تبلیغات
اخبار ایران و جهان - مطالب هفته اول فروردین 1391

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

یکشنبه 6 فروردین 1391-12:40 ب.ظدرگیری‌ هواداران فوتبال در شهر پورت سعید مصر از سرگرفته شد

خبرگزاری فارس: درگیری‌ در شهر پورت سعید مصر پس از مراسم خاکسپاری نوجوان 13 سیزده ساله‌ای که در جریان درگیری طرفداران تیم فوتبال المصری و نیروهای امنیتی مصر کشته شده بود، از سر گرفته شد.

خبرگزاری فارس: درگیری‌ هواداران فوتبال در شهر پورت سعید مصر از سرگرفته شد

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الفجر، پس از برگزاری مراسم خاکسپاری نوجوانی که در جریان درگیری‌ خشونت‌‌آمیز طرفداران تیم فوتبال المصری و نیروهای امنیتی مصر در شهر پورت سعید کشته شده بود، درگیری‌ها در این شهر دوباره از سر گرفته شد.

درگیری‌های پورت سعید جمعه گذشته و به دنبال تعلیق تیم فوتبال المصری به مدت دو سال آغاز شد.

تیم فوتبال المصری به دلیل حوادث چهارشنبه خونین پورت سعید که ماه گذشته پس از یک مسابقه فوتبال با تیم الاهلی روی داد، به مدت دو سال از انجام هرگونه بازی محروم شده است.

در جریان درگیری‌ها چهارشنبه خونین پورت سعید بیش از ۷3 نفر کشته شدند.

اما در درگیری‌های جمعه گذشته یک نوجوان ۱۳ ساله کشته و ده‌ها نفر نیز زخمی شدند.

بسیاری از هواداران تیم المصری معتقدند، دولت با محروم کردن این تیم درصدد گرفتن انتقام از آنها به دلیل نقشی است که در انقلاب 25 ژانویه مصر ایفا کردند.

در درگیری‌های جدید پورت سعید صدها نفر از هواداران خشمگین تیم المصری در اعتراض به محرومیت دو ساله این تیم، یک ساختمان دولتی را محاصره کرده و با نیروهای امنیتی مصر درگیر شدند.

پلیس برای متفرق کردن معترضان از گلوله‌های گاز اشک‌آور استفاده کرده و اقدام به تیراندازی هوایی کرده است.

تیم المصری از جمله تیم‌های مطرح مصر به شمار می‌رود.

دادستانی مصر هفته گذشته ۷۵ نفر را در جریان حادثه اول فوریه پورت سعید به قتل یا غفلت و کوتاهی در انجام وظیفه متهم کرد که در میان آنها ۹ افسر پلیس نیز مشاهده می‌شوند.

انتهای پیام/++
تاریخ آخرین ویرایش:- -
یکشنبه 6 فروردین 1391-12:40 ب.ظدر کنفرانس بین‌المللی نوروز
احمدی‌نژاد: پیام نوروز پیام همبستگی ملل است

خبرگزاری فارس: "محمود احمدی‌نژاد" که جهت شرکت در جشن جهانی نوروز در دوشنبه پایتخت تاجیکستان به سر می‌برد، دقایقی قبل در کنفرانس بین‌المللی نوروز سخنرانی کرد.

خبرگزاری فارس: احمدی‌نژاد: پیام نوروز پیام همبستگی ملل است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، رئیس جمهوری کشورمان ضمن تشکر از دعوت و مهمان‌نوازی دولت و ملت تاجیکستان، گفت: حمد و سنای پروردگار جهانیان را به جای می‌آورم که بار دیگر ما را به یمن و مبارکی نوروز در شهر زیبای دوشنبه گرد هم آورد و با استفاده از این موقعیت نوروز و آغاز سال شمسی را به همه بشریت و به‌خصوص ملت‌های حوزه فرهنگی و تمدنی نوروز شاد‌باش می‌گویم.

جشن جهانی نوروز فرصت مغتنمی است که با تکیه به ارزش‌های انسانی و با استفاده از ظرفیت نوروز در اعتلای مناسبات فرهنگی، تقویت روابط دوستی و تحکیم صلح و امنیت منطقه‌ای و جهانی گام‌های بلندتری بر‌داریم.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنرانی خود با بیان آنکه "نوروز ارزش‌های فراوانی را در خود جمع کرده است"، افزود: نوروز نماد تجدید حیات و عبور از سختی زمستان، نماد گرمی آفتاب و شکفتن غنچه‌های امید، رویش دوباره و شور زندگانی، نشاط صحرا و طبیعت و زمزمه دل‌باختگان، سبزی باغ و بوستان و شادی باغبانان و زراعت‌پیشگان و دوره عطر‌افشانی گل‌ها و خنده گلستان‌ها است.

نوروز طراوت مردمان و جوشش عشق و محبت و زوال دشمنی‌ها و تاریکی‌ها و فوران نور و روشنایی است.

رئیس جمهور کشورمان گفت: ماندگاری نوروز در اتصال حقیقت آن به حقیقت آسمان‌ها و زمین است. ارزش‌های نوروز الهی، انسانی و فراگیر است. همه انسان‌ها به دنبال حیات برتر و تعالی و کمال بوده‌اند و هستند. انسان‌ها شوق پرواز دارند و از ظلمت خودپرستی، ظلم و جهل گریزانند. انسان‌ها به دنبال دنیای مملو از زیبایی‌ها، عشق و محبت و عدالت و پاکی هستند.

