تبلیغات
اخبار ایران و جهان - مطالب هفته سوم آذر 1390

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

شنبه 19 آذر 1390-04:31 ب.ظفرکی ترکیب تیم را کاملا تغییر داد
قنبرزاده: بازیکنان نفت هیچ فشار روانی ندارند

خبرگزاری فارس: مدیرعامل باشگاه نفت تهران گفت: هیچ فشار روانی روی بازیکنان تیم ما نیست.

خبرگزاری فارس: قنبرزاده: بازیکنان نفت هیچ فشار روانی ندارند

منصور قنبرزاده در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد پیروزی سه بر یک برابر داماش گیلان گفت: در این مسابقه حسین فرکی تشخیص داد که تیم به نیروی انگیزشی بیشتری نیاز دارد به همین دلیل ۷ بازیکن را از ترکیب اصلی تیم کنار گذاشت و به جوانترها میدان داد. به همین دلیل بود که قاسمپور سرمربی داماش گفت ما نفت را خوب آنالیز نکرده‌ بودیم در حالی‌که فرکی ترکیب اصلی تیم را تغییر داد.

وی ادامه داد: حمید طاهری‌نیا که یک گل زد و یک پاس گل داد برای اولین بار در ترکیب اصلی قرار گرفته بود و یا سیامک کوروشی و امیرحسین امامیان نیز برای اولین بار در ترکیب تیم بازی کردند. باید بگویم بازیکنان ما تحت هیچ فشار روانی قرار ندارند و از ابتدای فصل نیز به آنها نگفته‌ایم که باید در چه رتبه‌ای در جدول قرار بگیرند.

مدیرعامل باشگاه نفت تهران در مورد جذب بازیکن در نیم فصل گفت: ما چهار پنج جای خالی در فهرست خود داریم و فرکی به دنبال بازیکن جدید هست. در مورد تبادل بازیکن نیز هنوز به طور جدی فکر نکرده‌ایم. باید شرایط تیم را بسنجیم اگر در پستی نیاز به جذب بازیکن داشتیم این کار را می‌کنیم.
انتهای پیام/آ
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-04:31 ب.ظنخست وزیر عراق:
هیچ دلیلی برای نگهداری از منافقین در عراق نداریم

خبرگزاری فارس: نخست وزیر عراق با نگارش مقاله ای در روزنامه واشنگتن پست، با تأکید مجدد بر اخراج منافقین از عراق گفت: واقعاً هیچ دلیلی برای ماندن منافقین در عراق وجود ندارد و آنها باید در موعد مقرر خاک کشورم را ترک کنند

خبرگزاری فارس: هیچ دلیلی برای نگهداری از منافقین در عراق نداریم

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده قربانیان تروریسم در ایران) نوری مالکی نخست وزیر عراق با نگارش مقاله‌ای در روزنامه واشنگتن پست، با تأکید مجدد بر اخراج منافقین از عراق گفت: واقعاً هیچ دلیلی برای ماندن منافقین در عراق وجود ندارد و آنها باید در موعد مقرر خاک کشورم را ترک کنند.

وی با بیان اینکه ساکنان پادگان اشرف موجب جنجال بسیاری در عراق و در آمریکا شده‌اند، گفت: من علاقمندم این مشکل پیچیده، با کمک سازمان ملل‌متحد و بطور مسالمت آمیزی حل‌وفصل شود.

نخست وزیر عراق ادامه داد: ساکنان این پادگان نظامی توسط بسیاری از کشورها به ‌عنوان یک سازمان تروریستی طبقه‌بندی شده‌اند، بنابراین هیچ پایه قانونی برای باقی ماندن در عراق ندارند.

وی افزود: هیچ کشوری حضور شورشیان خارجی را در خاک خودش نمی‌پذیرد، اما ما تاکنون آنها را پذیرفته ایم و برای رفتن آنها از عراق نیز درتلاش هستیم تا راه‌حلی مسالمت‌آمیز و بر اساس ارزشهای حقوق‌بشری و بین‌المللی پیدا کنیم.

علیرغم رفتارهای مسالمت آمیز دولت عراق با منافقین، که تا زمان حاضر همچنان ادامه دارد، سرکرده منافقین در پیغام و پسغام‌های خود همچنان دولت عراق و جامعه بین‌المللی را تهدید کرده و می‌گوید: چه در اشرف و چه در هر جای دیگر، مجاهدین هیچ نیروی مسلح عراقی را در داخل سیاج خود نمی‌پذیرند و دولت عراق باید موقعیت قانونی مجاهدان اشرف را بدون استثناء بعنوان پناهندگان تحت حفاظت قانون بین‌المللی و پرچم ملل متحد به رسمیت بشناسد.

سرکرده فراری منافقین همچنین مدعی است: محاصره و همه اقدامات محدود کننده و تهدید کننده از جمله کلیه احکام و درخواستهای دستگیری و استرداد، باید لغو شود و اموال و دارایی‌های مجاهدین باید به آنها برگردانده شود، در غیر اینصورت تنها گزینه در برابر آنها مقاومت و ایستادگی و جنگ صدبرابر است.
انتهای پیام/
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-04:31 ب.ظدوشنبه این هفته؛
وزیر اقتصاد به هیئت تحقیق و تفحص از سهام عدالت گزارش می‌دهد

خبرگزاری فارس: وزیر اقتصاد و امور دارائی روز دوشنبه این هفته به هیئت تحقیق و تفحص از سهام عدالت گزارش می‌دهد.

خبرگزاری فارس: وزیر اقتصاد به هیئت تحقیق و تفحص از سهام عدالت گزارش می‌دهد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس روز یکشنبه این هفته لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه و نیز لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در یکی از مجامع آسیایی را بررسی می‌کنند.

بررسی گزارش هیئت تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌های دولتی دیگر دستور کار اعضای این کمیسیون روز یکشنبه است.

اعضای کمیسیون اقتصادی روز دوشنبه نیز قرار است وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را به کمیسیون فرا بخواند تا پاسخگوی سؤالات کواکبیان، علیخانی و طاهرخانی باشد.

