تبلیغات
اخبار ایران و جهان - مطالب هفته دوم فروردین 1391

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

پنجشنبه 10 فروردین 1391-07:58 ب.ظحملە بی سابقە رئیس جمهور عراق بە رژیم صهیونیستی

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور عراق و رئیس کنونی اجلاس اتحادیە عرب در اظهاراتی بی سابقە، بە شدت از رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.

خبرگزاری فارس: حملە بی سابقە رئیس جمهور عراق بە رژیم صهیونیستی

بە گزارش خبرنگار خبرگزاری  فارس در بغداد، "جلال طالبانی" رئیس جمهور عراق و رئیس کنونی اجلاس اتحادیە عرب در اظهاراتی بی‌سابقە، بە شدت از رژیم صهیونیستی انتقاد کرد و خواستار تشکیل دولت فلسطین شد.

وی اظهار داشت: سلام و احترام بە ملت بزرگ فلسطین کە چندین سال است زیر فشارها و حملات مداوم رژیم صهیونیستی مقامت کردەاند، اتحادیە عرب خواستار توقف کامل اعمال خصمانه اسرائیل علیە ملت فلسطین است و این خشونت ها را بە شدت محکوم می کند.

رئیس جمهور عراق در بخش دیگری از سخنان خود از تشکیل دولت مستقل فلسطین حمایت کرد و گفت: عراق خواستار تشکیل دولت فلسطین با مرکزیت قدس شریف است، ما خواستار پایان خشونت ها در این کشور ها هستیم.

طالبانی همچنین اشغالگری اسرائیل و غضب زمین های فلسطینی ها را محکوم و خاطرنشان کرد: زمینە تشکیل دولت فلسطین، بازگرداندن همە زمین های غضب شدە فلسطینی ها است، اسرائیل هر چە سریعتر باید این مناطق را تحویل دهد.

متن کامل سخنرانی طالبانی متعاقبا منتشر خواهد شد.

نشست اتحادیە عرب کە هم اکنون در بغداد و در  کاخ "فاو" در حال برگزاری است و دبیر کل سازمان ملل در حال سخنرانی است.

انتهای پیام/++
تاریخ آخرین ویرایش:- -
پنجشنبه 10 فروردین 1391-07:58 ب.ظاز سوی استاندار کرمانشاه صورت گرفت
اختصاص 70 میلیارد ریال اعتبار به تقاطع غیر همسطح میدان شهدای کرمانشاه

خبرگزاری فارس: استاندار کرمانشاه از تخصیص اعتباری با حدود 70 میلیارد ریال به تقاطع غیر همسطح میدان شهدای شهر کرمانشاه خبر داد.

خبرگزاری فارس: اختصاص 70 میلیارد ریال اعتبار به تقاطع غیر همسطح میدان شهدای کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری سید داد‌وش هاشمی صبح امروز در بازدیدی که از پروژه تقاطع غیر هم سطح میدان شهدا شهر کرمانشاه به‌عمل آورد از تخصیص اعتباری با حدود 70 میلیارد ریال به تقاطع غیر هم سطح مذکور خبر داد و گفت: به حول و قوه الهی پیشرفت فیزیکی پروژه مذکور تا کنون به 97 درصد رسیده است.

هاشمی همچنین اعتبارات به کار گیری شده در هزینه اجرای پروژه مذکور را پنج میلیارد و 500 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوای استان، بهره‌برداری از پروژه مذکور در مدت زمان ۲۰ روز تا یک ماه آینده انجام خواهد شد.

استاندار کرمانشاه همچنین گفت: بهره‌برداری از این پروژه بزرگ، قطعا در کاهش ترافیک سطح شهر کرمانشاه و پیچیدگی‌هایی که در رفت و آمد ترافیکی وجود دارد موثر خواهد بود.

انتهای پیام/و۳۰
تاریخ آخرین ویرایش:- -
پنجشنبه 10 فروردین 1391-07:58 ب.ظجانشین دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر در مازندران:
آمار مسافران ورودی به مازندران از مرز 12 میلیون نفر گذشت

خبرگزاری فارس: جانشین دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر در مازندران گفت: :تعداد ورودی مسافران به مازندران به 12 میلیون و 560 هزار و 232 نفر رسید.

خبرگزاری فارس: آمار مسافران ورودی به مازندران از مرز 12 میلیون نفر گذشت

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، نقی کلانتری بعدازظهر امروز در حاشیه نشست اجرایی ستاد دائمی تسهیلات سفر مازندران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعداد ورودی مسافران به مازندران به 12 میلیون و 560 هزار و 232 نفر رسید.