دنیایی که در آن حقوق همه مردم محترم شمرده شود و کرامت آنان حفظ گردد. نوروز نیز به همین ارزش‌ها و دوستی، عشق، عدالت و گذشت دعوت می‌کند. نوروز بشارت است که حتما و حتما روزی زندگی سخت و زمستانی بشریت به زندگی پرطراوت و خرم بهاری دگرگون خواهد شد.

احمدی‌نژاد در ادامه با اشاره به پیام‌های نوروز برای بشریت، خاطرنشان کرد: نوروز از ما دعوت می‌کند که برای رسیدن به آن دوره زیبا در برابر زیاده‌خواهان و متجاوزان که حقوق انسانی، حلاوت و شیرینی زندگی را از مظلومان گرفته‌اند، بایستیم.

نوروز نماد رحمت عام خداوند کریم است. همه انسان‌ها و همه طبیعت حق دارند که طراوت و روشنایی و رحمت ایزدی نوروز را در زندگی خود احساس کنند. آن روز که عشق، عدالت و توحید حلول کند، در چنین روزی نوروز انسانی طلوع خواهد کرد. نوروزی که انسانیت با همه ابعاد آن تولد دوباره و تجدید حیات مجدد می‌یابد.

رئیس جمهور افزود: در آن روز نو زورگویی، تبعیض، فقر، ناامنی، اشغال و تجاوز و تحقیر انسان‌ها وجود نخواهد داشت. در آن روز از چپاول ثروت ملت‌ها و تخریب زیربناها و موجودیت ملت‌ها خبری نخواهد بود. در آن روز همه مردمان آواره به سرزمین‌های خود باز خواهند گشت. در آن روز منابع هیچ ملتی با زور سلاح و فشار سیاسی غارت نخواهد شد و ملت‌ها در همه جا، در آسیا، آفریقا، خاور میانه، اروپا و آمریکا به حق خود خواهند رسید.

عدالت و برادری، عشق، پاکی و احترام عالم‌گیر خواهد شد. وعده خداوند است که در سایه تلاش صالحان و عدالت‌خواهان بهار انسانیت و خرمی روزگاران خواهد رسید و در آن روز نو صالحان مدیریت جهانی را به رهبری صالح کل و انسان کامل حضرت مهدی (ع) با یاری حضرت مسیح (ع) برپا خواهند کرد و ترس و اندوهی برجا نخواهد ماند. آن روز دیر نخواهد بود، نوروزی که فقط خداوند جهان اطاعت و پرستش شود.

احمدی‌نژاد در پایان سخنرانی خود گفت: مردمان آزاده و نجیب و با محبت همه کشورهای حوزه نوروز و کسانی که نوروز را جشن می‌گیرند پرچم‌داران همه خوبی‌ها و زیبایی‌ها و محبت و برادری و صلح و طلایه داران دوری از زشتی و خودخواهی در جهان هستند.

در پرتو نوروز باید مراودات فرهنگی ما و سایر ملت‌ها گسترش یابد تا نوروز و مردمان ما بهتر شناسانده شوند. بدون تردید همه ملت‌ها متعلق به حوزه فرهنگی نوروز هستند و در یک نوروز موعود همه در کنار هم خواهند بود بنابر این پیام‌ اجلاس‌های سالانه نوروز پیام همبستگی ملل برای عدالت، عشق و صلح جهانی است.  

انتهای پیام/م

 
تاریخ آخرین ویرایش:- -
یکشنبه 6 فروردین 1391-12:40 ب.ظمدیر موزه خودروهای تاریخی ایران خبر داد
نمایش قدیمی‌ترین اتومبیل‌های سلطنتی در چالوس

خبرگزاری فارس: مدیر موزه خودروهای تاریخی ایران گفت: نمایشگاه خودروهای تاریخی ایران با نمایش 25 خودروی قدیمی و تاریخی در مجتمع نمک آبرود چالوس برپا شد.

خبرگزاری فارس: نمایش قدیمی‌ترین اتومبیل‌های سلطنتی در چالوس

تورج حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چالوس گفت: 10 خودرو در این نمایشگاه وجود دارد که تاکنون در ایران به نمایش گذاشته نشده است.

وی خاطرنشان کرد: قدیمی‌ترین خودرو به نمایش گذاشته در این موزه مربوط به دوره احمد شاه است.

مدیر موزه خودروهای تاریخی ایران تصریح کرد: یکی از قدیمی‌ترین ماشین‌های موجود در این نمایشگاه مربوط به شرکت رولز رویس است که این شرکت در سال 1906 در انگلستان تولید خود را شروع کرده است.

حسینی اظهار کرد: رولز رویس سیلورگوست از قدیمی‌ترین اتومبیل‌های سلطنتی بود که احمد شاه آن را خریداری و این خودرو وارد ایران شد.

مدیر موزه خودروهای تاریخی ایران تاکید کرد: یکی از نکات ویژه این خودرو این بوده است که هم دارای هندل بوده و هم با سوئیچ روشن می‌شود و مجهز به شش سیلندر خطی به ظرفیت 7هزار و 36 سی سی و 50 اسب بخار بوده و حداکثر سرعت آن 80 کیلومتر در ساعت است.

