تبلیغات
اخبار ایران و جهان - مطالب هفته چهارم بهمن 1390

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

شنبه 29 بهمن 1390-08:38 ب.ظمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم:
قم تنها استان برگزار کننده نمایشگاه یاد یار مهربان است

خبرگزاری فارس: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: استان قم تنها استانی است که نمایشگاه یاد یار مهربان را در سال جاری برگزار می‌کند.

خبرگزاری فارس: قم تنها استان برگزار کننده نمایشگاه یاد یار مهربان است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سید مرتضی اسماعیلی‌طبا ظهر امروز در مراسم افتتاح سومین نمایشگاه یاد یار مهربان که در مدرسه امام صادق(ع) برگزار شد، اظهار داشت: هر سال نمایشگاه یاد یار مهربان با مشارکت‌های ملی و استانی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: امسال رقم کمک برای خرید کتاب ویژه کتابخانه‌های مدارس استان به مبلغ خوبی رسیده و امید است در سال 91 با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه‌های استان شاهد افزایش این رقم باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: هرچه کتاب به کتابخانه‌ها وارد شود در ترویج امر کتاب و کتابخوانی موثر است و سرانه میزان مطالعه را افزایش خواهد داد.

اسماعیلی‌طبا ابراز داشت: بر اساس آماری که از سوی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شد، استان قم تنها استانی است که نمایشگاه یاد یار مهربان را در سال جاری برگزار می‌کند و این نشان‌دهنده عزم جدی استان برای برگزاری نمایشگاه کتاب است.

 

*بازار کتاب و کتابخوانی در اواخر سال 90 در قم فراهم شد

وی تصریح کرد: تلاش می‌شود محل برگزاری نمایشگاه برای سال آینده، یک محل استاندارد و وسیع باشد تا برای برگزاری نمایشگاه‌های کتاب از آن استفاده شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم خاطرنشان کرد: قم در اواخر سال جاری بهار فرهنگ کتاب و کتابخوانی بود و نمایشگاه‌های متعدد و تخصصی از قبیل حوزه، عمومی، کودک و نوجوان و جلسات نقد و بررسی برگزار شد.

اسماعیلی‌طبا با بیان اینکه در آخر سال 90 بازار کتاب و کتابخوانی در قم داغ شد، اضافه کرد: برگزاری این نمایشگاه و عرضه کتاب با تخفیف و تنوع بسیار قدرت انتخاب را برای بهره‌برداران آن فراهم می‌سازد.

به گفته وی، برگزاری نمایشگاه‌های متعدد کتاب به رونق و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی کمک می‌کند و سرانه میزان مطالعه را افزایش می‌دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم یادآور شد: زمانی که میزان کمک‌های استانی در جلسه شورای آموزش و پرورش مطرح شد، استانداری و آموزش و پرورش نسبت به این امر اهتمام داشتند و سهم خوبی را بر عهده گرفتند.

اسماعیلی‌طبا گفت: این امر افزایش 120 درصدی میزان کمک به خرید کتاب را برای مدارس بیش از سال گذشته میسر کرد.

انتهای پیام/ی20
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 29 بهمن 1390-08:38 ب.ظبه دلیل حجم بالای استقبال خریداران
تاریخ تولید از مصرف در بازارهای روز اهمیت بیشتری دارد

خبرگزاری فارس: مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان گفت: به دلیل حجم بالای استقبال خریداران در بازارهای روز تاریخ تولید از مصرف اهمیت بیشتری دارد و مواد غذایی هر چند روز یک بار در نهایت تازگی به این بازارها وارد می‌شوند.

خبرگزاری فارس: تاریخ تولید از مصرف در بازارهای روز اهمیت بیشتری دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سید رضا حکیم فعال امروز در مراسم اختتامیه دومین جشنواره غذای سالم با حضور بسیاری از خریداران محصولات سالم از بازارهای روز برگزار شد، با بیان اینکه هدف از برگزاری دومین جشنواره غذای سالم در شهر اصفهان اشاعه تغذیه سالم و استفاده از پروتئین مفید برای مردم است، اظهار داشت: به دلیل توصیه پزشکان سعی شده فرهنگ استفاده از گوشت سفید به ویژه ماهی را در بین مردم ترویج کنیم.

وی با اشاره به اینکه از سال‌های گذشته بسیاری از شهروندان برای خرید ماهیان خوراکی دچار سردرگمی بودند و در سلامت ماهی‌ها تردید داشتند، افزود: شهرداری اصفهان با ایجاد بازارهای متمرکز ماهی همچون بازار ماهی تمدن و نیز بازارهای خرید روز با عنوان بازارهای کوثر به شهروندان این اطمینان را می‌دهد که در نهایت اعتماد اجناس مورد نیاز خود را خریداری کنند.

مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: همواره یک نماینده از سازمان دامپزشکی برای کنترل اجناس و اطمینان از سلامت انواع گوشت‌ها و مواد غذایی فاسد شدنی در این بازارهای روز حضور دارد.

وی ادامه داد: در نظر داریم بر تعداد بازارهای عرضه کننده ماهی در اصفهان بیفزاییم چرا که تاریخ مصرف در این بازارها معنایی ندارد و به دلیل استقبال و خرید زیاد مردم تاریخ تولید جلوه بیشتری دارد و مواد غذایی هر چند روز یک بار در نهایت تازگی به این بازارها وارد می‌شوند.

حکیم فعال بیان داشت: در بازارهای روز 10 تا 30 درصد قیمت اجناس زیر قیمت بازار است و مردم می‌توانند اجناس در دسترس و تازه را با قیمتی ارزان‌تر خرید کنند.

وی بیان داشت: در حال حاضر خرید از این بازارهای روز به صورت حضوری انجام می‌شود و در دو بازار نیز به صورت پیک موتوری رایگان صورت می‌گیرد که قصد داریم در آینده‌ای نزدیک خرید اینترنتی را جایگزین خرید حضور در بازارهای روز اصفهان کنیم.

انتهای پیام/خ۲۰
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 29 بهمن 1390-08:37 ب.ظرئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری خبر داد
ثبت گل ترمه چهارمحال و بختیاری در مرکز ملی فرش

خبرگزاری فارس: رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از ثبت گل ترمه چهارمحال و بختیاری در مرکز ملی فرش ایران خبر داد.

خبرگزاری فارس: ثبت گل ترمه چهارمحال و بختیاری در مرکز ملی فرش

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، علیرضا شیخی بعدازظهر امروز در نشست شورای اداری این سازمان، اظهار داشت: بافت گل ترمه این استان در مرکز ملی فرش ایران به نام اعظم مقدسی نیکو دارنده پروانه تولید غیر متمرکز فرش دستبافت ساکن روستای بارده ثبت ملی شده است.

وی با بیان اینکه این طرح از قدمت تاریخی بالایی برخوردار و از نظر نقش در بازارهای جهانی منحصر بفرد است، گفت: ثبت طرح و نقشه قالی به‌منظور حفظ و صیانت از مالکیت معنوی طرح‌های منحصر به‌فرد و خاص بافته شده در هر منطقه انجام می‌شود.

شیخی افزود: تاکنون آذربایجان شرقی با ثبت سه نشان جغرافیایی رکورددار کشور در ثبت نقشه فرش است.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری در ادامه همچنین از ثبت دو طرح نقشه قالی این استان در مرکز ملی فرش ایران خبر داد و گفت: این نشان‌ها شامل نقشه قالی گل ترمه چهارمحال و چهار خشت چهارمحال است که ثبت ملی شده است.

شیخی افزود: این اقدام در راستای حفظ و صیانت از مالکیت معنوی طرح‌های مخصوص بافته شده انجام می‌شود و تاکنون آذربایجان شرقی با ثبت سه نشان جغرافیایی رکورددار کشور است.