وی با اشاره به اینکه رشد حدود 15 درصدی را در ورود مسافران به استان شاهد هستیم، ادامه داد: 8 میلیون و 125 هزار و 542 مسافر در استان اقامت کرده‌اند که رشد 8.5 درصدی را به همراه دارد.

کلانتری با بیان اینکه تاکنون 25 هزار و 343 مورد بازدید انجام شده که رشد 7.5 درصدی دارد، گفت: میزان تشویق‌ها 24 درصد و میزان تذکرها هم 42 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به  رشد بیش از 13 درصدی مسافران هوایی با 8 هزار و 219 نفر مسافر، تصریح کرد: مسافران ریلی با 68 درصد رشد به 66 هزار و 602 نفر افزایش یافته است.

کلانتری با بیان اینکه بیشترین ورودی مسافر به استان با اتوبوس بوده که رشد 56 درصدی دارد، متذکر شد: ورودی مسافران با خودروهای شخصی رشد 11.5 درصدی دارد.

وی با اشاره به رشد 27 درصدی تورهای ورودی به استان، اضافه کرد: استفاده از سفر کارت در استان 19 درصد افزایش داشته است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، گفت: پرونده‌های ارسالی به تعزیرات حکومتی و مراجع قضایی  و شکایت‌های گزارش شده، کاهش نیم درصدی داشته‌اند.

وی با اشاره به کاهش مصرف 7.5 درصدی بنزین معمولی در استان، بیان داشت: کاهش مصرف بنزین به علت استفاده از سی ان جی است و روزانه 700 هزار کیلو سی ان جی در استان مصرف می‌شود.

کلانتری با بیان اینکه چادرهای نصب شده در پارک‌های جنگلی کاهش 22 درصدی دارند، خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه مسافران نوروزی به ویلاهای استیجاری شناسنامه‌دار هدایت شدند استفاده از چادرهای مسافرتی کاهش یافت.

وی یادآور شد: ‌بیش از هفت میلیون نفر از مراکز فرهنگی و بناهای تاریخی بازدید کرده‌اند که رشد 25 درصدی را در این زمینه شاهد هستیم.

کلانتری با اشاره به اجرای 182 برنامه فرهنگی و جنگ شادی و رشد 18 درصدی نمایشگاه‌های فرهنگی و صنایع دستی، گفت: ‌304 مورد مصاحبه صدا و سیما با مسئولان در برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی انجام شده که رشد 43 درصدی دارد.

وی با بیان اینکه بیش از 800 خبر توسط رسانه‌های استان در رابطه با ستاد تسهیلات سفر مازندران منتشر شده، بیان داشت: ‌انتشار این میزان اخبار از رشد حدود 100 درصدی برخوردار است.

انتهای پیام/ی20
تاریخ آخرین ویرایش:- -
پنجشنبه 10 فروردین 1391-07:58 ب.ظحمله اعضای گروه "بوکو حرام" به یکی از مراکز پلیس در نیجریه

خبرگزاری فارس: نیروهای مسلح وابسته به گروه "بوکو حرام" بعد از ظهر روز گذشته (چهارشنبه) به یکی از مراکز پلیس در شمال شرق نیجریه حمله کردند.

خبرگزاری فارس: حمله اعضای گروه "بوکو حرام" به یکی از مراکز پلیس در نیجریه

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، "ساموئل تیزهی"، سخنگوی نیروی پلیس نیجریه اعلام کرد که نیروهای مسلح وابسته به گروه "بوکو حرام" بعد از ظهر روز گذشته (چهارشنبه) به یک مرکز پلیس در منطقه "داماجون" حمله کرده و با استفاده از مواد منفجره این مرکز را به آتش کشیدند.

سخنگوی نیروی پلیس نیجریه گفت: تاکنون اطلاعاتی درباره قربانیان این حمله به دست نیامده، اما تحقیقات در این‌باره همچنان ادامه دارد.

ساموئل تیزهی در ادامه افزود: نیروهای مسلح بوکو حرام پس از به آتش کشیدن این مرکز پلیس درهای خروجی آن را به روی مردمی بستند که در داخل این مرکز بودند.

سخنگوی پلیس نیجریه همچنین از حمله دو فرد مسلح دیگر به یکی از ایستگا‌ه‌های بازرسی پلیس در بازار "مایدوجوری" در ایالت "بورنو" در نزدیکی پایگاه بوکوحرام خبر داد.