حسینی گفت: فانتوم چهار، یکی دیگر از خودروهای قدیمی است که از سال 1950 میلادی تا سال 1956 میلادی فقط 18 دستگاه از آن ساخته شد که فقط یک دستگاه آن ضد گلوله بود که در موزه خودروهای ایران قرار دارد و سه دستگاه دیگر از آن در کلکسیون ژنرال فرانکو نگهداری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: خودروی کورسی کوچکی که سه آرم بزرگ را دارد نیز به چشم می‌خورد، پورشه، بنز، فولکس واگن و لین خودروی کورسی جزو معدود خودروهایی است که سه کمپانی بزرگ با هم تولید کردند و به سفارش صدراعظم آلمان ساخته و به ولیعهد ایران هدیه داده شد.

حسینی افزود: بنز 500 K یکی از ارزشمندترین خودروهای موزه است گذشته‌های دور و پرفراز و نشیب خودروسازی جهان و شروع ساخت خودروهای سریع امروزی را یادآور می‌شود.

وی تاکید کرد: این نمایشگاه تا 13 فروردین ماه سال جاری در نمایشگاه مجتمع نمک آبرود دایر است.

انتهای پیام/س10
تاریخ آخرین ویرایش:- -
یکشنبه 6 فروردین 1391-12:40 ب.ظمقابر گنبد سبز مسافران نوروزی قم را به دل تاریخ می‌برد

خبرگزاری فارس: نمایشگاه عکس‌های قدیم قم در مقابر گنبد سبز این شهر، میزبان مسافران نوروزی است.

خبرگزاری فارس: مقابر گنبد سبز مسافران نوروزی قم را به دل تاریخ می‌برد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد تسهیلات زائرین استان قم، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم با بیان این مطلب گفت: این نمایشگاه شامل 25 تابلوی عکس از اماکن تاریخی و زندگی روزمره مردم قم در عهد قاجار است که توسط « عبدالله قاجار»، عکاس مخصوص ناصرالدین شاه در آن دوران گرفته شده است.

علیرضا ارجمندی با اشاره به ضرورت آشنایی مسافران نوروزی و مردم قم با گذشته این دیار کهن گفت: این عکس‌ها در سال جدید با همکاری کاخ موزه گلستان و بخش خصوصی در قالب یک کتاب نفیس چاپ و منتشر خواهد شد.

مقابر گنبد سبز شامل سه مقبره امیران خاندان علی صفی، فرمانروایان مستقل قم در قرن هشتم هجری قمری است که از منظر هنر گچبری جزو نمونه‌های منحصر بفرد به شمار می‌رود.

شایان ذکر است گچبری‌های نفیس و ممتاز این بنا مورد توجه بسیاری از گردشگران و باستان شناسان قرار داشته و همه ساله بسیاری از آنها از اقصی نقاط جهان به این محل مراجعه می کنند.

انتهای پیام/خ۳۰
تاریخ آخرین ویرایش:- -
یکشنبه 6 فروردین 1391-12:40 ب.ظوعده دستمز‌د‌ها و پاداش‌های یک میلیونی قطر به خرابکاران در سوریه

خبرگزاری فارس: قطر به نیروهای مسلح خرابکار در سوریه وعده داده در صورت تشدید و گسترش عملیات‌های خرابکارانه خود علیه نظام دمشق به هر کدام از این گروه‌ها یک میلیون دلار دستمزد و پاداش پرداخت کند.

خبرگزاری فارس: وعده دستمز‌د‌ها و پاداش‌های یک میلیونی قطر به خرابکاران در سوریه

به گزارش فارس، پایگاه خبری "جهینه" روز گذشته اعلام کرد که شیخ "حمد بن جاسم آل ثانی"، نخست‌وزیر قطر اخیرا در دیدار با فرماندهان گروه‌های مسلح فعال در سوریه برای تشویق بیش از پیش آنها به فعالیت خرابکارانه علیه نظام دمشق به آنها وعده دستمزد و پاداش داد.

پایگاه خبری جهینه در ادامه نوشت: حمد در این دیدار که علاوه بر فرماندهان گروه‌های مسلح، سمیر جعجع و مسئولان اطلاعاتی و امنیتی رژیم سعودی و ترک و نمایندگانی از آمریکا و فرانسه نیز حضور داشتند، تاکید کرد، قطر در مقابل هرعملیات خرابکارانه در سوریه یک میلیون دلار برای هر گروه 7 نفره دستمزد می‌دهد.

نخست‌وزیر قطر همچنین برای هرکدام از عناصر مسلح جوایزی نقدی در نظر گرفت که به صورت ماهیانه به حساب‌های آنها در بانک‌های عربستان، قطر، و ترکیه ریخته خواهد شد، البته مشروط به آنکه عملیات مسلحانه این گروه‌ها با موفقیت همراه بوده و کشته شدن افراد بیشتری را به دنبال داشته باشد.

جهینه نیوز  تاکید کرد: این دیدار قبل از انفجارهای اخیر سوریه و پس از سفر محرمانه حمد بن جاسم به ترکیه صورت گرفت و یکی از مسئولان آمریکایی حاضر در نشست از حمد بن جاسم خواست حمایت مالی از عناصر مسلح را باز هم افزایش دهد.

این پایگاه خبری افزود: عناصر مسلح در سوریه با سه اتاق عملیات در مرزهای ترکیه، سمیر جعجع و دوحه در ارتباطند و در این میان اتاق عملیات دوحه از تجهیزات ارتباطی گسترده و پیشرفته‌تری برخوردار بوده و افسران اطلاعاتی آمریکایی، فرانسوی و صهیونیستی با مشارکت رئیس ستاد ارتش قطر و مسئول دستگاه اطلاعاتی این کشور کنترل آن را برعهده دارند.