وی گفت: این طرح‌ها از قدمت تاریخی بالایی برخوردار بوده‌اند و ارزش و جایگاه فرش‌های بافته شده با طرح‌های این مناطق نیز در بازارهای جهانی، قابل مقایسه با هیچ طرحی در زمینه قالی نیست.

شیخی در ادامه همچنین با اشاره به صادرات 80 درصدی فرش دستبافت چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: 100هزار بافنده فرش در این استان بر 50 هزار دار قالی در چهار سبک بختیاری، یلمه، نائینی و گبه فرش تولید می‌کنند.

وی افزود: سالانه 200 هزار متر مربع فرش در این استان تولید می‌شود، که به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم از استان‌های دیگر این صادرات صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/ی20
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 29 بهمن 1390-08:37 ب.ظبا صدور بیانیه‌ای صورت گرفت
تأکید معاونان فرهنگی اجتماعی دانشگاه‌ها بر حضور آگاهانه در انتخابات مجلس

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های کشور با صدور بیانیه‌ای تأکید کردند: دانشگاهیان فضای نشاط سیاسی و مشارکت حداکثری را در دانشگاه‌ها فراهم کنند و با ورود عالمانه به عرصه انتخابات، ترویج برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

خبرگزاری فارس: تأکید معاونان فرهنگی اجتماعی دانشگاه‌ها بر حضور آگاهانه در انتخابات مجلس

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های کشور با صدور بیانیه‌ای در پایان سومین نشست معاونان فرهنگی و اجتماعی و نمایندگان وزیر در هیئت های نظارت بر تشکل‌های اسلامی بر ایفای نقش دانشگاهیان در تشریک مساعی علمی و پژوهشی با نخبگان علمی، فرهنگی و سیاسی کشورهای اسلامی در جهت تئوری‌پردازی ساختار بومی حاکمیتی، مبتنی بر اسلامی ناب محمدی و با تکیه بر تجارب و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران تأکید کردند.

معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها در این بیانیه ضمن گرامی داشت حضور پرشور مردم در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن، برای نیل به اهداف بلندمدت انقلاب اسلامی و تحقق ارزش‌های بنیادین آن، دستیابی به دانش و فناوری‌های نوین در عرصه‌های مختلف را مرهون مجاهدت‌های تلاش‌گران عرصه علم و فناوری به ویژه شهدای این عرصه دانستند.

شرکت‌کنندگان در این نشست، با تأکید بر پیگیری بی‌وقفه اهداف صلح‌طلبانه از انرژی هسته‌ای و تجدید میثاق شهیدان سرافراز جهاد علمی، سکوت مجامع بین‌المللی در قبال ترور نخبگان علمی کشور را محکوم و بر دستیابی هر چه سریع‌تر فرزندان ایران اسلامی به قله‌های پیشرفت در تمامی عرصه‌های مختلف علم و فناوری اذعان کردند.

معاونان فرهنگی واجتماعی دانشگاه‌ها در بخش دیگری از این بیانه با محکوم کردن تحریم‌های غیرقانونی از سوی استکبارجهانی، آن را محکوم به شکست دانسته و اعلام کردند: این‌گونه تحریم‌ها نه تنها خللی در عزم و اراده ملت ایران در پیمودن مسیر پرافتخار عزت و کرامت وارد نمی‌کند، بلکه موجب پیشرفت ملت ایران در تمامی عرصه‌های علمی و فناوری و تأمین‌کننده استقلال و خودکفایی این ملت در صحنه‌های بین‌المللی خواهد شد.

همچنین شرکت‌کنندگان ضمن تأکید بر حضور پرشور و حماسه آفرین ملت به خصوص جامعه دانشگاهی کشور در صحنه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از تمام گروه‌های حاضر در صحنه انتخابات دعوت کردند توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی را در این خصوص نصب‌العین قرار داده و در فضایی اخلاقی و منطقی به رقابت سالم پرداخته و هوشیارانه اهداف عالی نظام اسلامی را پیگیری کنند.

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: از همکاران دانشگاهی خود انتظار داریم فضای نشاط سیاسی و مشارکت حداکثری را در دانشگاه‌ها فراهم کنند و با ورود عالمانه به عرصه انتخابات و تأکید بر انسجام ملی در فضای سیاسی، ترویج برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

انتهای پیام/
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 29 بهمن 1390-08:37 ب.ظتوسعه 5 مرکز مخابراتی در تهران از فردا

خبرگزاری فارس: عملیات توسعه در مراکز مخابرات سیدالشهداء (ع)، شهید نظری، شهدای گمنام، شیخ فضل ا... نوری، احمدآباد مستوفی از فردا آغاز می شود.

خبرگزاری فارس: توسعه 5 مرکز مخابراتی در تهران از فردا

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران، با اجرای عملیات مذکور ارتباط تلفنی مشترکین در مرکز مخابرات سیدالشهداء (ع) با پیش شماره های 5513، 5514، 5517، 5570 الی 5579 در محدوده خیابان های قزوین، جوهری، کوچه ساکت، کرد کاظمی و در مرکز مخابرات شهید نظری با پیش شماره های 7754 الی 7759 در محدوده خیابان های شیخ صفی، نامجو، کوچه انارکی، داریوش حداکثر به مدت 72 ساعت با اختلال همراه است.

همچنین با اجرای عملیات مذکور ارتباط تلفنی مشترکین در مرکز مخابرات شهدای گمنام با پیش شماره های 7705 الی 7708، 7736 الی 7738 در محدوده اتوبان باقری، خیابان های شهید داداشی، شهید برفروئی 214، اردیبهشت و در مرکز مخابرات شیخ فضل ا... نوری با پیش شماره های 8821، 8803 الی 8806، 8860 الی 8862 در محدوده میدان شیخ بهایی، بازارچه شهرداری، خیابان های شیراز شمالی، ونک، مجتمع ایران سکنا، مجتمع پاپلی، کوچه نرگس حداکثر به مدت 72 ساعت با اختلال همراه است.

براساس همین گزارش با اجرای عملیات توسعه، ارتباط دیتای مشترکین در مرکز مخابرات احمدآباد مستوفی از ساعت 24 به مدت 6 ساعت دچار اختلال می شود.

انتهای پیام/ح

 
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 29 بهمن 1390-08:37 ب.ظاز گلستان تا بهارستان - 45
مشارکت حداکثری در انتخابات دشمنان را مایوس می‎کند

خبرگزاری فارس: مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات دشمنان را مایوس می‎کند.

خبرگزاری فارس: مشارکت حداکثری در انتخابات دشمنان را مایوس می‎کند

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، زمان رو به جلو حرکت می‎کند و روزها به تندی ورق می‌خورد تا مردم در ایران اسلامی خود را برای خلق حماسه‎ای دیگر مهیا سازند، انتخابات نهمین مجلس شورای اسلامی ایران مورد توجه همه جهانیان است و چشم‎های بسیاری به آن دوخته شده دشمن همه ابزار خود را به کار گرفته تا مردم را از شرکت در انتخابات مایوس کنند، تحریم‎ها، تهدیدها و توطئه‎های بسیار امنیتی، اطلاعاتی، ترور دانشمندان هسته‎ای و... هر چه که دارد رو می‎کند تا سدی از یاس برای مردم بصیر ایران اسلامی به وجود آورد، اما مردم در حماسه 22 بهمن نشان دادند که همچنان دست بیعت به سوی رهبر خود دراز کرده‎اند و از آرمان‎های خود فاصله نخواهند گرفت.