انتهای پیام/++
تاریخ آخرین ویرایش:- -
پنجشنبه 10 فروردین 1391-07:58 ب.ظنماینده ولی فقیه در اردبیل:
حوزه‌های علمیه برای تربیت علمای مجتهد تلاش کنند

خبرگزاری فارس: نماینده ولی فقیه در اردبیل گفت: حوزه‌های علمیه برای تربیت علما و روحانیان مجتهد تلاش کنند.

خبرگزاری فارس: حوزه‌های علمیه برای تربیت علمای مجتهد تلاش کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه حجت‌الاسلام والمسلین سیدحسن عاملی ظهر امروز در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله قره‌باغی نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در ارومیه اظهار داشت: بدون شک مرحوم آیت‌الله قره‌باغی یکی از عالمان مجتهد دین اسلام بود که تلاش‌های فقیهانه و عالمانه‌ای در راستای اعتلای معارف اسلامی کردند.

وی با بیان اینکه استان آذربایجان غربی از دیرباز خاستگاه علمای بزرگ و تاثیرگذار بوده است افزود: آن عالم فقید به سبب سطح بالای علمی و دینی از افتخارات محسوب می‌شدند از این رو باید وجود چنین عالمانی را قدر دانست و راه آنها را ادامه داد.

عاملی با بیان اینکه این علما هستند که با هوش و درایت خود، جامعه را به سمت تعالی سوق می‌دهند گفت: در این زمینه آذربایجان غربی دارای گوهرهای بسیاری بوده و هست.

این مسئول درایت، هوشمندی و فقاهت این عالم وارسته را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: از دست دادن چنین عالمانی ضایعه‌ای بزرگ است از این رو حوزه‌های علمیه باید در راستای تربیت روحانیان برای جایگزینی این علمای بزرگوار تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه در اردبیل در ادامه این مراسم پیام تسلیت آیت‌الله مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری و دیگر اعضای هیئت رئیسه این مجلس را برای مردم، مسئولان استان و خانواده آیت‌الله قره‌باغی ابلاغ کرد.

انتهای پیام/ک20
تاریخ آخرین ویرایش:- -
پنجشنبه 10 فروردین 1391-07:58 ب.ظمدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی خبر داد
فروش 5/7 میلیارد ریالی صنایع دستی در خراسان شمالی

خبرگزاری فارس: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از فروش 7 میلیارد و 540 میلیون ریالی صنایع دستی این استان از ابتدای طرح نوروزی تا اواسط هفته جاری خبر داد.

خبرگزاری فارس: فروش 5/7 میلیارد ریالی صنایع دستی در خراسان شمالی

 علی کاظمی امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: هم اکنون 350 غرفه بازارچه‌های صنایع دستی خراسان شمالی برای بازدید عموم گردشگران فعال است.

وی تصریح کرد:‌ این بازارچه‌ها در بوستان ملی باباامان بجنورد، دو راهی دشت شهرستان گرمه، پارک انرژی هسته‌ای فاروج و همچنین شهرهای شیروان و آشخانه برپا شده است.

کاظمی استقبال چشمگیر از بازارچه‌های نوروزی صنایع دستی خراسان شمالی را برشمرد و گفت:‌ در این بازارچه‌ها علاوه بر صنایع دستی، سوغات، غذاهای محلی و لوازم مورد نیاز مسافران عرضه می‌شود.

به گفته وی، بازارچه‌های صنایع دستی خراسان شمالی تا پایان تعطیلات نوروزی برای استفاده مسافران و مجاوران برپا خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به اینکه این استان سال گذشته رتبه برتر را به لحاظ میزان افزایش فروش صنایع دستی در کشور به خود اختصاص داد، اظهار امیدواری کرد تا امسال نیز این موفقیت برای خراسان شمالی رقم بخورد.

به گزارش فارس، قالی و پشتی ترکمن، چاروق دوزی، کلاه بافی، لباس‌های محلی، رودوزی سنتی، زیور آلات سنتی، سفر کردی، گلیم بافی، نمد مالی ساخت سازهای سنتی از جمله صنایع دستی خراسان شمالی هستند.

هم اکنون صنعتگران این استان در 25 نوع رشته صنایع دستی مشغول فعالیت در این بخش هستند.