انتهای پیام/++
تاریخ آخرین ویرایش:- -
یکشنبه 6 فروردین 1391-12:40 ب.ظمدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان خبر داد
حضور کاروان‌های راهیان نور کشورهای خارجی در خوزستان

خبرگزاری فارس: مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان از حضور کاروان‌های راهیان نور کشورهای خارجی در مناطق عملیاتی این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: حضور کاروان‌های راهیان نور کشورهای خارجی در خوزستان

عبدالمجید عقیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرمشهر اظهار داشت: خوزستان به لحاظ برخورداری از مناطق عملیاتی دفاع مقدس، هر ساله میزبان تعداد زیادی از کاروان‌های راهیان نور در مناطق مختلف استان است.

وی افزود: شلمچه، هویزه، والفجر هشت و... بخشی از این مناطق عملیاتی بازمانده از دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی هستند.

مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان خوزستان تصریح کرد: هر ساله حضور گسترده مردم در این مناطق سبب شده اتباع خارجی فراوانی برای درک این امر که انگیزه حضور مردم در اول سال در این مناطق چیست اشتیاق حضور در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس را بدست آورند.

این مسئول ادامه داد: از طرفی مسئولان نیز علاقه دارند که ارزش‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان اسلام در طول هشت دفاع جانانه در برابر دشمن متجاوز نیز به سایر کشورها منتقل شوند تا همگان بفهمند که ایرانی‌ها برای دفاع از وجب به وجب از خاک خود حاضر هستند جان خود را نیز تقدیم کنند.

عقیلی عنوان کرد: همین امر باعث شده که در چند سال گذشته در کنار حضور کاروان‌های راهیان نور داخلی، کاروان‌هایی نیز از کشورهای خارجی به این مناطق اعزام شوند.

وی با اشاره به اینکه بر همین اساس در طول چند روز اخیر دومین گروه از دانشجویان و طلاب جامعه المصطفی العالمیه در مناطق عملیاتی خوزستان حضور یافتند، خاطرنشان کرد: این کاروان از 50 کشور مختلف همچون آمریکا، نیجریه، ساحل عاج، آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی در این مناطق حاضر شده‌اند.

مدیرکل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان خوزستان عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود کاروان‌های دیگری از اعضای راهیان نور اتباع بیگانه در چند روز آینده وارد استان خوزستان و مناطق عملیاتی آن شوند.

این مسئول در پایان اذعان داشت: امیدواریم امسال نیز چون سال‌های گذشته میزبان خوب و در خو شأنی برای کاروان‌ها و زوار وارد شده به این استان باشیم.

انتهای پیام/ن۲۰
تاریخ آخرین ویرایش:- -
یکشنبه 6 فروردین 1391-12:40 ب.ظدر گفت‌وگو با فارس مطرح شد
ناظران طرح خودکفایی گندم با مشکل استخدامی مواجه هستند

خبرگزاری فارس: ناظر طرح خودکفایی گندم با انتقاد از وضعیت استخدامی و شغلی ناظران گفت: پس از خودکفایی گندم به دنبال خودکفایی مالی هستیم.

خبرگزاری فارس: ناظران طرح خودکفایی گندم با مشکل استخدامی مواجه هستند

به گزارش خبرنگار فارس از مازندران، یکی از ناظران طرح ملی خودکفایی گندم با اشاره به فعالیت هشت ساله خود و دیگر همکارانش در زمینه خودکفایی محصول استراتژیک گندم و دیگر محصولات کشاورزی خواستار جذب این افراد در وزارت جهاد کشاورزی بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی شد.

حجت‌الله علی‌محمدی با اشاره به بروز برخی تغییرات پس از موفقیت این طرح آن را موفق‌ترین طرح کشاورزی در کشور دانست و افزود: این طرح تنها با همت و تلاش شبانه‌روزی ناظران گندم ممکن شد.

این کارشناس بخش کشاورزی استان مازندران به آمار 15هزار نفری ناظران گندم در سطح کشور اشاره کرد و از سیاست کم توجهی دولت به وضعیت شغلی این کارشناسان انتقاد کرد.

علی‌محمدی همه این کارشناسان را به حسب کسب تجربه‌های ملی از سرمایه‌های کشور دانست که تخصص و عمر خود را برای تقویت استقلال کشور و بی‌نیازی از بیگانه صرف کرده و در این راه تجربیات ارزشمندی را بدست آورده‌اند.

وی تعداد ناظران طرح ملی خودکفایی گندم در مازندران را بیش از 600 نفر اعلام کرد و افزود: این افراد هنوز هم در طرح‌های نظارت بر محصولاتی همچون برنج، دانه‌های روغنی، ذرت، چغندر و سیب زمینی در استان فعال هستند.

نماینده ناظران بخش کشاورزی استان مازندران گفت: از مجموع 15 هزار نفری ناظران گندم در سطح کشور، هشت نفر برای پیگیری قانونی وضعیت ناظرین انتخاب شده‌اند که من از طرف ناظران محصولات کشاورزی استان‌های مازندران، گلستان، گیلان، سمنان و همچنین خراسان‌های شمالی، جنوبی و رضوی تاکنون با مسئولان زیادی ملاقات داشتم.