بر همین اساس به مصاحبه تفصیلی با حجت‎الاسلام نورالله ولی‎نژاد مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان نشستیم تا از توصیه‎های این مسئول برای حضور حداکثری و انتخابی آگاهانه استفاده کنیم، آنچه می‎خوانید ماحصل این مصاحبه صمیمانه است.

فارس: به نظر شما راه‎های افزایش مشارکت سیاسی مردم در انتخابات چیست؟

- برای افزایش مشارکت سیاسی مردم در انتخابات چند راه وجود دارد یکی از این راه‎ها اعتمادسازی است مردم باید به نظام شان اعتماد کنند و نظام نیز این اعتماد را به وجود آورد که امین رای مردم است

آگاهی بخشی دومین راه برای مشارکت حداکثری است مردم باید بدانند که اگر درصد شرکت‎کنندگان افزایش پیدا کند به همان میزان دشمن عقب‎نشینی می‎کند و دشمنان مایوس شوند، لذا شایسته است که تریبون‎داران، افراد موثر و اصحاب رسانه مردم را برای حضور حداکثری تشویق کنند.

فارس: راهکارهای عملی سازی رهنمودهای رهبری در انتخابات چیست؟

- ولایت فقیه در راس ساختار سیاسی کشور و پایه نظام است و جامعه را مقلد حاکم دینی می‎دانیم با توجه به این نگرش همه مردم اطاعت از ولی زمان را وظیفه قانونی، اجتماعی و دینی خود می‎دانند و آنچه را در طول 33 سال از انقلاب به عنوان عزت، سربلندی، پیشرفت و استقلال داریم مدیون رهبری هستیم و روحانیون و ائمه جماعت باید با هدایت و ارشاد جامعه و آگاهی تببین بخش رهنمودهای مقام معظم رهبری در انتخابات باشند و مردم را تشویق کنند تا در انتخابات شاخص‎ها و معیارهای انتخاب اصلح را در نظر بگیرند.

فارس: اهمیت این دوره از انتخابات با توجه به اینکه اولین انتخابات بعد از فتنه 1388 است چیست؟

- در انتخابات 1388 مشارکت 40 میلیونی مردم را شاهد بودیم  هر چند که در آن دوره از انتخابات، انتخابات ریاست جمهوری بوده و این دوره از انتخابات مجلس است و تفاوت‎های نیز دارد، اما مردم باید توجه داشته باشند با اتفاقاتی که در آن دوره افتاد اگر کاهش مشارکت در انتخابات رخ دهد شاید نشان از مایوس شدن جامعه باشد؛ اما از آنجا که جامعه از بلوغ کافی برخوردار است با مشارکت حداکثری، آنچه را که دشمن و افراد شیطنت‎طلب و فرصت طلب القاء کرده‎اند برای همیشه محو خواهند کرد.

فارس: تهدیدات جریان انحرافی و فتنه برای آینده نظام چیست؟

- همیشه در طول 33 سال گذشته جریانات انحرافی و منافقین داخلی خسارت‎های را برای کشور و جامعه به وجود می‎آورند، اما با بصیرت مردم و هدایت رهبری باعث شد که همه آن جریانات کم کم افول و از دایره خارج شدند هم فتنه و هم انحراف برای جامعه خطرناک است و هر دو برای نظام و حکومت صدمه و لطمه است.

فارس: مجلس نهم چه نمایندگانی نیاز دارد و این نمایندگان باید چه ویژگی‎های داشته باشد؟

- نمایندگان باید مومن و پایبند به ارزش‎ها، ضد استکبار و اسرائیل، حامی مستضعفین و پایبندی به آرمان‎ها امام و رهبری و مقام معظم رهبری باشد و برای وحدت امت اسلامی سیاست مقام معظم رهبری را اصل بداند.

همچنین نمایندگان باید نیازهای مردم منطقه را در نظر بگیرند و از توان قانون گذاری برای منطقه استفاده کنند و پیگیر امور مردم باشند و نظارت بر دستگاه‎های اجرایی مورد توجه قرار دهند.

انتهای پیام/ن۱۰
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 29 بهمن 1390-08:37 ب.ظاستاندار کرمان:
جمعیت استان کرمان 2 میلیون و 961 هزار نفر است

خبرگزاری فارس: استاندار کرمان گفت: طبق آمار رسمی و بر اساس آخرین سرشماری جمعیت استان کرمان 2 میلیون و 961 هزار و 307 نفر اعلام شده‌ است.

خبرگزاری فارس: جمعیت استان کرمان 2 میلیون و 961 هزار  نفر است

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، اسماعیل نجار بعد از ظهر امروز در حاشیه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طبق آمار رسمی جمعیت استان کرمان 2 میلیون و 961 هزار و 307 نفر اعلام شده‌ است.

وی بیان داشت: این جمعیت شامل 770 هزار و 595 خانوار است.

نجار عنوان کرد: بر این اساس یک میلیون و 501 هزار و 104 نفر مرد و یک میلیون و 460 هزار و 167 نفر زن هستند.

وی تصریح کرد: یک میلیون و 719 هزار و 225 نفر جمعیت شهری و یک میلیون و 242 هزار و 52 نفر جمعیت روستایی است.

نجار خاطرنشان کرد: در مجموع 58 درصد جمعیت شهری و 42 درصد روستایی است.

استاندار کرمان گفت: براساس ارزیابی‌های مرکز آمار ایران، ستاد سرشماری استان کرمان به عنوان ستاد نمونه کشوری انتخاب شده است.

به گزارش فارس، لوح تقدیری از سوی مرکز آمار ایران به استاندار، معاون برنامه‌ریزی و مدیرکل آمار استانداری کرمان اهدا شد.

همچنین طبق ارزیابی‌های به عمل آمده، روابط عمومی استانداری کرمان به عنوان نمونه کشوری برگزیده شده است.

انتهای پیام/ی20
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 29 بهمن 1390-08:37 ب.ظدر قطعنامه دهمین کنگره حزب مردم‌سالاری عنوان شد
هشدار نسبت به تشکیل نهادهای مدنی «دولت ساخته»/ انتقاد از تلاش برای تغییر جاسبی

خبرگزاری فارس: در قطعنامه دهمین کنگره حزب مردم‌سالاری ضمن هشدار نسبت به تشکیل نهادهای مدنی «دولت ساخته» از تلاش مسئولان برای تغییر جاسبی انتقاد شده است.

خبرگزاری فارس: هشدار نسبت به تشکیل نهادهای مدنی «دولت ساخته»/ انتقاد از تلاش برای تغییر جاسبی

به گزارش خبرگزاری فارس، دهمین کنگره سراسری حزب مردم‌سالاری با حضور منتخبین حزبی سراسر کشور‏، دبیران کل احزاب، اساتید حوزه و دانشگاه، جمعی از فعالان سیاسی و نمایندگان مجلس و اصحاب رسانه،روز دوشنبه 10 بهمن 1390 در تهران برگزار شد.

 در مراسم افتتاحیه کنگره که با شعار "مجلس  پرسش‌گر، دولت پاسخگو در پرتو انتخابات آزاد و عادلانه" برگزار شد ابتدا آیاتی از کلام‌الله مجید قرائت شد و پس از پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، کلیپ‌ فعالیت‌های حزب مردم‌سالاری  پخش شد.

 در پی استقرار هیات رئیسه کنگره در جایگاه مخصوص‏، دبیر اجرایی کنگره، گزارشی از مراحل اجرایی کنگره ارائه داد.

 پس از سخنرانی آقایان محمدجواد حق‌شناس و علیرضا  محجوب و خانم سهیلا جلودارزاده، مصطفی کواکبیان دبیرکل  حزب مردم‌سالاری سخنرانی کرد.

 در این کنگره با تصویب مهمترین محورهای قطعنامه، اختیار صدور قطعنامه کنگره دهم به دفتر سیاسی حزب واگذار شد که اعضای دفتر سیاسی نیز قطعنامه را به شرح زیر به تصویب رساندند.