بررسی طرح اصلاح ماده ۴۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده و همچنین بررسی طرح اصلاح تبصره ۳ ماده ۳ و مواد ۲۲ و ۲۳ قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در دیگر دستور کار اعضای کمیسیون طی هفته جاری است.

به گزارش فارس، اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز روز یکشنبه این هفته با دعوت از فرمانده نیروی انتظامی و مسئولین معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گزارش عملکرد بودجه سال جاری و پیش‌بینی‌های به عمل آمده برای اعتبارات سال ۹۱ این نیرو را ارائه می‌دهد.

اعضای این کمیسیون همچنین روز یکشنبه قانون وزارت نفت را بررسی می‌کنند.

جمع‌بندی و اتخاذ تصمیم نسبت به گزارش عملکرد دولت در اجرای مواد ۷ و ۸ قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و بندهای مربوط به آن در بودجه سال ۹۰ دیگر دستورکار اعضای کمیسیون برنامه و بودجه طی روز سه‌شنبه هفته جاری است.

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه جلسه روز سه‌شنبه خود گزارش رئیس سازمان زندان‌ها در خصوص مشکلات، نارسایی‌ها و وضعیت اعتبارات این سازمان را استماع می‌کنند.

همچنین قرار است که وزیر امور اقتصادی و دارایی جهت ارائه گزارش مردم به تحقیق و تفحص از واگذاری و پرداخت سود سهام عدالت، روز دوشنبه به کمیسیون برنامه و بودجه بیاید.
انتهای پیام/
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-04:30 ب.ظاستیلی باید زودتر می‌رفت
پنجعلی: زمان به عقب برمی‌گشت عضو کمیته فنی پرسپولیس نمی‌شدم

خبرگزاری فارس: عضو سابق کمیته فنی پرسپولیس گفت: اگر زمان به عقب برمی‌گشت عضو کمیته فنی نمی‌شدم.

خبرگزاری فارس: پنجعلی: زمان به عقب برمی‌گشت عضو کمیته فنی پرسپولیس نمی‌شدم

محمد پنجعلی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد شکست سه بر صفر پرسپولیس گفت: نتیجه بدی بود و حرفی برای گفتن ندارم. پرسپولیس در این فصل از ابتدای فصل مشکلات زیادی داشت.

وی در مورد اینکه چرا کمیته فنی در ابتدای فصل حمید استیلی را انتخاب کرد، گفت: گزینه کمیته فنی در ابتدای فصل علی دایی بود و همان زمان هم خیلی‌ها از این بابت تعجب کردند اما ایشان نیامد.

عضو سابق کمیته فنی پرسپولیس در مورد اینکه اما دایی حاضر شد مجانی کار کند ولی چرا او را انتخاب نکردید، گفت: نشد دیگر، من حتی در وسط فصل با دایی تماس گرفتم که به پرسپولیس بیاید اما او گفت به راه آهن تعهد دارد.

پنجعلی در مورد اینکه چرا بعد از دایی گزینه درخشان انتخاب نشد گفت: این هم رای کمیته فنی بود و استیلی دو رای آورد.

وی در مورد اینکه اگر زمان به عقب برمی‌گشت چه تصمیمی می‌گرفت گفت: اگر زمان به عقب برمی‌گشت اصلا به کمیته فنی پرسپولیس نمی‌آمدم.

پنجعلی در مورد اینکه اکنون با رفتن حمید استیلی مشکل پرسپولیس حل خواهد شد یا نه گفت: استیلی باید زودتر می‌رفت. پرسپولیس یک تیمی مردمی است. حق نداریم با احساسات مردم بازی کنیم، این تیم برای هیچ‌کس نیست و مردم صاحب اصلی آن هستند و باید برایش تصمیم بگیرند. شاید شوک تغییر مربی به پرسپولیس جواب بدهد البته من استیلی را دوست دارم و به او علاقمندم ولی بهتر بود زودتر می‌رفت.
انتهای پیام/آ
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-04:30 ب.ظدر مصاحبه با "سی بی اس"،
اوباما: بهبود وضع اقتصادی آمریکا سالها به طول خواهد انجامید

خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه با برنامه "۶۰ دقیقه" شبکه سی بی اس آمریکا تأکید کرد که ترمیم اوضاع اقتصاد بحران زده آمریکا سالها به طول خواهد انجامید.

خبرگزاری فارس: اوباما: بهبود وضع اقتصادی آمریکا سالها به طول خواهد انجامید

به گزارش، "باراک اوباما" رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه با برنامه "۶۰ دقیقه" شبکه سی بی اس آمریکا که قرار است فردا پخش شود در پاسخ به این سوال که آیا زمانیکه در سال ۲۰۰۹ به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا برگزیده شد، این مسئله را می‌دانست که ترمیم اقتصاد آمریکا کار دشواری است، گفت: من همیشه بر این باور بودم که این یک پروژه بسیار طولانی مدت است و تغییر و بهبود مشکلات ساختاری در اقتصاد آمریکا که طی دو دهه است به وجود آمده، به زمان زیادی احتیاج دارد.

وی اینگونه ادامه داد که فکر می‌کند رفع مشکلات اقتصادی آمریکا بیش از دو سال زمان می‌برد و حتی رفع این مشکل به بیش از یک دوره ریاست‌جمهوری زمان نیاز دارد.

نرخ بیکاری در آمریکا طی هفته های اخیر از ۹ درصد به ۸.۶ درصد کاهش پیدا کرده است اما کارشناسان این رقم بیکاری را نیز بسیار بالا می‌دانند.