وی ادامه داد: امروز پس از به کارگیری چندین سال از عمر خود برای سربلندی کشور هنوز به وضعیت شغلی مطلوبی دست پیدا نکردیم یعنی با کمترین حقوق و مزایا کار می‌کنیم، بیمه نداریم و مهم‌ترین مسئله این که به دلیل بالارفتن سن ناظران امکان استخدام در سازمان‌های دیگر نیز برایشان ممکن نیست.

علی‌محمدی ادامه داد: به همین منظور پس از رایزنی‌های متعدد با نمایندگان و رئیس مجلس با توجه به مصوبه تاریخ 11 بهمن سال گذشته دولت موظف شد تا 10هزار نفر از این ناظران را که پیش از این در آزمون ورودی موفق شده‌اند را در طول سه سال به جذب وزارت جهاد کشاورزی در بیاورد.

وی در این مورد ادامه داد: همچنین این مصوبه مجلس با هفت تبصره به تائید شورای نگهبان رسید و دولت باید بر اساس قانون این آگهی را در مدت 72 ساعت در روزنامه‌های رسمی درج کرده تا وزارت مورد نظر در این مورد اقدام کند ولی هنوز این اتفاق نیفتاده است.

عضو نظام مهندسی و ناظر معین استان مازندران نامه‌نگاری و ملاقات حضوری با خلیلیان و اسکندری وزرای جهاد کشاورزی، رئیس، هیئت رئیسه و اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی همچنین رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی کشور را از جمله پیگیری‌های این هیئت هشت نفره اعلام کرد.

علی‌محمدی اجرای قانون استخدام ناظران کشاورزی را گامی مهم برای ایجاد انگیزه بین این قشر از متخصصان کشور دانست و افزود: این قانون در سال جدید منتظر اقدام عاجل دولت است.

انتهای پیام/خ۲۰
تاریخ آخرین ویرایش:- -
یکشنبه 6 فروردین 1391-12:40 ب.ظرئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در گفت‌وگو با فارس:
اردوگاه تربیتی ـ فرهنگی دانش‌آموزان استثنایی نیمه دوم فروردین در مشهد افتتاح می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از افتتاح اردوگاه تربیتی ـ فرهنگی ویژه دانش‌آموزان استثنایی در مشهد مقدس در نیمه دوم فروردین خبر داد.

خبرگزاری فارس: اردوگاه تربیتی ـ فرهنگی دانش‌آموزان استثنایی نیمه دوم فروردین در مشهد افتتاح می‌شود

نامدار عبدالهیان، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به شعار امسال با عنوان «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» اظهار داشت: عمده‌ترین مکان برای فرهنگسازی شعار امسال، آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: فرمایش مقام معظم رهبری در حقیقت مشت محکمی بر دهان کسانی است که از ۳۰ سال پیش تاکنون تحریم‌هایی بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران داشتند و به جایی نرسیدند و هر باری که تحریم‌ها را جدی‌تر در حول و حوش جلسات خود مطرح می‌کنند، در همان محدوده، خودشان باقی می‌ماند و ملت ایران با عزم راسخ‌تر و کار و تلاش بیشتر در صدد این است که این تحریم‌ها را پشت سر بگذارد.

عبدالهیان اضافه کرد: در حقیقت امروزه در جهان می‌بینم هر تحریمی که بر علیه جمهوری اسلامی انجام شده، به نفع ایران تمام شده است، لذا نامگذاری هوشمندانه مقام معظم رهبری در حقیقت حمایت از تولید‌کنندگان داخلی و استفاده از کالاهای داخلی است که ان‌شاء‌الله تولید‌کنندگان واقعی بتوانند جنس‌های مرغوب را با قیمت بسیار کم به دست مردم برسانند و از این جهت بتوانیم خودکفایی لازم را به دست آوریم.

وی در ادامه به افتتاح اردوگاه تربیتی ـ فرهنگی دانش‌آموزان استثنایی نیز اشاره کرد و افزود: در مشهد اردوگاه تربیتی ـ فرهنگی با 40 سوئیت احداث کردیم که نیمه دوم این ماه افتتاح می‌شود و در اختیار دانش‌آموزان استثنایی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/
تاریخ آخرین ویرایش:- -
یکشنبه 6 فروردین 1391-12:40 ب.ظتاکید علمای فلسطین بر حضور گسترده در راهپیمایی "الی بیت‌ المقدس"

خبرگزاری فارس: رئیس جمعیت علمای اسلام در نوار غزه خواستار حضور گسترده در راهپیمایی جهانی قدس شد که قرار است 30 ماه جاری (11فروردین) برگزار شود.

خبرگزاری فارس: تاکید علمای فلسطین بر حضور گسترده در راهپیمایی "الی بیت‌ المقدس"

به گزارش فارس، دکتر "سالم سلامه"در یک نشست خبری که با حضور تعدادی از علما در غزه برگزار شد، گفت:ای علما، ای اندیشمندان، ای فرهیختگان، ای مسلمانان جهان چند روز دیگر سی‌ام مارس روز شما فرا می رسد، امت منتظر خیزش شما هستند، سی‌ام مارس روز برگزاری راهپیمایی جهانی قدس است، شرکت کنندگان در این راهپیمایی خود را به نزدیک ترین نقطه شهر قدس شریف خواهند رساند.

وی از علما خواست تا در پیشاپیش راهپیمایان حرکت کنند که از سراسر جهان به سمت بیت المقدس به راه می افتند و خود را نزدیک نقطه فلسطین اشغالی می رسانند.