 متن کامل قطعنامه به شرح ذیل است:

 دهمین کنگره حزب مردم‌سالاری که در بهمن ماه برگزار شد‎؛ ماهی که یادآور حماسه بزرگ و تاریخ‌ سازی است که با رهبری پیر فرزانه انقلاب‏، حضرت امام خمینی(ره) آفریده شد و با حمایت یکپارچه مردم و اتحاد و وحدت کلمه ایرانیان، به ثمر رسید تا نه تنها روند تاریخ معاصر کشورمان را دستخوش تحولی بی‌بدیل سازد،بلکه بر کل آزادیخواهان و مسلمانان جهان تاثیری شگرف بگذارد، تاثیری که پیامدهای آن را در قالب وقوع جنبش‌های بیداری اسلامی در منطقه شاهد هستیم و خواسته مشترک آنان، اسلام‌خواهی مردم سالاری و ضدیت‌ با دیکتاتوری، اسرائیل و سلطه‌طلبی غرب است.

 بدین ترتیب  33 سال  پس از پیروزی  انقلاب  شکوهمند  اسلامی و 22 سال پس  از رحلت  ملکوتی  رهبر کبیر  انقلاب، یاد و خاطره انقلاب و ماه بهمن، ماه شکوهمند پیروزی خون بر شمشیر، عدالت بر بی‌عدالتی، آزادی بر استبداد به استقلال و وابستگی بیش از همیشه  زنده و آرمان‌های امام (ره) پایدارتر از همیشه است.

 فراهم ساختن زمینه حضور گسترده مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 12 اسفند ماه کم هزینه‌ترین راهکار برای افزایش پشتوانه مردمی نظام و وادار ساختن غرب به عقب‌نشینی در مقابل نظام و مردم است.

 هر چقدر انتخابات مجلس پرشورتر برگزار شود و میزان مشارکت مردم در آن افزایش یابد، غرب با تامل بیشتری روابط خود با ایران را تنظیم می‌کند و با مشاهده پشتوانه مردمی نظام، از ادبیات نامناسب تهدید فاصله می‌گیرد.

 در این میان وظیفه مسئولان نظارتی و اجرایی انتخابات بسیار سنگین است. اگر چه رد صلاحیت جمعی از نمایندگان مجلس فعلی توسط هیات‌های اجرایی انتخابات، شگفتی همگان را در پی داشت و اعتراضاتی در این زمینه ایجاد کرد، اما هیات‌های نظارت بر انتخابات تا حدودی، اشکالات روند جاری را رفع کردند تا زمینه برای تائید صلاحیت تعداد بیشتری از کاندیداها فراهم گردد.

 اما این کافی نیست. شورای محترم نگهبان طبق فرمایش حکیمانه رهبر معظم انقلاب که فرمودند «شورای نگهبان سطح صلاحیت‌ها را  در حد معقول نگه دارد و آنقدر بالا نبرد که عده کمی احراز صلاحیت شوند»، نقش مهمی  در افزایش تعداد  تائید صلاحیت‌شدگان انتخابات و به تبع آن، افزایش شور و نشاط عمومی برای شرکت در انتخابات آتی در سراسر کشور خواهد داشت که امید است با تاسی از توصیه مقام معظم رهبری، راه را برای ورود تعداد بیشتری از افراد واجد صلاحیت به عرصه رقابت‌های انتخاباتی باز کند. چرا که انتخابات مجلس نهم، از هر حیث، چه از لحاظ مقابله با تهدیدهای دشمنان و چه از لحاظ تاکید بر فرمایش حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر در راس امور بودن مجلس، از اهمیت و حساسیت‌ خاصی برخوردار  است و هر چقدر مشارکت مردم در آن بالاتر باشد، هم تهدیدهای دشمنان را خنثی خواهد کرد و هم جایگاه و اعتبار مجلس را به عنوان رکن رکین قانونگذاری و نظارت افزایش  خواهد داد.

 حزب مردم‌سالاری نیز با عنایت به اهمیت انتخابات مجلس  نهم، از ماه‌ها پیش فعالیت‌های انتخاباتی خود را آغاز  کرد تا  آمادگی خود را برای حضور فعال و سرنوشت ساز در عرصه  سیاسی کشور  اعلام کند.

 حزب مردم‌سالاری بر این اعتقاد است که با گوشه‌نشینی و انزواطلبی‏، نه تنها  هیچ مشکلی از مشکلات کشور حل  نمی‌شود، بلکه زمینه برای تقویت نفوذ و فراخ‌ تر شدن دامنه فعالیت افراطیون رادیکال و طیف‌های وابسته به دولت در عرصه  قانون‌گذاری فراهم می‌شود.

 عدم حضور اصلاح‌طلبان، نیروهای مستقل و اصولگرایان معتدل  در عرصه انتخابات تنها مسیر حرکت را برای نامزدالدوله‌ها فراخ می‌سازد تا در سایه تشویق مردم به انزواطلبی و عدم مشارکت در انتخابات و به مدد حضور کم‌رنگ مردم در عرصه  تعیین سرنوشت مجلس را به تسخیر خود در آورند و به جای  نظارت بر دولت، به حامی چشم و گوش بسته فعالیت‌های دولتمردان تبدیل  شوند.

 برای این دسته از افراد، در راس امور بودن مجلس در اولویت  آخر است و آنچه مهم است حمایت از دولت از طریق تمام تریبون‌ها از جمله تریبون مجلس می‌باشد. مشارکت کم رنگ مردم در انتخابات، فضا را برای فرصت‌طلبان فراهم می‌کند تا با نفوذ در مجلس، پارلمان را از اهداف‌غایی خویش که نظارت بر دولت در جهت اصلاح روند امور است دور سازند تا مجلس دیگر در راس امور نباشد.

 اگر مجلس در راس امور باشد، بسیاری  از معضلات و مشکلات کنونی ایجاد نمی‌شود و شاهد بی‌توجهی دولتمردان به تذکرات نمایندگان مجلس نخواهیم بود و به همین دلیل این دسته از  افراد مجلسی تزئینی را می‌پسندند که در راس امور نباشد در حالی که در سایه نظارت دقیق مجلس، بسیاری  از مشکلات  کنونی کشور ایجاد نمی‌شد و دولت در ریل قانون حرکت می‌کرد.

 حزب مردم‌سالاری با اعتقاد به ضرورت تشکیل مجلسی  توانمند با اقلیتی تاثیرگذار که در هیات رئیسه مجلس هم سهمی داشته باشند، مجلس پنجم را به عنوان الگوی مورد نظر انتخاب و اعلام کرد در صورت وجود شرایط رقابتی، با ارائه  فهرست انتخاباتی در انتخابات مجلس نهم شرکت خواهد کرد  و در صورت شدت داشتن رد صلاحیت‌ها ضرورتی برای ارائه فهرست انتخابات نمی‌بیند.

 در شرایط کنونی که با توصیه مقام معظم رهبری، پیش‌بینی  می‌شود شاهد افزایش تعداد تایید صلاحیت شدگان برای شرکت در انتخابات باشیم، حزب مردم‌سالاری همراه با 13 حزب اصلاح‌طلب دیگر در قالب جبهه مردم‌سالاری در انتخابات مجلس نهم شرکت می‌کند تا در سایه مشارکت گسترده  مردم، شاهد انتخاب تعداد بیشتری از کاندیداهای اصلا‌ح‌طلب  در مقایسه با مجلس هشتم توسط مردم باشیم و اقلیتی  تاثیرگذارتر در مجلس نهم تشکیل شود تا با جلوگیری از تک‌روی‌ها و انحصارطلبی‌های دولت و حامیانش در مجلس که وکیل‌الدوله بودن را برای خود افتخاری می‌دانند، شاهد اصلاح روند امور اجرایی کشور باشیم تا تخلفات و بدعت‌هایی که طی سال‌های گذشته و به ویژه یک سال اخیر توسط دولت به منصه ظهور رسیده و هر یک آثار و پیامدهای منفی و سوء فراوانی  برای کشور و مردم داشت تکرار نشود.