نظرسنجی‌های اخیر شبکه "سی بی اس" آمریکا حاکی از آن است که میزان محبوبیت آمریکا به ۴۴ درصد کاهش پیدا کرده است و ۵۴ درصد از مردم آمریکا بر این باورند که اوباما شایستگی پیروزی مجدد در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۲ آمریکا را ندارد.
انتهای پیام/ف.ص 
 
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-03:29 ب.ظاعلام پیش‌فهرست نامزدهای جوایز اسکار بهترین جلوه‌های ویژه

خبرگزاری فارس: آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسامی ۱۵ فیلم را به عنوان پیش‌فهرست نامزدهای جوایز اسکار در بخش بهترین جلوه‌های ویژه اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: اعلام پیش‌فهرست نامزدهای جوایز اسکار بهترین جلوه‌های ویژه

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، آکادمی علوم و هنرهای سینمای پیش فهرست نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه سال در هشتاد و چهارمین دوره از رقابت‌های اسکار را اعلام کرد.
در این فهرست اسامی ۱۵ فیلم به چشم می‌خورد که خوش‌شانس‌ترین آنها فیلم پرجایزه «درخت زندگی» به کارگردانی «ترنس مالیک» و بازی «براد پیت» است.
بداقبال‌ترین فیلمی که علی‌رغم موفقیت‌های زیادی که داشت نتوانست به این بخش از جوایز راه یابد، فیلم «فانوس سبز» است.
فهرست فیلم‌های راه یافته به بخش بهترین جلوه‌های ویژه جوایز اسکار ۲۰۱۲ به شرح زیر است:
«کاپیتان آمریکایی: اولین انتقام‌جو»، «کابوها و بیگانگان»، «هری‌پاتر و قدیسان مرگبار قسمت دوم»، «هوگو»، «ماموریت غیرممکن_پروتکل روحل»، «دزدان دریایی کارائیب: روی جز و مد عجیب و غریب»، «آهن واقعی»، «بازگشت سیاره میمون‌ها»، «شرلوک هلمز: بازی سایه‌ها»، «ثور»، «ترانسفورمرها: تاریکی ماه»، «اکس‌من: طبقه اول»، «سوپر ۸» و «ساکر پانچ». 
این فهرست را کمیته اجرایی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی در بخش جلوه‌های ویژه انتخاب کرده است.
نامزدهای این بخش از جوایز اسکار شامل ۵ فیلم می‌شود و اسامی این فیلم‌ها همراه با نامزدهای دیگر بخش‌های رقابت‌های ۲۰۱۲، ۲۴ ژانویه در لس‌آنجلس اعلام خواهد شد.
انتهای پیام/ا
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-03:28 ب.ظبا حضور سیداحمد میرعلایی و حمید فرخ‌نژاد؛
قرارداد اکران «شب واقعه» بر مزار شهید دریاقلی امضا می‌‌‌شود

خبرگزاری فارس:قرارداد اکران «شب واقعه» با حضور سیداحمد میرعلایی و حمید فرخ‌نژاد بر مزار شهید دریاقلی سورانی امضا می‌‌‌شود.

خبرگزاری فارس: قرارداد اکران «شب واقعه» بر مزار شهید دریاقلی امضا می‌‌‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، تهیه‌کننده فیلم سینمایی «شب واقعه» و مسئولان جبرائیل فیلم با حضور بر مزار شهید دریاقلی سورانی، قرارداد پخش این فیلم را امضا می‌کنند. پیش از این قرار بود «شب واقعه» را فیلمیران اکران کند.

بر اساس این گزارش، «سید‌احمد میرعلایی» تهیه‌کننده فیلم «شب واقعه» با حضور بر مزار شهید دریاقلی سورانی اکران این فیلم را به موسسه سینمایی جبرائیل فیلم می‌سپارد.
در این مراسم که ساعت 15 فردا یکشنبه در قطعه 34 بهشت‌زهرا برگزار می‌شود، به جز میرعلایی و محسن صادقی مدیرعامل جبرائیل فیلم، حمید فرخ‌نژاد؛ بازیگر نقش شهید دریاقلی سورانی در فیلم «شب واقعه» هم حضور خواهد داشت.

حمید فرخ​نژاد برای بازی در این نقش نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد از بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر شد.
دریاقلی سورانی از شهدای جنگ تحمیلی است که به نوعی ناجی شهر آبادان هم معرفی می‌شود اما با این همه کمتر مورد توجه قرار گرفته است.
فیلم «شب واقعه» بخشی از زندگی شهید دریاقلی سورانی را به تصویر می‌کشد که در جریان حمله عراقی​ها به ایران، مسیر عملیات نیروهای بعثی برای اشغال آبادان را متوجه می‌شود و این موضوع را گزارش می​دهد و به این ترتیب خوزستان را از اشغال در آبان ماه 59 نجات می​دهد.
 
«شب واقعه» در 10 رشته نامزد دریافت جایزه از بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر شد و به این ترتیب رکورد نامزدی در رشته‌های مختلف از جمله،​ بهترین فیلم، کارگردانی،​ بازیگری، فیلمبرداری و شش رشته دیگر را از آن خود کرد.

موضوع این فیلم از این قرار است که چهل روز بعد از آغاز جنگ تحمیلی، دریاقلی که یک اوراقچی ماشین است پس از آن که خانواده‌اش را از آبادان خارج می‌کند، به مغازه اوراق فروشی خود در حاشیه بهمن‌شیر برمی‌گردد و در این بازگشت درگیر حوادثی می‌شود که مسیر داستان را شکل می‌دهد.

«شب واقعه» را شهرام اسدی کارگردانی کرده و به جز فرخ‌نژاد، لادن مستوفی و حبیب دهقان‌نسب هم در این فیلم بازی کرده‌اند.
 
انتهای پیام/ا
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-03:28 ب.ظبهورز مینایی به فارس خبر داد؛
«حمله به تل آویو» پاسخ بازی سازان ایرانی به «بتلفیلد ۳»

خبرگزاری فارس: بازی سازان ایرانی در پاسخ به بازی رایانه‌ایی «بتلفیلد ۳» بازی «حمله به تل آویو» را با حمایت بیناد ملی بازی‌های رایانه‌ایی می‌سازند.