به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، سلامه همچنین تصریح کرد: ما باید با این حرکت میلیونی راه را به روی آنانی که از حقوق امت های عربی و اسلامی چشم پوشی می کنند، ببندیم تا دشمن بداند که یک امت پشتیبان قدس و فلسطین است، امتی که هرگز ذره ای از مبانی دینی خود کوتاه نخواهد آمد.

وی اظهار داشت: آنانی که رژیم صهیونیستی را به رسمیت می شناسند در واقع نمایندگان ملت‌های خود نیستند و از فرامین الهی سرپیچی می‌کنند و اجماع امت خویش را زیر پا می گذارند.

انتهای پیام/++

 
تاریخ آخرین ویرایش:- -
یکشنبه 6 فروردین 1391-12:40 ب.ظدستور نخست‌وزیر عراق برای بستن خیابان‌های منتهی به محل اجلاس سران عرب

خبرگزاری فارس: نخست وزیر عراق دستور داد، تمامی ورودی‌ها و خیابان‌های منتهی به منطقه الخضراء،‌ محل برگزاری اجلاس سران عرب با دیوار و بلوک‌های بتنی مسدود شود.

خبرگزاری فارس: دستور نخست‌وزیر عراق برای بستن خیابان‌های منتهی به محل اجلاس سران عرب

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، در آستانه برگزاری اجلاس سران عرب در بغداد، پایتخت عراق "نوری المالکی" دستور داد تا در راستای اجرای تدابیر و طرح‌های امنیتی برای تامین امنیت برگزاری این اجلاس تمامی راه‌های منتهی به منطقه الخضراء با بلوک‌های بتنی بسته شود.

دولت عراق با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که بغداد برای میزبانی این اجلاس و استقبال از هیئت‌های عربی و سران کشورهای عربی آماده است و بیش از 100 هزار سرباز و افسر نیروهای مسلح و پلیس عراق تامین امنیت پایتخت و حومه آن را بر عهده خواهند داشت.

دولت عراق در این بیانیه افزوده است که نیروهای عراقی تا پنج کیلومتری حومه منطقه الخضراء مستقر شده‌اند که قرار است نشست سران عرب در آنجا برگزار شود.

همچنین دولت عراق از امروز (یکشنبه) در این کشور تمام نهادها و موسسات دولتی را رسما تعطیل کرده و این تعطیلات تا اول آوریل ادامه می‌یابد. این اقدام دولت عراق در راستای کاهش ترافیک، ایجاد تسهیلات برای استقرار نیروهای امنیتی و موفقیت اجرای طرح‌های امنیتی برگزاری اجلاس سران صورت گرفته است که روز پنج‌شنبه در بغداد آغاز می‌شود.

انتهای پیام/++
تاریخ آخرین ویرایش:- -
یکشنبه 6 فروردین 1391-12:40 ب.ظبخشدار عسلویه خبر داد
بازدید 330 هزار گردشگر از عسلویه

خبرگزاری فارس: بخشدار عسلویه از بازدید 330 هزار گردشگر از عسلویه خبر داد.

خبرگزاری فارس: بازدید 330 هزار گردشگر از عسلویه

عبدالله نادری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در عسلویه اظهار داشت: بر اساس آمار ستاد تسهیلات سفر عسلویه از ابتدای تعطیلات نوروز تا پایان روز پنجم فروردین بیش از 330 هزار گردشگر از بخش عسلویه بازدید کرده‌اند.

وی افزود: گردشگران داخلی و خارجی از مناطق زیبای جنگل حرا و خلیج نایبند بازدید کردند و همچنین از صنایع نفت و گاز و پتروشیمی نیز دیدن کردند.

بخشدار عسلویه خاطرنشان کرد: سواحل زیبا و بکر شهرستان کنگان و بندر تاریخی و باستانی سیراف نیز از دیگر مناطقی است که مورد بازدید گردشگران قرار گرفته است.

نادری از اسکان بیش از 90 هزار در شهرها و روستاهای این منطقه خبر داد و تصریح کرد: بر اساس اعلام ستاد اسکان مهمانان تاکنون 91 هزار مهمانان نوروزی در عسلویه و نخل‌تقی و روستاهای این منطقه استقرار یافته‌اند.

این مسئول اضافه کرد: در تعطیلات نوروز معاون پارلمانی رئیس جمهور و وزیر نفت و تعدادی از مقامات بلندپایه صنعت نفت نیز از عسلویه و فازهای در دست احداث بازدید کرده‌اند و از روند اجرای فازها مطلع شدند.

بخشدار عسلویه یادآور شد: نظارت دقیقی بر اصناف داریم و تلاش می‌کنیم رفاه و آسایش مهمانان به طور کامل تامین شود.

وی در پایان اذعان داشت: شبکه بهداشت در زمینه تامین سلامت مهمانان تمهیدات لازم را اندیشیده و تاکنون مشکل بهداشتی گزارش نشده است.

انتهای پیام/ن۲۰
تاریخ آخرین ویرایش:- -
یکشنبه 6 فروردین 1391-12:40 ب.ظسفیر ایران در بیروت عنوان کرد
آمادگی ایران برای انتقال مجروحان و ارائه کمک‌های درمانی و دارویی به مردم غزه

خبرگزاری فارس: سفیر ایران در لبنان از آمادگی کشورمان برای انتقال مجروحان و ارائه کمک‌های بهداشتی، دارویی و بیمارستانی به مردم غزه خبر داد.

