اخبار ایران و جهان tag:http://skied1380.mihanblog.com 2018-05-25T15:22:56+01:00 mihanblog.com وصول ۱۰هزار میلیارد تومان مالیات در ۴ماه/۳۰درصد درآمدهای مالیاتی محقق شد 2012-08-03T04:21:30+01:00 2012-08-03T04:21:30+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/621 مینا ب رئیس سازمان امور مالیاتی در گفت‌وگو با فارس خبر داد وصول ۱۰هزار میلیارد تومان مالیات در ۴ماه/۳۰درصد درآمدهای مالیاتی محقق شد خبرگزاری فارس: رئیس سازمان امور مالیاتی کشور از وصول ۱۰ هزار میلیارد تومان مالیات در ۴ ماه نخست سال جاری خبر داد که معادل ۲۶ درصد کل درآمدهای پیش‌بینی شده بودجه برای سال ۹۱ است. علی عسکری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد عملکرد اظهارنامه های دریافت شده در تیرماه افزود: حدود 4.7 میلیون فقره اظهارنامه مالیات عملکرد سال 90 در تیرماه سال جاری ارائه ش رئیس سازمان امور مالیاتی در گفت‌وگو با فارس خبر داد
وصول ۱۰هزار میلیارد تومان مالیات در ۴ماه/۳۰درصد درآمدهای مالیاتی محقق شد

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان امور مالیاتی کشور از وصول ۱۰ هزار میلیارد تومان مالیات در ۴ ماه نخست سال جاری خبر داد که معادل ۲۶ درصد کل درآمدهای پیش‌بینی شده بودجه برای سال ۹۱ است.

خبرگزاری فارس: وصول ۱۰هزار میلیارد تومان مالیات در ۴ماه/۳۰درصد درآمدهای مالیاتی محقق شد

علی عسکری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد عملکرد اظهارنامه های دریافت شده در تیرماه افزود: حدود 4.7 میلیون فقره اظهارنامه مالیات عملکرد سال 90 در تیرماه سال جاری ارائه شده است که 4.5 میلیون اظهارنامه، الکترونیکی بقیه تا 4.78 میلیون فقره یعنی 280 هزار فقره به صورت دستی ارائه شد.

وی گفت: سال گذشته در مجموع 4.4 میلیون فقره اظهارنامه مالیات عملکرد درآمدی دریافت شد.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در مورد دریافت مالیات سال جاری گفت:‌ در چهار ماه نخست سال جاری حدود 10 هزار میلیارد تومان از درآمد مالیاتی مصوب در قانون بودجه 91 دریافت شد.

عسکری در مورد کل درآمد مالیاتی در قانون بودجه 91 گفت:‌ امسال 34 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی درآمد مالیاتی در قانون بودجه شده است که با احتساب عوارض مالیات ارزش افزوده که 5000 میلیارد تومان است، حدود 39 هزار میلیارد تومان مالیات و عوارض در سال جاری دریافت خواهد شد.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در مورد درآمد از محل عوارض گمرکی گفت: در قانون حدود 11 هزار میلیارد تومان درآمد از این محل پیش‌بینی شده است که در مجموع درآمد دولت از مالیاتها و عوارض در سال جاری به رقمی حدود 45 هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

عسکری در مورد نسبت درآمدهای مالیاتی به بودجه عمومی دولت، گفت: درآمد مالیاتی کشور بر اساس این نسبت حدود 45 درصد بودجه جاری دولت را تشکیل می‌دهد.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در مورد تکلیف قانون برنامه چهارم و پنجم در بخش مالیات گفت: برنامه چهارم که گذشت، قانون برنامه پنجم این هدف را ذکر کرده است که تا پایان برنامه (تا 1395) هزینه جاری دولت کلا از محل درآمدهای مالیاتی تأمین شود، امیدواریم که با برنامه‌هایی که داریم از جمله اجرای طرح جامع مالیاتی، به آن هدف برسیم.