 مروری بر تخلفات و بدعت‌هایی که فقط  ظرف یکسال گذشته  از دولت سر زده است، تاسف برانگیز و البته عبرت‌آموز  شایسته تامل و تدبر است. خانه‌نشینی  11 روزه محموداحمدی‌نژاد پس از نظر مقام معظم رهبری در مورد تغییر و تحولات وزارت اطلاعات، نقطه تاریکی در کارنامه دولت دهم محسوب می‌شود که تمام شعارها  و ادعاهای آنان در تبعیت  از ولایت را زیر سوال برد و نشان داد  این جریان برای نیل  به اهداف و مقاصد سیاسی خود، چندان پایبند به ساختارهای پذیرفته شده نظام  جمهوری اسلامی نیست.

 البته این موضوع به همین جا ختم نشد و در پی بازداشت  تعدادی از نزدیکان رئیس‌جمهور و اسفندیار رحیم‌ مشایی از جریان موسوم به انحرافی اعتراض دامنه‌دار حامیان  رئیس‌جمهور تا جایی ادامه یافت که حتی در مقابل  قانون نیز سر تسلیم  فرود نیاوردند و مشاور آقای احمدی‌نژاد، حکم  دادگاه در مورد انتشار ویژه‌ نامه «خاتون» توسط روزنامه  ارگان  دولت را نپذیرفت.

 جریان  انحرافی برای در اختیار  گرفتن کرسی‌های سبزرنگ  مجلس نیز نقشه کشید و با هزینه‌های بالا برای وارد ساختن  150 نفر از کاندیداهای چراغ خاموش خود به مجلس و تشکیل اکثریتی حامی دولت در پارلمان فعالیت‌های خود را آغاز کرد تا شاهد کاهش  فشارهای مجلس به دولت از طریق  تشکیل مجلسی همراه و همفکر  باشیم؛ نقشه‌ای که در صورت مشارکت گسترده مردم در انتخابات و زدن دست رد به سینه وکیل‌الدوله‌ها، نقش بر آب خواهد شد.

 آنها حتی طرح سوال از رئیس‌جمهور در مجلس  را که  طبق قانون اساسی از جمله حقوق بدیهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است بر نمی‌تابیدند و هر بار با تهدید و تطمیع سعی کردند تعدادی از امضاکنندگان طرح سوال را از سوال خود منصرف کنند.

 ناکامی دولت در حل اغلب مشکلات کنونی کشور هم موجب نشده دولتمردان از شعار دادن و وعده دادن پرهیز کنند و همچنان وعده‌های بدون پشتوانه و غیرکارشناسی همچون وعده ایجاد 5/2 میلیون شغل در یک سال بدون توجه به ضرورت‌ها و پیش نیازهای ایجاد این تعداد شغل در مدت زمان کوتاه، وعده اعطای هزار متر ویلا به هر خانواده ایرانی، وعده افزایش میزان یارانه نقدی در حالی که منابع مالی برای تامین  یارانه‌های نقدی در شرایط کنونی هم کفایت نمی‌کند، وعده پرداخت یک میلیون تومان به هر نوزاد تازه متولد شده که این مبلغ پس از مدتی توسط دولت از حساب‌های نوزادان برداشته  شد و... می‌دهد که در مورد چگونگی تحقق آن ابهامات جدی وجود دارد.

 این در حالیست که دولت در حوزه‌های مختلف، نه تنها نتوانسته وعده‌‌های قبلی خود را تحقق بخشد، بلکه تخلفاتی در کارنامه این دولت ثبت شده که در مورد هیچ یک از دولتهای قبلی سابقه نداشته است. وقوع اختلاس سه هزار میلیارد تومانی به عنوان بزرگترین تخلف تاریخ نظام بانکی کشور، رویدادی بود که رویاهای اقشار آسیب‌پذیر جامعه در مورد استقرار عدالت در جامعه را نقش بر آب کرد و دولتمردان به جای پاسخگویی و عذرخواهی از مردم، دولت خود را پاک دست‌ترین دولت تاریخ معرفی کرد و تمام اسناد و مدارکی را که از حمایت همه جانبه افراد با نفوذ دولت از متخلفان حکایت داشت نادیده انگاشتند. انتشار گزارش عملکرد دولت در برنامه چهارم توسعه برگ دیگری بر کارنامه تخلفات دولت افزود چرا که نشان می‌داد دولت تقریبا به هیچ یک از اهداف برنامه چهارم توسعه دست نیافته است. البته از دولتی که بارها بی اعتقادی خود به مفاد برنامه چهارم توسعه را به صراحت اعلام کرده و برنامه توسعه کشور را که در راستای نیل به آرمان‌های سند چشم‌انداز 20 ساله کشور ترسیم شده به دلبخواه تفسیر کرده، انتظار چندان زیادی وجود ندارد که اهداف برنامه چهارم توسعه را تحقق بخشد اما واقعیت آن است که بخشی از اهداف برنامه چهارم توسعه، همان اهدافی است که توسط دولت هم به عنوان برنامه‌های «دولت مهرورز» اعلام شده بود اما به هیچ وجه تحقق نیافته است؛ اهدافی همچون تک رقمی کردن نرخ تورم، افزایش رشد اقتصادی و کاهش بیکاری فقط روی کاغذ باقی ماند و همچنان شاهد سیر صعودی نرخ تورم، کاهش آهنگ رشد اقتصادی کشور و رشد بیکاری هستیم.

 دولت در سال 1389 در شرایطی اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها را آغاز کرد که براساس مصوبه مجلس، این طرح باید با شیب ملایم و طی 5 سال به تدریج اجرایی می شد اما دولت با نحوه اجرای این طرح، فشار زیادی بر گرده اقشار مختلف مردم به ویژه تولیدکنندگان وارد کرده است و هنوز دولتمردان در مورد چگونگی آغاز مرحله دوم این طرح در بلاتکلیفی به سرمی برند؛ به طوری که یک روز می‌گویند اقشار مرفه باید خود را معرفی کنند تا یارانه آنها قطع شود و روز دیگر مدعی می‌شوند که دولت آگاه است که چه افرادی علیرغم درآمد بالا، یارانه دریافت می‌کنند و آنها را از فهرست یارانه‌ها حذف خواهند کرد.

 این موضع‌گیری‌ها تنها نشان‌دهنده عمق بی‌برنامگی اقتصادی در دولت است؛ به طوری که بخشی از بودجه عمرانی دولت هم صرف پرداخت یارانه‌های نقدی شده است و کسی در دولت پاسخگو نیست.

 در سالی که توسط مقام معظم رهبری، سال جهاد اقتصادی نامگذاری شده است. شاهد کوچکترین تحرکی از سوی دولت درجهت نیل به این آرمان مهم نبودیم و نه تنها تلاش و کوشش دولتمردان در این سال، افزایشی نداشت بلکه روال نامناسب امور غیرقانونی گذشته توسط دولت باز هم تداوم یافت که مصداق بارز آن تاخیر مجدد در ارایه لایحه بودجه سالیانه کل کشور به دولت بوده که کم کم به یک روال طبیعی برای دولتمردان تبدیل شده و تاسف برانگیز آن است که به جای آن که خود را موظف به ارائه لایحه بودجه در موعد مقرر به مجلس بدانند، هر زمان که تمایل داشتند لایحه بودجه را به مجلس  می‌دهند و به نمایندگان مجلس رهنمود می‌دهند که چند شیفته کار کنند تا بودجه در موعد مقرر به دولت ابلاغ شود!