خبرگزاری فارس: «حمله به تل آویو» پاسخ بازی سازان ایرانی به «بتلفیلد ۳»

بهروز مینایی رییس بنیاد ملی بازیهای رایانه‌ایی کشورمان در حاشیه چهارمین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ایی دبی در پاسخ به خبرنگار فارس درباره واکنش جمهوری اسلامی ایران به بازی اهانت آمیز بتلفیلد ۳ که در آن حمله به کشورمان و عملیات سربازان امریکایی در خیابان‌های تهران تصویر شده است، گفت: ما نامه‌های اعتراض آمیزی به شرکت سازنده و بازی سازان این بازی رایانه‌ایی ارسال کرده‌ایم اما تاکنون پاسخی دریافت نکرده‌ایم.
بهروز مینایی افزود: اگر چه بتلفیلد ۳ به لحاظ فنی و تصویری اشکالاتی دارد اما اینکه لوکیشن این بازی تهران باشد قابل قبول نیست.
رییس بنیاد ملی بازیهای رایانه ای کشورمان گفت: در اینجا هم اعتراض خود را به دست اندرکاران شرکت اپیک که حامیان نمایشگاه و حضوری فعال در چهارمین نمایشگاه دبی داشتند ابراز کردیم.
وی ادامه داد: واکنش آمریکاییها این بود که این مساله صرفا یک بازی و داستان است و نباید زیاد سخت گرفت.
 رییس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ایی با بیان اینکه استراتژی ما هم در این حوزه باید حمله در برابر حمله باشد گفت: از آنجایی که آمریکا خود را تحت ولایت اسرائیل قرارد داده است بنابراین بازی «حمله به تل آویو» ساخته خواهد شد، چون حتی بازی حمله به واشنگتن هم به اندازه حمله به تل آویو آنها را ناراحت نخواهد کرد.
در عین حال جمعی از بازی سازان کشورمان آمادگی خود را برای همکاری در ساخت بازی «حمله به تل آویو» اعلام کردند.
چند بازی ساز جوان هم در گفت و گو با خبرنگار فارس از برنامه ریزی برای ساخت هر چه بهتر بازی در مقابل بازی «بتلفیلد ۳» خب ردادند و گفتند ما کار مطالعاتی را از همین حالا (زمان مصاحبه) آغاز می کنیم.
انتهای پیام/
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-03:28 ب.ظدر گفت‌وگو با فارس اعلام شد؛
«انسان؛ از آغاز تا فرجام» سیدمحسن میرباقری رونمایی می‌شود

خبرگزاری فارس: سلسله جلسات تفسیر قرآن کریم سیدمحسن میرباقری تحت عنوان «انسان از آغاز تا فرجام» در قالب محصول صوتی و تصویری رونمایی می‌شود.

خبرگزاری فارس: «انسان؛ از آغاز تا فرجام» سیدمحسن میرباقری رونمایی می‌شود

یاسر استادحسین کارشناس برنامه ریزی فرهنگسرای قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه فارس گفت: سلسله جلسات تفسیر قرآن کریم با عنوان «انسان از آغاز تا فرجام» در قالب محصول صوتی و تصویری از سوی فرهنگسرای قرآن منتشر شد و در اختیار شهروندان عموم علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
وی ابراز داشت: این محصول که برگرفته از سلسله جلساتی درباره تکامل انسان از آغاز خلقت تا فرجام به روایت قرآن کریم است، در بهار و تابستان ۱۳۹۰ از سوی سیدمحسن میرباقری، استاد دانشگاه در فرهنگسرای قرآن تدریس شده است. همچنین این محصول شامل سه بسته دو جلسه‌ای، در مجموع 6 جلسه (3 لوح فشرده دی وی دی) و دربرگیرنده 6 جلسه ابتدایی این جلسات است که قرار است به زودی هفت جلسه باقیمانده آن نیز توسط فرهنگسرای قرآن منتشر شود.
استادحسین با اشاره به برخی از موضوعات مطرح شده در این مجموعه تصریح کرد: محور نخست به بررسی و شناخت چهار دوران وجودی انسان شامل دوره قبل از دنیا، دوره دنیا، دوره برزخ و آخرت و محور دوم به بررسی و شناخت دو حالت وجودی انسان از جمله؛ حالت وجودی موت، حالت وجودی حیات و همچنین پرداختن به موضوعات چون عالم ذر، عرضه امانت، اخذ میثاق و ویژگی‌های معرفت‌الله می‌پردازد.
کارشناس برنامه‌ریزی فرهنگسرای قرآن در پایان اظهار داشت: قرار است این محصول صوتی و تصویری با حضور استاد سید محسن میرباقری رونمایی شود.
 انتهای پیام/ک
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-03:28 ب.ظپس از سال‌ها از دهه فجر رخ می‌دهد؛
تامین محتوای رایزنان فرهنگی توسط بنیاد اندیشه اسلامی

خبرگزاری فارس: مدیر بنیاد اندیشه اسلامی با اشاره به راه‌اندازی نسخه مجازی و موبایل نشریات این بنیاد از راه‌اندازی سایت تغذیه محتوایی رایزنی‌های فرهنگی از دهه فجر خبر داد.