انتهای پیام/س20
تاریخ آخرین ویرایش:- -
پنجشنبه 10 فروردین 1391-07:58 ب.ظدر سال 1391 انجام می‌شود
اجرای مبارزه بیولوژیک با آفات در سطح 12 هزار هکتار از مزارع لرستان

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان از اجرای طرح مبارزه بیولوژیک با آفات نباتی در سطح 12 هزار و 100 هکتار از مزارع این استان طی امسال خبر داد.

خبرگزاری فارس: اجرای مبارزه بیولوژیک با آفات در سطح 12 هزار هکتار از مزارع لرستان

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان، اسحاق طاهری مقدم روز پنجشنبه در تشریح برنامه‌ریزی صورت گرفته برای کنترل آفات نباتی در مزارع این استان اظهار داشت: مبارزه با آفات نباتی با رهاسازی زنبورهای براکن و تریکوگراما که دشمنان طبیعی آفات می‌باشند در مزارع انجام می‌شود.

وی تولید محصول سالم و ارگانیک، کاهش مصرف سموم، جلوگیری از آلودگی محیط زیست و حمایت از عوامل کنترل کننده طبیعی آفات نباتی را از جمله مزایای اجرای این طرح برشمرد و گفت: اجرای این طرح از سال 1381 در سطح 20 هکتار از مزارع لرستان آغاز شده که با استقبال کشاورزان سالانه افزایش یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در ادامه افزود: در سال 1389 طرح مبارزه بیولوژیک با آفات نباتی در سطح 9 هزار هکتار مزارع نخود دیم، ذرت دانه‌ای و گوجه فرنگی اجرا شد.

وی خاطر نشان کرد: برای نخستین‌بار در سطح 100 هکتار از باغات انار منطقه تنگ سیاب شهرستان کوهدشت نیز مبارزه بیولوژیک با بیماری‌های درختان انار با رهاسازی زنبور تریکوگراما اجرا شد.

طاهری‌مقدم از مشارکت بخش خصوصی در تولید و رها سازی زنبورهای پارازیته در اجرای طرح مبارزه بیولوژیک خبر داد و گفت: در زمینه اجرای این طرح سازمان جهاد کشاورزی 65 درصد هزینه را تقبل کرده و 35 درصد دیگر نیز توسط کشاورز پرداخت می‌شود.

هزینه رها سازی زنبور پارازیته در سطح هر هکتار 170 هزار ریال است.

انتهای پیام/و۳۰
تاریخ آخرین ویرایش:- -
پنجشنبه 10 فروردین 1391-07:58 ب.ظبرگزاری مراسم ترحیم آیت‌الله قره‌باغی در مصلای ارومیه

خبرگزاری فارس: مراسم ترحیم آیت‌الله قره‌باغی امروز در مصلای ارومیه برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری مراسم ترحیم آیت‌الله قره‌باغی در مصلای ارومیه

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، حجت‌الاسلام عبدالرحیم نیساری ظهر امروز در حاشیه مراسم تشییع پیکر آیت‌الله قره‌باغی نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در ارومیه اظهار داشت: پیکر مرحوم آیت‌الله سید علی‌اکبر قره‌باغی پس از تشییع در ارومیه به شهرستان قم انتقال می‌یابد و براساس وصیت خود در جوار بارگاه ملکوتی حضرت معصومه (س) به خاک سپرده می‌شود.

وی افزود: پیکر آن مرحوم با آخرین پرواز امروز 10 فروردین ارومیه به قم منتقل می‌شود و مراسم تدفین پیکر ایشان فردا راس ساعت 9 و 30 دقیقه صبح در حرم حضرت معصومه (س) انجام می‌شود.

نیساری ادامه داد: مراسم ترحیم نماینده فقید مردم آذربابجان غربی در مجلس خبرگان رهبری عصر امروز پنجشنبه 10 فروردین از ساعت 16 تا 18 در مصلای امام خمینی ارومیه با حضور مردم خداجو و متدین و مسئولان استانی برگزار می‌شود.

شایان ذکر است، نماز میت این عالم به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین صاحب‌الزمانی در میدان انقلاب ارومیه اقامه شد و پس از پیکر آن عالم فقید بر دوش مردم استان از میدان انقلاب تا میدان امام حسین (ع) ارومیه تشییع شد.

انتهای پیام/ک20
تاریخ آخرین ویرایش:- -
پنجشنبه 10 فروردین 1391-07:58 ب.ظفرماندار گچساران:
فرامین رهبری پایه استقلال اقتصادی ایران است

خبرگزاری فارس: فرماندار گچساران گفت: فرامین مقام معظم رهبری در آغاز سال 91 پایه استقلال اقتصادی ایران در برابر تحریم‌ها و تهدیدات دشمن است.