 تاخیر در معرفی وزیر وزارتخانه تازه تاسیس ورزش و جوانان، نمودی دیگر از بی‌توجهی دولتمردان به جایگاه مجلس شورای  اسلامی است  که تنها با افزایش اقتدار مجلس، این رویکرد دولت تغییر خواهد کرد. در سالی که با عنوان جهاد اقتصادی  نامگذاری شده، دولت با ادغام غیرکارشناسی شده  دو وزارتخانه نفت و نیرو و در نهایت منتفی ساختن این ادغام، بیش‌از چهار ماه روال عادی امور در این دو وزارتخانه، به ویژه  وزارت نفت را که طی مدت کمتر از 5 ماه، دو سرپرست و سرانجام یک وزیر به خود دید دچار وقفه و پس از ماه‌ها بلاتکلیفی، در نهایت ادغام این دو  وزارتخانه کلیدی اقتصادی کشور، منتفی شد که مصداق بارزی از شتاب‌زدگی و حاکمیت  برنامه‌های غیرکارشناسی بر دولت است.

 در مجموع کارنامه دولت در عرصه اقتصادی،کارنامه‌ای ضعیف و نامطلوب ارزیابی می‌شود که متاسفانه هزینه‌های تصمیمات غیرکارشناسی آن را مردم باید بپردازند.

 در عرصه دیپلماسی، کشور ما با تشدید تحریم‌های اقتصادی و بانکی غرب مواجه شده است. اگرچه رویکرد کشورهای غربی  نسبت به ایران رویکردی منفی و توام با سیاست‌های خصمانه  است و تحقق عدالت در تعاملات بین‌المللی جایگاهی ندارد، اما انفعال در حوزه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران زمینه‌ای را فراهم که حاصل آن از یک سو تشدید تحریم‌های بین‌المللی به ویژه تحریم نفتی  و از سوی دیگر، تیرگی روابط  با برخی از کشورهای منطقه و جهان بوده است و در این میان، تنها کشورهای آفریقا و‌ آمریکای لاتین و معدودی کشورهای آسیایی ما را همراهی می‌کنند که البته آنها هم در مواقع ضروری، به سمت غرب متمایل شده و حتی در سازمان ملل بر ضد ایران رای داده‌اند. انفعال دستگاه دیپلماسی نسبت به تحولات کشورهای عربی منطقه و رویکرد دوگانه نسبت به این  کشورها، اندک اندک به پاشنه آشیل کشور ما در روابط  بین‌الملل تبدیل می‌شود.

 برخی حرکات افراطی همچون حمله خودسرانه به سفارت  بریتانیا در تهران که حرکتی غیر منطقی و مغایر با عرف سیاسی و دیپلماتیک است، تنها مسیر حرکت‌های غیرقانونی  غرب بر ضد ایران را هموار می‌سازد اما متاسفانه در داخل کشور، برخی از آن غافل هستند. آزادی  اتباع آمریکایی که به اتهام جاسوسی دستگیر شده بودند اتفاق عجیب دیگری بوده  که پرسش‌های متعددی را در ذهن ایجاد می‌‌کند. به راستی   اگر جاسوسی این افراد محرز شده بود، چرا در قبال وثیقه آزاد شدند نکته مهمتر این که در قبال آزادی این افراد، چه چیزی  عاید کشورما شد و کدام یک از صدها اتباع ایرانی و از جمله نصرت‌الله تاجیک که در کشورهای غربی زندانی یا تحت نظر هستند در قبال آزادی اتباع آمریکایی آزاد شدند؟ در شرایطی که کشور در عرصه دیپلماسی با چنین وضعیتی مواجه است، انتظار می‌رود در عرصه اجتماعی- فرهنگی در داخل کشور، شاهد تقویت اجماع ملی باشیم اما این رویکردها در داخل چندان امیدبخش نیست. افزایش نابسامانی‌های اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و حتی زیست محیطی و تداوم رویکرد محدود ساختن نهادهای مدنی و غیردولتی که می‌توانند در نقش چشمان بینا و گوشهای شنوا و حسگرهای متعالی جامعه عمل کنند، همگی زنگ خطرهایی است که باید آنها را جدی بگیریم. زمان شاهد تعطیلی خانه احزاب به عنوان نهاد صنفی تشکل‌های سیاسی بودیم و امروز شاهد عزم جدی دولت بر تعطیلی خانه سینما به عنوان نهاد صنفی سینماگران کشور هستیم با افزایش محدودیتها برای احزاب بیم آن می‌رود که در آینده‌ای نزدیک، تنها شاهد فعالیت نهادهای به اصطلاح مدنی «دولت ساخته» باشیم که عدم وجود آنها بسیار بهتر از وجود آنها است که می‌خواهند از طریق دولت ارتزاق کنند. در حوزه آموزش نسل نوجوان کشور، به جای تلاش برای کیفی ساختن تعلیم و تربیت و سیستم آموزشی تنها در حال نظاره ‌گر طرح‌هایی شتاب‌زده همچون 6 ساله شدن مقطع ابتدایی هستیم که مشخص نیست براساس چه ضرورتی، مسئولان خواستار اجرای آن هستند و انجام آن چه معضلاتی را رفع می‌کند. متاسفانه نه تنها برای ارتقای سطح آموزشی نوجوانان کشور گامهای مثبتی برداشته نمی‌شود بلکه در حوزه تفریحات سالم نیز نوجوانان و جوانان به شدت در مضیقه و تنگنا قرار دارند که پیامد ناگزیر آن، افزایش میزان آسیب‌های اجتماعی و آمارهای هشداردهنده اجتماعی در کشور است. مسئولان دولتی حتی اجازه تاسیس تلویزیون خصوصی هم نمی‌دهند و در شرایطی که قانون ممنوعیت به کارگیری تجهیزات ماهواره‌ای در کشور به دلیل استفاده بخش زیادی از جامعه از این تجهیزات، موجبات وهن این قانون را فراهم کرده مسئولان به جای رفع این مشکلات، درحال تداوم مشی پیشین خود بدون توجه به آثار ناگوار بیرونی آن هستند.

 افزایش نابسامانی‌های بخش بهداشت و درمان از یک سو و افزایش نگرانی‌های زیست محیطی در کشور که مصادیق بارز آن وضعیت نگران کننده دریاچه ارومیه و آلودگی شدید هوا در شهرهای بزرگ است، در شرایطی هموطنان را با آسیب‌های روحی و جسمی فراوان مواجه می‌کند که مسئولان به جای یافتن راه‌حلی برای رفع این معضلات اساسی کشور، تمام همت خود را مصروف تغییر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرده‌اند؛ و همه می‌دانند اگر هم نیت دولتی کردن دانشگاه آزاد نباشد قطعا به دلیل اختلاف دیدگاه‌های سیاسی، تمایل دارند رئیس دانشگاه آزاد فردی همسو باشد.

 هرچند مشکلات و معضلات کشور به ویژه در بخش مدیریت اقتصادی که نمونه‌ای از بی‌تدبیری‌ها را در ماجرای اخیر نوسانات قیمت ارز و طلا مشاهده کردیم فراوان‌تر از نوشتار این قطعنامه است اما در آستانه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی به همین اندازه بسنده کرده و بر این نکته تاکید داریم که بیان واقعیت های ملموس جامعه جنبه‌ای از امر به معروف ونهی از منکر است و می‌تواند زمینه ساز مشارکت آگاهانه و حضور حداکثری مردم در پایه صندوق‌های رای باشد. به امید رشد و توسعه همه جانبه ایران اسلامی و برافراشته شدن پرچم پرافتخار ایران اسلامی در سراسر جهان و ظهور عدالت‌گستر واقعی، مهدی ‌موعود (عج).