خبرگزاری فارس: تامین محتوای رایزنان فرهنگی توسط بنیاد اندیشه اسلامی

به گزارش خبرگزاری فارس، بنیاد اندیشه اسلامی به منظور حضوری موثرتر در عرصه فضای مجازی، قصد دارد تغییرهای بنیادین بسیاری در سایت‌های خود ایجاد کند.
با توجه به این موضوع و در خصوص لزوم چنین اقدامی و برنامه­های بنیاد اندیشه اسلامی برای فضای مجازی، مهدی گلجان گفت: بنیاد اندیشه اسلامی همواره اهمیت بسیاری برای فضای مجازی قائل بوده و توجه ویژه­ای به این مقوله داشته است.
وی افزود: این توجه از یک سال پیش که آقای خرمشاد ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را به عهده گرفت بیشتر نیز شد و از همان زمان لزوم ایجاد برخی تغییرات احساس می­شد و به همین منظور در نخستین گام یک سری تغییرها در سایت اصلی بنیاد اندیشه به آدرس itf.org.ir ایجاد کردیم و در مرحله بعد تصمیم گرفتیم یک سری تغییرات بنیادین در سایت­های مجله­های بنیاد اندیشه ایجاد کنیم.
گلجان ادامه داد: در نتیجه «سامانه مدیریت محتوا» سایت­های مجله­ها راه­اندازی شد که هم­اکنون بیش از 90% آن تکمیل شده و مراحل پایانی اجرا را پشت سر می‌گذارد و همچنین در ادامه سیاست تغذیه فکری و محتوایی رایزنی‌هایی فرهنگی تصمیم گرفتیم بانک اطلاعات مقالات بنیاد اندیشه به آدرس e-resaneh.com را به پایگاه تغذیه محتوایی رایزنی­های فرهنگی تبدیل کنیم که این پروژه نیز در دست اجرا است و هر دو طرح با حضور ریاست سازمان و چند تن از مدیران و مسئولان مرتبط، در دهه فجر رونمایی خواهد شد.
وی درباره سامانه مدیریت محتوای سایت­ها تاکید کرد:  با استفاده از این سامانه، علاوه بر تغییر قالب کلی سایت‌ها و البته به وجود آمدن هماهنگی میان سایت مجله‌های مختلف، امکانات ویژه‌ای در اختیار مدیریت نشریه قرار می‌گیرد و از آن طریق می‌توان تمامی فرآیندهای مربوط به نگارش، ویرایش و تولید محتوا را به سادگی انجام داد.
مدیر بنیاد اندیشه اسلامی افزود: این سامانه امکان به‌روز کردن مقاله‌ها و محتوای سایت‌های مجلات را در کمترین زمان و به ساده‌ترین شکل فراهم می‌سازد. با استفاده از این سامانه امکان دریافت مقاله از نویسندگان سراسر جهان، ارزیابی و ویرایش آن و استفاده از آن­ها در مجله یا سایت فراهم شده و مخاطبان می‌توانند با نشریه مورد نظر خود تعامل بسیار خوبی برقرار کنند. در واقع با کمک این سامانه ما گام بلندی به سوی تحقق یکی از مهم­ترین اهداف خود یعنی تبدیل نشریات بنیاد اندیشه اسلامی به مجله­های مجازی و آنلاین برداشته­ایم.
وی افزود: اکنون بحث اهمیت فضای مجازی و داشتن مخاطب مجازی بر هیچ کس پوشیده نیست. بنیاد اندیشه اسلامی 14 مجله به 6 زبان منتشر می­کند که چاپ و توزیع آن­ها بسیار هزینه­بر و وقت­گیر است. ما نیازمند گسترش زبان­های نشریات خود هستیم، در حالی که و چاپ انتشار فیزیکی آن­ها گاهی مقرون به صرفه نیست. با کمک سامانه مورد نظر می­توانیم با کمترین هزینه نشریات جدیدی تولید کرده و به شکل مجازی و در زمانی کوتاه در اختیار مخاطب قرار دهیم. ضمن اینکه با کمک این سامانه سردبیران محدودیتی از بابت گردآوری یا تولید مقاله ندارند و می­توانند علاوه بر مقالاتی که در مجله به چاپ می­رسد، به صورت روزانه مقالات سایت را به­روز کنند.
گلجان همچنین به راه­اندازی نسخه موبایل نشریات اشاره کرد و گفت: با راه‌اندازی سایت‌های جدید، مخاطبان می‌توانند به نسخه همراه هر مجله نیز دسترسی داشته باشند. آن­ها می‌توانند بلافاصله پس از انتشار نشریه با مراجعه به سایت مجله، نسخه همراه آن را دانلود کرده و با استفاده از تلفن‌های هوشمند و کتابخوان‌های موجود، نشریه مورد نظرشان را مطالعه نمایند.
وی افزود: کافی است یک بار به سایت مراجعه نموده و نرم‌افزار کاربردی مربوط را روی دستگاه خود نصب کنید تا علاوه بر دریافت آخرین اخبار و تحلیل‌های منتشر شده، به صورت آفلاین به مطالب مورد نیازتان دسترسی داشته باشید. همچنین این امکان وجود دارد که مقالات مورد نظرتان را به بخش Favorite اضافه کرده و سپس به صورت آفلاین آن‌ها را مطالعه کنید. برای دسترسی به مقالات و تحلیل­ها یا مجله­های جدید نیز کافی است نسخه آفلاین خود را به‌روز (Update) نمایید. با اجرای طرح نسخه همراه، هر مجله در هر جایی همراه مخاطبان خواهد بود و آن‌ها می‌توانند در هر نقطه‌ای که هستند که از نشریه مورد نظرشان استفاده کنند.
گلجان دلیل این تغییرات گسترده را چنین بیان کرد: ما باید به عنوان یک موسسه رسانه­ای با داعیه گستره جهانی از ضرورت­های دنیای امروز و نیازهای مخاطب آگاه باشیم و در راستای پاسخ به نیازهای آن­ها گام برداریم. سایت‌های قبلی مجلات در زمان خود پاسخگوی نیازهای مخاطبان بودند، اما مخاطب امروز ما نیازهای متفاوتی دارد. مخاطب امروز، مخاطبِ در حرکت است و کمتر فرصتی برای ایستادن و مجله در دست گرفتن دارد.
وی افزود: تبلِت­ها یا موبایل­هایی با امکانات مشابه، امروزه با استقبالی زاید روبرو شده­اند تا جایی که یکی از سایت‌های مرتبط با تکنولوژی اخیرا اعلام کرده یکی از ملزومات انسان عصر فن­آوری داشتن یک تبلت یا لپ­تاپ است. این یعنی انسان امروز چیزی می­خواهد که همیشه همراهش باشد و هر لحظه اراده کرد بتواند از آن بهره گیرد. ما باید بتوانیم پاسخگوی این نیاز باشیم در غیر این صورت عقب می­مانیم. تغییرات مورد اشاره و به ویژه طراحی نسخه موبایل در راستای پاسخ به چنین نیازهایی انجام شده است.
مدیر بنیاد اندیشه اسلامی نقطه قوت سامانه جدید بنیاد متبوعش را چنین توضیح داد: به نظر من مشارکت سردبیرها در سایت مجله یکی از مهم­ترین نقاط قوت این سامانه است که البته مسئولیت آن­ها را نیز افزایش می‌دهد. پیش از این سایت مجلات پویایی چندانی نداشت و اجازه فعالیت چندانی به سردبیران مجلات نمی­داد. اما در این سامانه مشارکت سردبیر بخش جدایی­ناپذیر است. سردبیرها می­بایست به صورت روزانه خبرها و مقالات سایت خود را به­روز کنند تا سایت تازگی و پویایی خود را حفظ کند و تنها یک قالب خشک با هدف ارائه آرشیو مجلات نباشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره تغذیه محتوایی رایزنی­های فرهنگی نیز گفت: بنیاد اندیشه اسلامی از اواسط تابستان و پس از برگزاری نهمین هم­اندیشی رایزنان فرهنگی عهده­دار وظیفه سنگین تغذیه فکری و محتوایی رایزنی­های فرهنگی بوده است. در همین راستا تاکنون طی 4مرحله بیش از 400 مقاله در موضوعات مختلف برای رایزنی­های فرهنگی ارسال شده است.
گلجان افزود: در جلسه­ای که با معاونت فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات داشتیم، تصمیم بر این شد که این کار با جدیت بیشتر و به شکلی گسترده­تر ادامه یابد. به همین منظور تصمیم گرفتیم پایگاه مقالات بنیاد اندیشه اسلامی را به پایگاه تغذیه محتوایی رایزن­های فرهنگی تبدیل کنیم. این سایت که در دست طراحی است و در دهه فجر از آن رونمایی خواهد شد، به طور ویژه به رایزنان فرهنگی اختصاص دارد و دسترسی به آن نیز به صورت محدود و با نام کاربری و گذرواژه امکان­پذیر خواهد بود.
وی ادامه داد: با اجرای این طرح، جنبه عمومی سایت‌ ای‌رسانه تا حد زیادی کاهش خواهد یافت و مقالات به شکل تخصصی و در موضوعات مورد نیاز رایزن­های فرهنگی تهیه خواهد شد. همچنین بخشی در این سایت وجود دارد که رایزنان فرهنگی می­توانند مقالات مورد نیاز  خود را سفارش دهند. سایت ای‌رسانه هم­اکنون به چهار زبان انگلیسی، فرانسه، عربی و فارسی مشغول به فعالیت است که پس از تبدیل به پایگاه تغذیه محتوایی 3 زبان اسپانیایی، روسی و اردو نیز به آن اضافه خواهد شد. سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی مجازی شعاری است که ریاست این مجموعه تاکید ویژه­ای بر آن داشته و بنیاد اندیشه اسلامی نیز با جدیت در مسیر تحقق این شعار حرکت می­کند.
انتهای پیام/
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-03:27 ب.ظکارشناس افغان در گفت‏وگو با فارس:
خارجی‌ها بخش بزرگی از مافیای مواد مخدر افغانستان هستند