خبرگزاری فارس: آمادگی ایران برای انتقال مجروحان و ارائه کمک‌های درمانی و دارویی به مردم غزه

به گزارش خبرگزاری فارس، "رائد مصباح ابودائر" مشاور اسماعیل هنیه نخست‌وزیر دولت منتخب حماس در غزه دیروز (شنبه) با غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان در محل سفارت دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با تبریک پیروزی‌های اخیر رزمندگان مقاومت اسلامی در غزه در مقابل تجاوزات و جنایت‌های رژیم صهیونیستی، دستاوردهای عظیم مقاومت را نتیجه صبر و پایداری ملت فلسطین و توکل به اراده الهی دانست و گفت: در شرایط حساس کنونی منطقه ضرورت دارد با هوشیاری، این دستاوردها حفظ و تقویت شود و اجازه داده نشود که دشمن صهیونیستی و مزدوران آن به مقاومت در منطقه ضربه وارد کنند.

رکن‌آبادی ضمن محکومیت کشتارها و تجاوزهای رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع غزه افزود: جمهوری اسلامی ایران حامی ملت مظلوم فلسطین بوده و آمادگی دارد در همه زمینه‌ها از جمله انتقال مجروحان و کمک‌های بهداشتی، بیمارستانی و دارویی و  . . . مردم غزه را یاری کند.

رائد ابودائر مشاور اسماعیل هنیه با تشکر از مواضع و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از قضیه فلسطین گفت: ما به روابط با جمهوری اسلامی ایران افتخار می‌کنیم و ایران را جبهه مستحکم و پایداری برای مقاومت فلسطینی می‌دانیم. دشمن بعد از شکست در همه جبهه‌ها از محور مقاومت هم اینک به دنبال ایجاد تفرقه در بین ملت فلسطین می‌باشد تا گروه‌های مقاومت را در فلسطین به ویژه غزه تضعیف کند، ولی اطمینان می‌دهیم که در این توطئه نیز ناکام خواهد ماند.

وی با اشاره به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به غزه افزود: روحیه مردم غزه هم اینک بسیار خوب است و آنها قویا حامی مقاومت می‌باشند و الحمدلله مقاومت نیز امروزه در بهترین شرایط قرار داد.

انتهای پیام/ش
تاریخ آخرین ویرایش:- -
یکشنبه 6 فروردین 1391-12:40 ب.ظجنایت نیروهای سپر جزیره در بحرین
تعرض مزدوران آل خلیفه به نوجوان بحرینی+ فیلم

خبرگزاری فارس: نوجوان بحرینی بعد از این که به درخواست ماموران امنیتی جهت همکاری جواب رد داد، پس از ضرب و شتم و ایجاد جراحت مورد آزار جنسی قرار گرفت.

خبرگزاری فارس: تعرض مزدوران آل خلیفه به نوجوان بحرینی+ فیلم

به گزارش مانیتورینگ فارس، فعالان بحرینی فیلم جدیدی از جنایت نیروهای آل خلیفه که در آن تصاویری از یک نوجوان 16 ساله که با حالتی نیمه هوشیار رها شده بود را منتشر کردند.

 

این تصاویر مربوط به "علی السنکیس" نوجوان 16 ساله بحرینی است که بعد ازاین که به درخواست ماموران امنیتی جهت همکاری و خبرچینی جواب رد داده از سوی آن ها ربوده شده و پس از ضرب و شتم و ایجاد جراحت مورد آزار جنسی قرار گرفته است.

فیلم را اینجا مشاهده کنید

 

پیش از این نیز بارها گزارش هایی از اقدامات غیرانسانی نیروهای ال خلیفه منتشر شده بود و بسیاری از ناظران تصریح کرده‌اند که خشونت های سازمان یافته مزدوران رژیم با حمیات نیروهای ارتش عربستان عامل ایجاد مقاومت مردمی در میان جوانان بحرینی شده است.

 

جوانان بحرینی در پاسخ به اقدامات نیروهای آل خلیفه و سعودی با سلاح های دست ساز مانند کوکتل مولوتف نیروهای امنیتی را در گشت زنی‌های شبانه بارها مورد هدف قرار داده و آنها را وادار به فرار کرده‌اند تا مانع از حملات آنها به مردم شوند.

 

انتهای پیام/ق
تاریخ آخرین ویرایش:- -
یکشنبه 6 فروردین 1391-12:39 ب.ظامام جمعه اردبیل:
ایران الگوی تمام عیار کشورهای آزادیخواه است

خبرگزاری فارس: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: ایران الگوی تمام عیار کشورهای مقاوم و آزادیخواهی است که نمی‌خواهند یوغ استکبار بر گردن آنها باشد.

خبرگزاری فارس: ایران الگوی تمام عیار کشورهای آزادیخواه است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حجت‌الاسلام سید حسن عاملی صبح امروز در دیدار با جمعی از کارگزاران نظام اسلامی در اردبیل اظهار کرد: در حالی که فشارها و تهدیدها علیه انقلاب اسلامی روزافزون شده است و دشمنان سعی می‌کنند از هر طریق ملت ما را زیر فشار قرار دهند به برکت خون شهدا و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری این کشور استقلال واقعی خود را یافته است.