خبرگزاری فارس: فرامین رهبری پایه استقلال اقتصادی ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، سید اکبر علیزاده ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی گچساران اظهار کرد: زندگی و ادامه حیات بشری نیازمند افکار و ایده‌های جدید بوده که یکی از این ایده‌ها رهنمودهای مقام معظم رهبری در نامگذاری سال 91 با عنوان سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی است.

* ضرورت توجه ویژه به کارکردهای مهم و التیام‌بخش پرستاران

فرماندار گچساران این نامگذاری را سیر و خط فکری جدید در سال 91 عنوان کرد و افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در سطح دنیا و نیاز ایران اسلامی به استقلال اقتصادی، این رهنمود پایه‌ای برای استقلال کامل اقتصادی و بی‌اثر کردن تهدیدهای اقتصادی دشمنان نظام جمهوری اسلامی است.

علیزاده با تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت: پرستاران یکی از اقشار مهم جامعه و خدمتگزاران خاص در راه مواردی خاص هستند.

وی ادامه داد: پرستاری روحی و جسمی یکی از مهم‌ترین کارهای پرستاران بوده که در راستای احترام به ارزش‌های انسانی در موارد بیماری، درد و نزدیکی انسان به مرگ توسط پرستاران صورت می‌پذیرد.

علیزاده بخش زبانی و التیام روحی، تسکین درد و ایجاد امید در بیماران را از مهم‌‌ترین بخش‌های پرستاری دانست و تصریح کرد: حضرت زینب(س) مهم‌ترین و خاص‌ترین فرد مورد نظر برای پرستاران بود تا پرستاران از مدیریت ایشان در بحران، صبر و بردباری در معاصی الگو برداری کنند.

علیزاده با تبریک به مناسبت 12 فروردین سالروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ابراز داشت: مردم با بصیرت ایران در 12 فروردین با شرکت در همه‌پرسی، نظام جمهوری اسلامی را به عنوان نظام حکومتی خود در ایران انتخاب کردند.

وی یادآور شد: نظام جمهوری اسلامی نظامی بر پایه مردم‌سالاری بوده که محتوا و جوهره آن را اسلام تشکیل داده است.

* جمهوری اسلامی ایران حکومتی کامل و الهی است

بالاترین مقام اجرایی گچساران تأکید کرد: مردم انقلابی و آگاه ایران به خاطر اعتقاد به دین اسلام، جمهوریت و اسلامیت را پذیرفتند.

علیزاده افزود: اعتقاد به دنیا برای اداره زندگی و اعتقاد به آخرت برای حیات جاویدان در لفظ جمهوری اسلامی گنجانده شده است.

فرماندار گچساران با اشاره به نص صریح قرآن در مورد حکومت اسلامی عنوان داشت: با توجه به نص صریح قرآن در مورد نظام اسلامی، این نظام، نظام حاکم آینده بشریت است.

علیزاده با اشاره به 13 فروردین روز طبیعت بیان داشت: این روز از روزهای مهم و مورد توجه عموم بوده که مردم با طبیعت انس گرفته و برای دوری از مسائل و مشکلات زندگی به دامان طبیعت می‌روند.

وی ادامه داد: فلسفه اصلی 13 فروردین خروج از چارچوب زندگی روزمره، تکراری خارج از دخالت‌های بشری و استفاده از نعمت‌های خدادادی طبیعی دنیای طبیعت است.

علیزاده از مسئولان ادارات و نهادها خواست تا زمینه لازم را برای خدمت‌رسانی به مردم در این روز فراهم آورند.

وی گفت: مناطق گردشگری، اماکن مذهبی و تفریحی گچساران باید بیش از سایر مناطق مورد توجه قرار گیرد و آبرسانی مستمر به این مناطق به ویژه در روز 13 فروردین لازم و ضروری است.

انتهای پیام/و۱۰
تاریخ آخرین ویرایش:- -
پنجشنبه 10 فروردین 1391-07:58 ب.ظنماینده سازمان‌های مردم‌نهاد در مازندران:
مردم در روز طبیعت از وسایل یک بار مصرف استفاده نکنند

خبرگزاری فارس: نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد در مازندران گفت: توصیه می‌کنیم مردم در طبیعت از وسایل یکبار مصرف به ندرت استفاده کنند.