خبرگزاری فارس: یک کارشناس افغان با اشاره به این که خارجی‏ها بخش بزرگی از مافیای مواد مخدر افغانستان هستند، قدرت‌های بزرگ را حامیان اقتصادی و سیاسی این گروه عنوان کرد.

خبرگزاری فارس: خارجی‌ها بخش بزرگی از مافیای مواد مخدر افغانستان هستند

"جعفر مهدوی" در گفت‏وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، اظهار داشت: جامعه جهانی کمک به افغانستان را به دولتداری درست، از بین بردن فساد اداری و محو کشت مواد مخدر مشروط کرده است.
 
نماینده مردم کابل در پارلمان افغانستان با تأکید بر این که دولت افغانستان باید به تعهدات خود که در کنفرانس بن دوم قول آن را داده عمل کند، افزود: وعده دادن در نشست‏ها نمی‌تواند مشکل افغانستان را حل کند.
 
وی با اشاره به این که  کمک‏های جامعه جهانی در افغانستان موثر نبوده است، تصریح کرد: جامعه جهانی در 10 سال گذشته، کمک‏های زیادی به افغانستان کرده است، اما عدم نظارت دقیق، باعث شده است که این کمک‏ها برای بهبود وضعیت زندگی مردم و زیرساخت‏های افغانستان موثر واقع نشود.
 
به باور مهدوی، اگر افغانستان به تعهدات خود عمل کند، ممکن است جامعه جهانی در مورد کمک به افغانستان تجدید نظر کند.
 
وی با اشاره به این که می‌توان از طریق ایجاد تغییر در ساختار دولت، به تعهدات ارائه شده، عمل کرد، افزود: در تشکل دولت افغانستان، باید عناصر سالم، متخصص و توانمند سهم داشته باشند.
 
این عضو پارلمان افغانستان ادامه داد: وجود عناصر سالم و متخصص می‌واند در توسعه و پیشرفت افغانستان موثر باشد.

مهدوی با بیان این که مافیای مواد مخدر و عناصر فاسد، دست نیرومندی در ساختار دولت افغانستان دارند، گفت: اگر مافیای مواد مخدر و افرادی که عامل فساد در ادارات این کشور هستند، به نقش خود ادامه دهند، بدیهی است که این کشور نمی‏تواند به تعهدی که در کنفرانس بن دوم داده است، عمل کند.
 
مافیای مواد مخدر

این استاد دانشگاه، با ذکر این که افغانستان به تنهایی نمی‏تواند در مبارزه با مواد مخدر اقدام کند، اظهار داشت: خارجی‏ها قسمت اعظم گروه مافیای مواد مخدر را تشکیل می‏دهند و شبکه‏های بزرگ مافیای مواد مخدر، خارج از مرزهای افغانستان فعالیت می‏کنند که توسط قدرت‏های بزرگ از نظر اقتصادی و سیاسی حمایت می شوند.

به باور این عضو پارلمان، برنامه مبارزه با مواد مخدر باید در هماهنگی بین افغانستان و جامعه جهانی صورت گیرد.
 
کشت جایگزین
 
مهدوی با اشاره به جغرافیای مناسب افغانستان، خاطر نشان کرد: محصولات کشاورزی و صنایع دستی می‌تواند جایگزین مناسب برای کشت مواد مخدر در افغانستان باشد.
 
وی در ادامه گفت: جامعه جهانی می‌تواند با سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی افغانستان نقش ارزنده‌ای در مبارزه با مواد مخدر داشته باشد.
 
این کارشناس افغان اضافه کرد: برای مبارزه جدی با مواد مخدر باید با قاچاقچیان و کسانی که به کشت مواد مخدر مبادرت می‌کنند، برخورد جدی صورت گیرد.
 