انتهای پیام/
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 29 بهمن 1390-08:37 ب.ظبه منظور استقبال از مسافران نوروزی
ستاد نوروزی اهواز تشکیل شد

خبرگزاری فارس: به منظور آمادگی کامل، استقبال مناسب و ارائه خدمات بهتر به مسافران، ستاد نوروزی شهرداری اهواز تشکیل شد.

خبرگزاری فارس: ستاد نوروزی اهواز تشکیل شد

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز به نقل از روابط عمومی شهرداری اهواز علیرضا عالیپور معاون خدمات شهری شهردار در این باره گفت: به منظور آمادگی کامل، استقبال مناسب و ارائه خدمات بهتر به مسافران، ستاد نوروزی شهرداری اهواز تشکیل شد.

وی با بیان اینکه از تمام امکانات و پتانسیل‌های موجود برای ارائه خدمات قابل قبولی به مسافران نوروزی استفاده می‌شود افزود: از آنجا که شهر تاریخی اهواز، دارای زیبایی‌ها و آب و هوای معتدل و مناسبی در این ایام برای جذب گردشگر است، همکاری تمام سازمان‌ها در قالب ستاد‌ها و تشکیلات ایام نوروز، تاثیر بسزایی در ارائه خدمات مطلوب به هموطنان عزیزمان را دارد.

رئیس ستاد نوروزی شهرداری اهواز در ادامه گفت: فعالیت این ستاد تنها به اسکان مسافران در تعطیلات ابتدای سال محدود نمی‌شود، بلکه اکیپ‌های مختلفی در این ستاد به صورت شبانه روزی در تلاشند تا مه‌مان پذیری در شهر اهواز به شکل ایده آل تری صورت پذیرد.

به گفته وی، پاکسازی ورودی‌های شهر اهواز و معابر، گل کاری و افزایش فضای سبز، نور‌پردازی میادین و پل‌ها، تکمیل نامگذاری معابر و پل‌ها، شستشوی دیوار‌ها و علائم ترافیکی، رنگ آمیزی دیوارهای فرسوده، نصب تجهیزات ترافیکی مورد نیاز در ورودی‌های شهر اهواز و درون شهر، پاکسازی حاشیه رودخانه کارون و مرمت و تعمیر سرویس‌های بهداشتی درون شهر از جمله فعالیت‌های در حال انجام است.

وی اظهار داشت: تمام تلاش نیروهای زحمت کش ستاد نورزی شهرداری اهواز که در ایام تعطیلات به صورت شبانه روزی در جهت خدمت به هموطنان عزیزمان فعالیت می‌کنند این است که با استفاده از توانایی‌های موجود و بهره گیری از تجارب گذشته زمینه رفاه و آسایش مسافران را فراهم کرده و خاطرات خوشی را از استقبال تا بدرقه برای ایشان به وجود آورند.

انتهای پیام/خ۳۰
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 29 بهمن 1390-08:36 ب.ظمعاون استاندار خوزستان:
تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی لازم الاجراست

خبرگزاری فارس: معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری خوزستان گفت: مصوبه تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی لازم‌الاجرا است و هر نیروی شرکتی که هنوز تبدیل وضعیت نشده تخلفات سازمان خود را به استانداری اطلاع دهد.

خبرگزاری فارس: تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی لازم الاجراست

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی خوزستان سیدکریم حسینی اظهار کرد: بر اساس مصوبه جدید تمام دستگاه‌ها موظفند با کارکنان شرکتی شامل کارکنان دیپلم، دارای سابقه یکبار پرداخت بیمه مستمر و همکاری در دستگاه مربوطه و کارکنان مشغول در فعالیت‌های خدماتی و پشتیبانی، قرارداد مستقیم منعقد کنند.

وی افزود: همچنین ذی‌حسابان دستگاه‌ها نمی‌توانند هیچ‌گونه قرارداد پیمانکاری نیروی انسانی به جز برای امور حجمی منعقد کنند؛ در فعالیت‌های حجمی دستگاه حق بیمه‌ای برای کارکنان پرداخت نمی‌کنند و این نیروها به صورت مستمر با دستگاه‌ها همکاری ندارند.

حسینی در زمینه وضعیت اجرای مصوبه تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی در دستگاه‌های استان، گفت: دستگاه‌ها در حال ارائه آمار و وضعیت این نیروها هستند و استانداری نیز در حال بررسی روند انعقاد قرارداد این نیروها و فعالیت دستگاه‌ها است.

معاون توسعه منابع انسانی استانداری خوزستان بیان کرد: مصوبه تبدیل وضعیت به معاونان اداری و مالی و پشتیبانی ادارت و دستگاه‌ها ابلاغ شده و به تمام ابهامات دستگاه‌ها در زمینه مصوبه جدید پاسخ داده شده است؛ بنابراین دستگاه‌ها موظفند که این مصوبه را اجرا کنند.

وی با بیان این‌که حدود هفت هزار نیروی شرکتی و پیمانکاری در سطح دستگاه‌های استان فعالیت می‌کنند، گفت: البته نیروهای شرکتی و پیمانکاری شرکت‌هایی همچون نفت و حفاری که به صورت منطقه‌ای و کشوری فعالیت می‌کنند اما در استان مستقر هستند در این آمار نیامده است.

حسینی همچنین از پیگیری سهمیه استخدامی جدیدی برای تمام ادارات دولتی استان خبر داد و تاکید کرد: تا چند روز دیگر این سهمیه مشخص و اعلام می‌شود. همچنین نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش در شهرستان شادگان که برای استخدام 140 نفر برگزار شده است،‌ به‌زودی اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/ی20
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 29 بهمن 1390-08:36 ب.ظدر پنجمین شب جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر
بنیامین و گروه موسیقی آریان به اجرای برنامه پرداختند

خبرگزاری فارس: در پنجمین شب جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر و در بخش موسیقی پاپ، بنیامین بهادری و گروه موسیقی آریان در برج میلاد به اجرای برنامه پرداختند.

خبرگزاری فارس: بنیامین و گروه موسیقی آریان به اجرای برنامه پرداختند
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، سالن همایش‌های برج میلاد در پنجمین شب جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر شب گذشته میزبان «گروه آریان» به سرپرستی محسن رجب‌پور بود.

اجرای این برنامه که با استقبال مخاطبان موسیقی پاپ همراه بود، طبق معمول با تأخیر برگزار شد، علی پهلوان و پیام صالحی به اجرای قطعات گل آفتابگردان، شکوفه‌ها، هفت، پرواز، تب، آروم آروم، بذار برم، گل همیشه بهار و قاصدک پرداختند.

سامیک خواهانی، علیرضا طباطبایی، شراره فرنژاد، ساناز کاشمری، علیرضا میرآقا، شهاب حسینی، فرزاد فخر الدینی و دارا دارایی گروه آریان را در این اجرا همراهی کردند.

اما دومین اجرای موسیقی پاپ برج میلاد در شب گذشته به گروه بنیامین به سرپرستی محسن رجب‌پور اختصاص یافت. وی توانست با اجرای قطعات یه عاشق، تنگ غروب، خواب، ساعت دیوار، پنجره و لیلی در پاییز توانست شادی مضاعفی به مخاطبانش هدیه کند.

علی منصوری، علیرضا میرآقا، آلن بارسخیان، دارا دارایی و استیو اوانسیان در این اجرا ینیامین را همراهی کردند.