وی خطاب به مسئولان در تبیین فلسفه و ماهیت پیام نوروزی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: اگر رهبر معظم انقلاب امسال را به نام تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه‌گذاری ایرانی اعلام کردند به خاطر اهمیت مسئله اقتصادی و استقلال و خودکفایی در این عرصه است که به یقین می‌تواند ملت ایران را توانمندتر از گذشته نشان دهد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری وظیفه مسئولان را در عملی کردن این پیام بسیار خطیر توصیف کرد و افزود: کارگزاران نظام اسلامی با فراهم کردن بستر کار و تولید داخلی و حمایت از سرمایه‌گذاران می‌توانند بستر شکوفایی و خوداتکایی اقتصادی را فراهم آورند.

عاملی تصریح کرد: ایران یک پدیده استثنایی در جهان کنونی است چرا که سابقه نداشته است که کشوری در برابر نظام سلطه و حاکم بر جهان کنونی تاب مقاومت داشته و سیاست مستقل و تاثیرگذار در پیش بگیرد.

وی تاکید کرد؛ با وجود فشارهای سنگین استکبار نظام اسلامی ایران حاکمیت ملی و استقلال خود را حفظ کرده و در چینش جهانی یک حساب ویژه برایش در نظر گرفته می‌شود.

امام جمعه اردبیل این عزت و سربلندی را از برکات الهی ذکر کرده و خطاب به مدیران اجرایی گفت: این همه توفیقات پس از توجه الهی مرهون جانفشانی شهدا و ایثارگران و مردم وفادار ایران اسلامی است و باید با خدمت بیشتر این نعمت پاس داشته شود.

عاملی با توصیه مدیران و مسئولان به پرهیز از تفرقه و تنش اضافه کرد: باید با هضم مسایل، وحدت و همدلی و با رعایت مصالح کلان ملی، آستین‌ها را بر ای خدمت هرچه بیشتر به مردم بالا زده و شب و روز کار کنیم.

وی گفت: فرصت مسئولیت و مدیریت مردم برای ما فراهم شده است و باید از این فرصت در راستای خدمت به آنها استفاده کرد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری از اقدامات و خدمات مدیران دستگاه‌های دولتی در سال 90 تقدیر کرد و افزود: مسئولان استان در سال گذشته تلاش مضاعفی از خود نشان داده و شب و روز در خدمت مردم بودند.

عاملی با تبریک عید نوروز به مدیران اجرایی تصریح کرد: هر روزی که موفقیتی برای مردم باشد آن روز عید و روز نو است و موفقیت‌های ملت ایران در برابر توطئه‌های استکبار همه برای ما نوروز و عید به شمار می‌رود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه انتخابات با شرایط حماسی در کشور برگزار شد گفت: اینکه دشمن از تحریم نفتی ایران در حال عقب‌نشینی است و موفقیت‌های اقتصادی جدیدی نصیب ملت ایران می‌شود همه برای ما عید و نوروز است.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: ملت ایران برای خلق تاریخ به نوروزهای بزرگی نیاز دارد و در این راه مردم و مسئولان به عنوان دو رکن اساسی مطرح هستند.

عاملی اضافه کرد: مردم ما در این راه دین و وظیفه خود را انجام داده‌اند و مدیران ما نیز در عرصه‌های مختلف خدمات بزرگی انجام داده اما این کافی نبوده و نیاز به کار زیاد است.

وی در پایان سخنان خود بر مراقبت از نفس، تزکیه و عبادت در کنار خدمت به مردم از سوی مدیران تاکید کرد و اظهار کرد: باید برای تربیت و تهذیب نفس حساب ویژه‌ای باز کرده و همیشه در خدمت مردم و عبادت خدا بود.

انتهای پیام/س10/پ3003
تاریخ آخرین ویرایش:- -
یکشنبه 6 فروردین 1391-12:39 ب.ظبرگزاری دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری سنگال

خبرگزاری فارس: مردم سنگال برای انتخاب رئیس جمهور خود برای دومین بار پای صندوق‌های رای حضور می‌یابند.

خبرگزاری فارس: برگزاری دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری سنگال

به گزارش فارس به نقل از الجزیره، حدود 5 میلیون سنگالی امروز برای شرکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور پای صندوق‌های رای حضور می‌یابند.

در این دور از انتخابات ریاست جمهوری سنگال "عبد الله واد"، رئیس جمهور کنونی این کشور که دوران زمامداریش به پایان رسیده با "ماکی سال"، نخست‌وزیر سابق این کشور برای احراز پست ریاست جمهوری سنگال با یکدیگر رقابت می‌کنند.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری سنگال درحالی برگزار می‌شود که این بیم وجود دارد خشونت‌ها و درگیری‌ها قبیله‌ای و طایفه‌ای در این کشور دوباره از سر گرفته شود.

در مرحله اول انتخابات هواداران سال با برگزاری تظاهرات‌ و سردادن شعار "غیر ممکن است، واد بار دیگر رئیس جمهور شود" نسبت به انتخابات مجدد عبد الله واد در سنگال هشدار دادند.

عبد الله 85 ساله در مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری سنگال 34 درصد آرا و سال 65 درصد آرا را به خود اختصاص دادند و در صورتی که واد در انتخابات پیروز شود، برای سومین‌بار به ریاست جمهوری سنگال انتخاب خواهد شد.

مردم این کشور به شدت با انتخاب مجدد واد برای یک دوره هفت ساله دیگر به سمت ریاست جمهوری سنگال مخالف هستند.

انتهای پیام/++
تاریخ آخرین ویرایش:- -
  • تعداد صفحات :3
  • 1  
  • 2  
  • 3