به باور این استاد دانشگاه، باید به کشاورزان افغان اطلاع رسانی داد که کشت مواد مخدر نمی‏تواند مشکل آنها را حل کند بلکه این محصولات کشاورزی هستند که منافع اقتصادی مطمئن‏تری را تضمین می‌کنند.

مهدوی گفت: یکی از راه‎های اصلی مبارزه با کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در افغانستان، استفاده از تجربه کشورهای همسایه در این زمینه  است.
 
عدم موفقیت افغانستان در اجلاس بن دوم

مهدوی با در نظر گرفتن وابستگی افغانستان به کمک‎های جامعه جهانی، افزود: افغانستان بعد از سال 2014 به حمایت‏های اقتصادی و سیاسی جامعه جهانی نیاز دارد.
 
به باور این کارشناس افغان، اگر دولت افغانستان در قبال تعهداتی که به جامعه جهانی داده است،  قاطعانه عمل نکند، حمایت‏های مالی جامعه جهانی را از دست خواهد داد که این امر می‏تواند برای افغانستان فاجعه‌بار باشد.
 
نقش خارجی‌ها در کشت و قاچاق مواد مخدر در افغانستان، انتقاد مقامات این کشور را نیز در پی داشته است.

حامد کرزی حدود 2 هفته پیش نیز در دیدار با "مصطفی محمد نجار" وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران و "خدابخش راجر" وزیر مبارزه با مواد مخدر پاکستان، اظهار داشت که عوامل خارجی در کشت و قاچاق مواد مخدر دست دارند.
 
وی افزود: لازم است تا مبارزه با کشت و قاچاق مواد مخدر در همکاری مشترک جامعه جهانی صورت گیرد.
 
حامد کرزی با اشاره به نقش مثبت کشورهای منطقه در امر مبارزه با کشت و قاچاق مواد مخدر، گفت: این همکاری‌ها می‌تواند نتایج ثمر بخشی در پی داشته باشد.

انتهای پیام/م
 
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-03:27 ب.ظعضو کمیسیون امنیت ملی در گفت‌وگو با فارس:
خارج‌کردن کنترل هواپیمای فوق‌ پیشرفته 'RQ-170' از اختیار CIA 'کاخ سفید' را تحقیر کرد

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد: پیروزی ایران در جنگ الکترونیک با آمریکا و خارج‌کردن کنترل هواپیمای جاسوسی RQ-170 از اختیار CIA، کاخ سفید را تحقیر کرد.

خبرگزاری فارس: خارج‌کردن کنترل هواپیمای فوق‌ پیشرفته 'RQ-170' از اختیار CIA 'کاخ سفید' را تحقیر کرد

فاطمه آلیا عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نقض حریم هوایی کشورمان از سوی آمریکا گفت: امروز 10 دسامبر روز جهانی حقوق بشر است و هواپیمای جاسوسی آمریکا که اخیرا به حریم هوایی کشورمان تجاوز کرد، سند روشن و آشکار نقض حقوق بشر و دخالت در امور داخلی کشورها توسط آمریکاست.

وی افزود: روز جهانی حقوق بشر امسال روز محکومیت تروریسم دولتی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی است و در واقع این روز، ‌روز بیداری وجدان‌ ملت‌ها در برابر دروغ و فریب بودن شعار دفاع از حقوق بشر است.

عضو کمیته سیاست خارجی مجلس همچنین تصریح کرد: علاوه بر مجموعه اقدامات تروریستی دولت آمریکا و نظامیان این کشور در نقض آشکار حقوق بشر در طول سالیان متمادی، مستندات موجود در رابطه با عملیات‌های تروریستی روزهای اخیر عراق و افغانستان نیز نشان می‌دهد که دولت آمریکا در این ترورها دخالت داشته است.

آلیا با اشاره به موفقیت نیروهای مسلح کشورمان در غلبه بر قدرت الکترونیکی آمریکا گفت: پیروزی ایران در جنگ الکترونیک با آمریکا و در اختیار گرفتن هواپیمای جاسوسی RQ-170 کاخ سفید را تحقیر کرد و این درس عبرتی برای تمام کشورهایی است که فکر تجاوز به حریم هوایی جمهوری اسلامی را در سر دارند.

وی همچنین اظهار داشت: نقض حریم هوایی کشورمان توسط هواپیمای جاسوسی آمریکا به همراه مستندات دیگری از جمله افزایش بودجه ساخت سلاح‌های اتمی و شیمیایی، انعقاد قراردادهای تسلیحاتی سنگین در منطقه و ایجاد بازداشتگاه‌ها و شکنجه‌گاه‌های مخفی همگی نشانگر نقض حقوق بشر و رعایت حقوق بشر به سبک آمریکایی‌ها است.
انتهای پیام/
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-03:27 ب.ظشریفی:
مقالات کاربردی در حوزه صنعت تشویق می‌شوند

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری پژوهشی با اشاره به ضرورت توسعه پژوهش نیازمحور در کشور گفت: مقالات کاربردی در حوزه صنعت تشویق می‌شوند.

خبرگزاری فارس: مقالات کاربردی در حوزه صنعت تشویق می‌شوند

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مظفر شریفی رئیس مرکز برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: سیاست‌های کلی کشور توسعه و رشد کمی و کیفی پژوهشی است اما این پژوهش‌ها باید مبتنی بر نیازهای کشور و متناسب با اولویت‌های جامعه باشد تا بتواند نیاز جامعه را پاسخ دهد.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری پژوهشی وزارت علوم افزود: در حال حاضر از نظر تولید مقاله در منطقه پیش هستیم ولی برای ارائه پژوهش‌های متناسب با نیازهای کشور هنوز باید کار بیشتری انجام دهیم.

وی در ادامه گفت: وزارت علوم در حال انجام سیاست‌گذاری برای سوق دادن پژوهش‌ها به سمت نیازهای جامعه است.

شریفی خاطرنشان کرد: تشویق کارهای پژوهشی مبتنی بر نیاز و مرتبط با بخش صنعت و تشویق مقالات کاربردی و تألیف بندها و مواردی در آیین‌نامه ارتقای اعضای هیئت علمی به این‌گونه که مقالات کاربردی امتیاز بیشتری بگیرند از جمله اقدامات وزارت علوم برای تشویق کارهای پژوهشی مورد نیاز است.

