ساخت خودروهای سریع امروزی را یادآور می‌شود.

وی تاکید کرد: این نمایشگاه تا 13 فروردین ماه سال جاری در نمایشگاه مجتمع نمک آبرود دایر است.

انتهای پیام/س10
تاریخ آخرین ویرایش:- -