خبرگزاری فارس: مردم در روز طبیعت از وسایل یک بار مصرف استفاده نکنند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی فلاح بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران ستاد تسهیلات سفر مازندران اظهار داشت:‌ وجود زباله، امروز یکی از تهدیدات جدی برای سلامتی مازندرانی‌ها است.

وی با بیان اینکه زباله‌هایی که تولید می‌کنیم را با کمی تدبیر می‌توان به فرصت و ضرر را به سود و منفعت تبدیل کرد، ادامه داد: بر اساس آمار به طور متوسط هر نفر روزانه 900 گرم زباله در استان تولید می‌کند.

فلاح با اشاره به حضور و اقامت روزانه حدود یک میلیون مسافر در استان، بیان داشت: اگر برای این مقدار زباله اضافی که در  ایام تعطیلات تولیدشده، فکر و تدبیر اساسی نداشته باشیم فاجعه زیست محیطی را در آب و هوا، طبیعت و محیط به بار  می‌آورد.

وی با اشاره به روز سیزده فروردین ادامه داد: توصیه می‌کنیم مردم در طبیعت از وسایل یک‌بار مصرف به ندرت استفاده کنند.

فلاح با تاکید بر تفکیک زباله، دفن زباله‌های‌ تر، جمع‌آوری زباله‌هایی مانند پلاستیک و شیشه، خاطرنشان کرد: امیدواریم مسافران و گردشگران همه موارد زیست محیطی را رعایت کنند.

نماینده سازمان های مردم نهاد  مازندران به حساسیت و شکنندگی آب، خاک و هوای استان اشاره کرد و خطاب به مردم و مسافران گفت: دود آلودگی‌های زیست محیطی در مازندران به چشم همه ما می‌رود.

انتهای پیام/ی30
تاریخ آخرین ویرایش:- -
پنجشنبه 10 فروردین 1391-07:58 ب.ظشهردار تبریز:
12 فروردین روز تحقق وحدت ملی و بلوغ سیاسی ملت ایران است

خبرگزاری فارس: شهردار تبریز گفت: 12 فروردین روز تحقق وحدت ملی و بلوغ سیاسی ملت ایران است.

خبرگزاری فارس: 12 فروردین روز تحقق وحدت ملی و بلوغ سیاسی ملت ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، علیرضا نوین در جمع مدیران شهرداری اظهار کرد: در روز 12 فروردین سال 58، امام(ره) نظام را به رأی مردم گذاشت و بیش از 98درصد مردم هم به آن رأی مثبت دادند و این امر بیانگر اهمیت نظر و رأی مردم برای امام(ره) بود، و نخستین حرکت ایشان بعد از پیروزی انقلاب برای اینکه مردم را در حرکت جامعه قرار دهد برگزاری رفراندوم بود.

وی تصریح کرد: یوم الله 12 فروردین سالروز استقرار و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، روز تجلی مشارکت واقعی مردم در تعیین سرنوشت خود و از رخدادهای عظیم و استثنایی تاریخ معاصر در همه پرسی مردمی در رد یا قبول نوع و شکل حکومت خود در جهان بود که امروز سی و سومین سالگی آن را جشن گرفته و به سوی افق سند چشم انداز بیست ساله شتابان در حرکت هستیم.

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی، موجبات ماندگاری آن را فراهم آورده است، تاکید کرد: حمایت همه جانبه ملت از نظام جمهوری اسلامی بیانگر بالندگی و رشد این نظام و رضایت‌مندی عمومی از عملکرد آن به شمار می‌رود.

نوین در بخش دیگری از سخنان خود همچنین با بیان این مطلب که جمهوری اسلامی ایران همواره بر سر موازین و آرمان‌های خود ایستاده است، خاطرنشان کرد: در طول حیات طیبه انقلاب اسلامی، ملت ما هرگز از شعار حقیقی آن روز عدول نکرده و حتی سعی کرده در برهه‌های مختلف تاریخی با خنثی کردن توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان، اقتدار نظام را به ظهور برساند.

وی همچنین با اشاره به برگزاری باشکوه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ملت ایران همواره در دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در همه انتخابات حضوری پرشور داشتند و در این دوره از انتخابات هم نشان دادند که همچنان برای این انقلاب سرمایه گذاری می‌کنند و با عمل به تاکیدات مقام معظم رهبری، مشارکت بالایی در انتخابات داشتند و عمق اعتقاد خود را به شهدا ،مقام معظم رهبری و نظام اسلامی  شان دادند.