انتهای پیام/ک
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 29 بهمن 1390-08:36 ب.ظمدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز:
جشنواره نقاشی مکتب تبریز در این شهر برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز از برگزاری جشنواره سراسری «نقاشی مکتب تبریز» در سال آینده در این شهر خبر داد.

خبرگزاری فارس: جشنواره نقاشی مکتب تبریز در این شهر برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، سید رضا علوی افزود: مکتب تبریز از قدیمی‌ترین و تخصصی‌ترین مکاتب هنری است که در ایران زمین اسم و رسمی دارد.

وی ادامه داد: بر این اساس از محققان، پژوهشگران و هنرمندان برای همکاری در این جشنواره استفاده می‌شود و شرایط و قالب جشنواره یاد شده به زودی اعلام می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز همچنین خاطرنشان کرد: با همکاری خانه هنرمندان طرح‌های بیشتری در دست بررسی است که حمایت‌های لازم صورت و نحوه ارائه آنها در تحرک فرهنگی و هنری شهر مفید خواهد بود.

علوی در ادامه سخنان خود در خصوص عملکرد سازمان فرهنگی و هنری در بخش هنری و سرودهای انقلابی اظهار کرد: بازخوانی سرودهای انقلابی از دیگر فعالیت‌های فرهنگی است که امسال انجام شده و استقبال مناسبی از آن به عمل آمده که این اقدام استمرار خواهد یافت.

انتهای پیام/ح30
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 29 بهمن 1390-08:36 ب.ظمدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز خبر داد
تبریز میزبان دومین جشنواره بین‌المللی کاریکاتور

خبرگزاری فارس: مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز گفت: دومین جشنواره بین المللی کاریکاتور در دهم اسفند ماه امسال در شهر تبریز برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: تبریز میزبان دومین جشنواره بین‌المللی کاریکاتور

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، سید رضا علوی با بیان اینکه دومین جشنواره بین المللی کاریکاتور در دهم اسفند ماه امسال در شهر تبریز برگزار می‌شود، اظهار کرد: این جشنواره دارای نشان پنج ستاره از'فوکو' فدراسیون جهانی کاریکاتور است.

وی افزود: این جشنواره برای آموزش قوانین شهروندی و فرهنگ شهر است که با زبان طنز بیان می‌شود.

وی ادامه داد: انیمیشن شهروند نیز در حال ساخت است که در خصوص هدف یاد شده و فرهنگ‌سازی مناسب بین کودکان تبریز تهیه می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری را در واقع ایجاد فضای سالم فعالیت برای جوانان و ایجاد فضای نشاط و شادی برای شهروندان اعلام کرد.

انتهای پیام/ح30
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 29 بهمن 1390-08:36 ب.ظمدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی خبر داد
تبریز میزبان مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی کشور

خبرگزاری فارس: مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی گفت: مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی کشور یادواره علی‌اصغر شهابی در تبریز برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: تبریز میزبان مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی تربیت‌بدنی آذربایجان‌شرقی، سیدمحمد شروین اسبقیان اظهار داشت: حضور قهرمان نامدار کشورمان حسین رضازاده در راس فدراسیون موجب شده است رشته وزنه‌برداری جایگاه خوبی در کشور و جهان کسب کند.

وی افزود: استان آذربایجان‌شرقی در رشته‌های مختلف ورزشی از جمله وزنه‌برداری ورزشکاران علاقه‌مند و مستعد زیادی دارد که در صورت استعدادیابی می‌تواند زمینه ظهور قهرمانان این رشته را فراهم کند.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی، قابلیت‌ها و ظرفیت‌های استان برای میزبانی رقابت‌های کشوری را یادآور شد و گفت: در نخستین گام توسعه وزنه‌برداری در استان، رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی کشور جام مرحوم علی‌اصغر شهابی را برگزار خواهیم کرد و سپس میزبان اردوی‌های تیم ملی وزنه‌برداری نوجوانان و جوانان در تبریز خواهیم بود.

وی در ادامه بیان داشت: در گام بعدی در نظر داریم تا پایان سال 90 وزنه‌برداری را در 12 شهرستان فعال کنیم تا استعدادهای وزنه‌برداری در شهرستان‌ها که غنی از استعدادهای ورزشی هستند شناسایی شوند.

اسبقیان در ادامه تصریح کرد: در سال 91 علاوه بر حضور قوی در المپیاد ایرانیان در رده سنی نوجوانان، میزبانی این دوره از رقابت‌ها را با عنوان یادواره شادروان علی‌اصغر شهابی نیز بر عهده خواهیم داشت و تیمی قوی برای رقابت‌های لیگ برتر اعزام خواهیم کرد.

همچنین در این جلسه 20 میلیون ریال از سوی اداره کل ورزش و جوانان به هیئت وزنه‌برداری مساعدت شد. 

انتهای پیام/ح30
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 29 بهمن 1390-08:36 ب.ظبا تداوم موج بیداری اسلامی
نقاط استراتژیک دنیا در تسلط انقلابیون قرار می‎گیرد

خبرگزاری فارس: معاون هماهنگ‌کننده نمایندگی ولی‎فقیه در بسیج مستضعفین گفت: با موج بیداری اسلامی و سقوط دیکتاتورهای حامی استکبار، نقاط مهم و استراتژیک جهان در اختیار مردم مومن و انقلابی قرار می‌گیرد.

خبرگزاری فارس: نقاط استراتژیک دنیا در تسلط انقلابیون قرار می‎گیرد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، مهران طهماسبی بعدازظهر امروز در جمع فرماندهان، مدیران و کارکنان ستاد سپاه، ناحیه عشایری، دانشجویی، ناحیه شهرکرد و جمعی از بازنشستگان سپاه این استان، اظهار داشت: مقاومت، ایستادگی و تحمل سختی‌ها لازمه پیروزی بر توطئه‌های دشمنان اسلام و مسلمین است.

وی موج بیداری اسلامی را برگرفته از انقلاب شکوهمند اسلامی دانست و ادامه داد: زیرساخت‌های تحولات تاریخی در منطقه و کشورهای اسلامی به‌ واسطه انقلاب اسلامی آماده شده و پیچ تاریخ به سمت آرمان‌های الهی و خواست مردم مسلمان در حال چرخش است.

طهماسبی با اشاره به سالگرد شهادت عماد مغنیه، گفت: دشمنان با معنویت و ولایت‌مداری عماد مغنیه و مجاهدان حزب‌الله مخالف هستند.

معاون هماهنگ‌کننده نمایندگی ولی فقیه در بسیج مستضعفین در ادامه به تشریح موقعیت استراتژیک کشورهای اسلامی پرداخت و گفت: با موج بیداری اسلامی و سقوط دیکتاتورهای حامی استکبار و قدرت‌های استعماری، نقاط مهم جهان در اختیار مردم مومن و انقلابی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به نزدیک بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، افزود: ولایت‌مداری، ساده زیستی، خدمتگزاری، تعهد و تخصص از شاخصه‌های اصولگرایی به‌شمار می‌رود.

طهماسبی ادامه داد: امثال کسانی که در جنگ احد با دیدن برق غنائم، فرمان ولی و نبی را نادیده گرفتند در تاریخ ما نیز وجود دارند؛ لذا باید مصدر مهم مجلس را به دست کسانی بسپاریم که شایستگی این مسئولیت خطیر را داشته باشند.

وی مشارکت حداکثری و حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی را پشتوانه‌ای قوی برای نظام دانست و گفت: انتخابات عرصه تجلی مردم‎سالاری دینی ملت به شمار می‌رود و همه باید در برگزاری هر چه بهتر آن تلاش کنند.

انتهای پیام/ی20
تاریخ آخرین ویرایش:- -
  • تعداد صفحات :9
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...