وی افزود: ایجاد پارک‌های علم و فناوری و کمک به ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان نیز می‌تواند کارهای پژوهشی را به سمت کاربردی شدن پیش ببرد.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری پژوهشی وزارت علوم تصریح کرد: ما باید بتوانیم بستری فراهم کنیم تا پژوهش‌های محققان به صنعت نزدیک‌تر شده و نیاز جامعه را برطرف کند که در حال حاضر از این نظر نیز در منطقه از بسیاری کشورها جلوتر هستیم.

وی در پایان گفت: برای نیازمحور کردن پژوهش‌ها تاکنون کارهای خوبی صورت گرفته که نتیجه‌بخش هم بوده اما باید ادامه داشته باشد.
انتهای پیام/
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-03:27 ب.ظمعاون سازمان غذا و دارو در گفت و گو با فارس:
شربت تریاک ۷ برابر نیاز کشور تولید شده است

خبرگزاری فارس: معاون دارویی سازمان غذا و دارو گفت: به هیچ وجه با کمبود شربت تریاک در کشور رو به رو نیستیم و همین الان ۶ تا ۷ برابر نیاز در انبارها موجود داریم، اما در گذشته توزیع آن سختگیرانه بود که اکنون با ابلاغیه جدید تسهیل شده است.

خبرگزاری فارس: شربت تریاک ۷ برابر نیاز کشور تولید شده است

محمدرضا شانه ساز در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود:‌ در مورد شربت تریاک با اینکه برخی مراکز از کمبود و ندادن این فرآورده گله داشتند هرگز از زمان تولید این فرآورده دارویی، در تأمین نیاز کشور مشکلی نداشته‌ایم. این فرآورده به وفور توسط کارخانه‌های تولیدی تولید شده و در اختیار شرکت توزیع کننده قرار گرفته است.

وی ادامه داد: به زعم مراکز ترک اعتیاد با شربت تریاک در مورد شیوه و دستورالعمل توزیع شربت تریاک سختگیریهایی وجود داشت که در ابلاغیه جدید معاون درمان وزارت بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو تسهیل و تعدیل شده است.

شانه ساز گفت: این فرآورده دارویی برای ترک اعتیاد معتادان به تریاک و مشتقات آن کاربرد دارد و فقط در مراکز خاصی که مجوز استفاده از آن را دارند توزیع می‌شود اما این اطمینان را می‌دهیم که به هیچوجه از نظر تولید شربت تریاک در کشور کمبود نداریم و همین الان ۶ تا ۷ برابر نیاز کشور در انبارها موجود است و اگر نیاز کشور بیشتر باشد باز هم امکان افزایش میزان تولید شربت تریاک در کشور را داریرم.
انتهای پیام/
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شنبه 19 آذر 1390-03:26 ب.ظشوق پرواز به عربی و انگلیسی دوبله می‌شود
سریال «شوق پرواز» از اواخر سال هر شب پخش می‌شود

خبرگزاری فارس: با تصمیم معاون سیما، مجموعه تلویزیونی «شوق پرواز» ضمن دوبله به زبان‌های عربی و انگلیسی از اواخر سال هر شب روی آنتن می‌رود.

خبرگزاری فارس: سریال «شوق پرواز» از اواخر سال هر شب پخش می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، با حمایت علی دارابی معاون سیما، نحوه پخش سریال «شوق پرواز» تغییر کرده و مخاطبان سیما به زودی شاهد بهبود وضعیت پخش این سریال خواهند بود.
به گزارش روابط عمومی این سریال تلویزیونی، در طول هفته‌های گذشته مخاطبان سریال شوق پرواز بارها با مراجعه به سایت اینترنتی این سریال و نیز تماس با سازمان صدا و سیما خواستار تغییر در نحوه پخش و تکرار پخش این سریال شده و از مسوولان سیما خواسته بودند تا برای این سریال هم مانند سریال «مختارنامه»، چند نوبت تکرار در طول هفته در نظر بگیرند.
سریال شوق پرواز از ابتدا فقط یک نوبت تکرار داشت که آن هم روزهای شنبه ساعت ۱۴:۳۰ و سپس15:30بود اما پس از جلسه مشترک کارگردان، تهیه‌کننده و معاون سیما، این زمان پخش به ساعت 19:35 روزهای شنبه تغییر کرد.
بر اساس این خبر در جلسه‌ای که اواخر هفته گذشته با حضور «یدالله صمدی» کارگردان، «جواد نوروز بیگی» تهیه کننده و «علی دارابی» معاون سیما برگزار شد، معاون سیما ضمن اعلام حمایت همه جانبه خود از سریال تلویزیونی «شوق پرواز» اعلام کرد شیوه جدیدی برای پخش بهتر و مطلوب‌تر این سریال تلویزیونی در نظر گرفته خواهد شد که تغییر زمان تکرار سریال، پخش هر شبی و یا یک شب در میان و نیز دوبله و ترجمه سریال به زبان‌های عربی و انگلیسی برخی از این اقدامات خواهد بود.
بر اساس تصمیم‌های صورت گرفته، قرار است پس از پایان پخش این سریال در بهمن ماه، شوق پرواز از یکی از کانال‌های پُر بیننده سیما به صورت هر شبی و یا یک شب در میان پخش شود تا آن دسته از مخاطبانی که فرصت تماشای هفتگی این سریال را نداشته‌اند، طی مدت زمانی کوتاه‌تر شاهد این سریال باشند. همچنین به زودی ترجمه و دوبله این سریال به زبان‌های انگلیسی و عربی آغاز می‌شود تا این اثر نمایشی از شبکه‌های برون مرزی نیز پخش شود.
شوق پرواز محصول مشترک «بنیاد شهید و امور ایثارگران» و «گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما» است. تاکنون 15 قسمت از این سریال 24 قسمتی پخش شده است و با پخش 9 قسمت باقیمانده، شوق پرواز به پایان خواهد رسید. 
انتهای پیام/ 
تاریخ آخرین ویرایش:- -
  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2