شهردار تبریز تاکید کرد: حضور چشمگیر مردم در پای صندوق‌های رای نشانگر وفاداری آنها به آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

نوین از همه شهروندان خواست در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز با حضور پرشور خود نمایندگان اصلح و شایسته را انتخاب کنند.

انتهای پیام/و۳۰
تاریخ آخرین ویرایش:- -
پنجشنبه 10 فروردین 1391-07:58 ب.ظمدیرعامل خانه مطبوعات خراسان شمالی:
رسانه‌ها برای فرهنگ سازی تولیدات ایرانی آمادگی دارند

خبرگزاری فارس: مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان شمالی گفت: رسانه‌ها برای فرهنگ سازی تولیدات ایرانی در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی که توسط رهبر معظم انقلاب نام‌گذاری شده، آمادگی دارند.

خبرگزاری فارس: رسانه‌ها برای فرهنگ سازی تولیدات ایرانی آمادگی دارند

سهراب ابراهیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به تأثیرگذاری رسانه‌ها در حوزه‌های مختلف تصریح کرد: رسانه‌های استان این آمادگی را داشته تا با انتشار گزارش‌ها، مقالات و اخبار ضرورت استفاده از کالاهای داخلی را برای عموم مردم تبیین کنند.

وی در عین حال تحقق تولید ملی را منوط به ارتقای سطح تولیدات واحدهای تولیدی صنعتی برشمرد و گفت:‌ باید اجناس تولیدی داخل با بهترین کیفیت تولید و روانه بازار شود.

ابراهیمی تصریح کرد:‌کیفیت تولیدات داخلی بایستی به نقطه‌ای برسد که این کالاها علاوه بر تأمین نیاز داخل، به خارج از کشور نیز صادر شود.

وی اظهار داشت: با تحقق این برنامه علاوه بر اقبال بیشتر مردم برای استفاده از تولیدات داخل سبب افزایش ظرفیت واحدها و همچنین اشتغال‌زایی در کشور که اکنون به عنوان یک دغدغه مطرح بوده، خواهد شد.

مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان شمالی همچنین خواستار کاربردی شدن نام‌گذاری امسال با عنوان سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی شد و گفت: این نام‌گذاری باید کاربردی و عملیاتی شده و تنها به بنرها و اطلاعیه‌ها محدود و بسنده نشود و همه دست‌اندرکاران این بخش باید سخنان رهبر انقلاب را عملی و نصب‌العین خود قرار دهند.

خراسان شمالی دارای 5 نمایندگی روزنامه‌های کثیرالانتشار، 5 نشریه محلی و 8 نمایندگی خبرگزاری است.

بیش از 200 نفر دست‌اندرکار مطبوعات و رسانه در خراسان شمالی در خانه مطبوعات عضویت دارند.

انتهای پیام/ی30
تاریخ آخرین ویرایش:- -
پنجشنبه 10 فروردین 1391-07:58 ب.ظواکنش نماینده مراجع شیعه به توهین مفتی سعودی

خبرگزاری فارس: نماینده مراجع شیعه در کویت، با محکوم کردن اظهارات توهین آمیز مفتی سعودی علیه پیامبر اسلام (ص) خواستار توبه و عذرخواهی او از همه مسلمانان شد.

خبرگزاری فارس: واکنش نماینده مراجع شیعه به توهین مفتی سعودی

به گزارش فارس به نقل از العالم، آیت الله "سید محمد باقر المهری" در واکنش به اظهارات توهین آمیز "العریفی" گفت: اظهارات العریفی توهین آشکار به پیامبر (ص)، و دروغ بستن به ایشان است.

"محمد العریفی" مفتی وهابی سعودی اخیرا در اظهاراتی توهین آمیز در یک شبکه اماراتی، مدعی شد "قبل از تحریم شراب افرادی به پیامبر شراب هدیه می دادند، پیامبر اسلام نیز این شراب را می فروخته و یا هدیه می داد".

این مفتی وهابی همچنین مدعی شد  "شراب نجس نیست زیرا پس از تحریم شراب مردم بطری های شراب را در جاده ها خالی کردند، به همین دلیل پای صحابه هنگام رفتن به مسجد برای نماز به شراب آغشته می شد".

نماینده مراجع دینی در کویت خاطرنشان کرد: به دلیل اثبات حرام بودن شراب و نام بردن از آن در قرآن به عنوان ناپاکی، همه فقها شراب را مانند بول و خون، نجس می دانند.

آیت الله محمد باقر المهری خاطرنشان کرد: امامان چهار مذهب شراب را نجس دانسته اند، و آیه 90 سوره مائده نیز بیانگر نجاست شراب است.

وی تأکید کرد: العریفی باید به دلیل توهین و دادن نسبت دروغ به پیامبر (ص) به درگاه خداوند توبه کرده، و از همه مسلمانان عذرخواهی کند.

انتهای پیام/ص
تاریخ آخرین ویرایش:- -
پنجشنبه 10 فروردین 1391-07:58 ب.ظدر قزوین برگزار شد
مراسم عقد زوج‌های جوان در جوار بقاع متبرکه قزوین

خبرگزاری فارس: سرپرست اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین از برگزاری مراسم عقد زوج‌های جوان در طرح نوروزی آرامش بهاری و در جوار بقاع متبرکه قزوین خبر داد.

خبرگزاری فارس: مراسم عقد زوج‌های جوان در جوار بقاع متبرکه قزوین

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین، حجت‌الاسلام جواد مرادی در بازدید از آستان مقدس امامزاده حسین (ع) شهر قزوین گفت: طرح آرامش بهاری در بیش از 80 امامزاده شاخص استان قزوین در حال برگزاری است و هدف از اجرای این طرح بالا بردن سطح معارف و تقویت باورهای دینی، مذهبی و همچنین ارائه تسهیلات لازم به زائران و مسافران نوروزی است که از 28 اسفند تا 15 فروردین در امامزادگان سطح استان قزوین برگزار شده است.

سرپرست اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین ادامه داد: مراسم ویژه طرح نوروزی آرامش بهاری ویژه برنامه‌های لحظه تحویل سال نو بود که در بیشتر بقاع و اماکن متبرکه استان قزوین و با حضور خیل علاقه‌مندان و ارادتمندان به اهل بیت (ع) و مردمی که دوست داشتند سال جدید خود را با حضور در جوار این بزرگواران و مدد گرفتن از آنها آغاز کنند با برگزاری مراسمی همچون قرائت قرآن کریم با حضور قاریان بین‌المللی، دعای تحویل سال نو، زیارت آل یاسین، دعای توسل و خطبه خوانی، پخش پیام نوروزی مقام معظم رهبری و ... انجام شد.

مرادی افزود: مراسم ویژه‌ای که امسال برای دومین سال مستمر در جوار آستان مقدس امامزاده حسین(ع) برگزار شد، مراسم عقد چهار زوج جوان همزمان با آغاز فصل رویش و تپش زمین در جوار این ملجاء شریف بود.

انتهای پیام/و۳۰/پ3003
تاریخ آخرین ویرایش:- -
پنجشنبه 10 فروردین 1391-07:57 ب.ظجانشین شورای هماهنگی مواد مخدر خراسان شمالی خبر داد
ارائه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد به 10 هزار مسافر نوروزی

خبرگزاری فارس: جانشین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی از ارائه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد به 10 هزار مسافر نوروزی در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: ارائه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد به 10 هزار مسافر نوروزی

محمدرضا یزدان‌پناه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: این آموزش‌ها در قالب مشاوره، پرسش و پاسخ و توزیع اقلام فرهنگی انجام شده است.

وی تصریح کرد: برای ارائه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد دست کم یک هزار لوح فشرده و همچنین پوستر، کاتالوگ در اختیار مسافران نوروزی در استان قرار گرفته است.

یزدان‌پناه با بیان اینکه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی برای ارائه این آموزش ها یک پایگاه در بوستان ملی باباامان برپا کرد، افزود: مشابه این برنامه در سفرهای تابستان هموطنان به استان نیز صورت می‌گیرد.

وی پیشگیری از اعتیاد را مهم‌ترین رویکرد این شورا اعلام کرد و گفت:‌ طی سال گذشته این آموزش‌ها به دانش‌آموزان، دانشجویان و سایر طبقات ارائه شد.

جانشین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی پیشگیری از اعتیاد را کم هزینه‌ترین راه مقابله با معضل مواد مخدر برشمرد و گفت:‌ بسیاری از افراد آموزش دیده با مضرات و آثار زیانبار این مواد آشنا شدند.

وی اظهار امیدواری کرد تا با توجه به افزایش اعتبارات پیشگیری از اعتیاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی، فعالیت‌های پیشگیری امسال در استان در سطح وسیع‌تری انجام شود.

انتهای پیام/و۳۰
تاریخ آخرین ویرایش:- -
  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2