]]>
«جشن‌ خانه ‌موسیقی» با حضور یک گروه فرانسوی برگزار می‌شود 2012-08-01T07:02:33+01:00 2012-08-01T07:02:33+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/620 مینا ب مدیرعامل خانه موسیقی در گفت‌وگو با فارس: «جشن‌ خانه ‌موسیقی» با حضور یک گروه فرانسوی برگزار می‌شود خبرگزاری فارس: حمیدرضا نوربخش از برگزاری جشن خانه موسیقی با حضور یک گروه موسیقی از فرانسه در اواسط مهرماه امسال در تهران خبر داد. «حمیدرضا نوربخش» مدیر‌عامل خانه موسیقی در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی فارس اظهار داشت: هم‌اکنون سیزده سال از پایه‌گذاری خانه موسیقی می‌گذرد و ما هر ساله همزمان با «روز جهانی موسیقی» تولد این خانه را جشن می‌گیریم. در سال‌های گذشته بزرگداشت‌ها و کنسرت‌هایی از اساتید م مدیرعامل خانه موسیقی در گفت‌وگو با فارس:
«جشن‌ خانه ‌موسیقی» با حضور یک گروه فرانسوی برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: حمیدرضا نوربخش از برگزاری جشن خانه موسیقی با حضور یک گروه موسیقی از فرانسه در اواسط مهرماه امسال در تهران خبر داد.

خبرگزاری فارس: «جشن‌ خانه ‌موسیقی» با حضور یک گروه فرانسوی برگزار می‌شود

«حمیدرضا نوربخش» مدیر‌عامل خانه موسیقی در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی فارس اظهار داشت: هم‌اکنون سیزده سال از پایه‌گذاری خانه موسیقی می‌گذرد و ما هر ساله همزمان با «روز جهانی موسیقی» تولد این خانه را جشن می‌گیریم. در سال‌های گذشته بزرگداشت‌ها و کنسرت‌هایی از اساتید موسیقی را داشتیم که طی یکی دو سال گذشته برای بالا بردن انگیزه بیشتر در نسل جوان و موزیسین در پی به وجود آوردن فضایی برای تولید کارهای ارزشمند هستیم.

وی افزود: این جشن با همکاری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، اواسط مهرماه جاری در تالار وحدت تهران برگزار خواهد شد.

نوربخش تصریح کرد: خانه موسیقی برای نخستین بار شاهد برگزاری جشن بین‌المللی خود خواهد بود؛ چرا که یک گروه موسیقی از کشور فرانسه در این جشن 4 روزه ما را همراهی خواهند کرد.

مدیر‌عامل خانه موسیقی خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های متنوع هنری، تجلیل از هنرمندان پیشکسوت و هنرمندان خانم از ویژگی‌های جشن امسال است.

به گزارش فارس، خانه موسیقی شانزدهم مرداد 1379 به ثبت رسیده است. این خانه با داشتن دو ساختمان در تهران فعال است که ساختمان شماره یک در خیابان شهید فاطمی تهران برای برگزاری کلاس‌ها و جلسات هنرمندان موسیقی است و ساختمان شماره 2 خانه موسیقی در خیابان صبای جنوبی قرار دارد که امور مربوط به عضویت، بیمه و مسکن اعضا در آن انجام می‌شود و در واقع بیشترین تعداد مراجعه را دارد و تا کنون 12 هزار نفر در این مرکز عضو شده‌اند.

]]>
خستین یادواره شهیده ناهید فاتحی‌کرجو بعد از ظهر امروز با حضور حجت‌الاسلام آقا‌میر کریمی 2012-07-23T17:22:56+01:00 2012-07-23T17:22:56+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/619 مینا ب همزمان با ماه مبارک رمضان نخستین یادواره شهیده ناهید فاتحی در شهرستان البرز برگزار شد خبرگزاری فارس: نخستین یادواره شهیده ناهید فاتحی‌کرجو همزمان با ماه مبارک رمضان در شهرستان البرز برگزار شد. به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان البرز، نخستین یادواره شهیده ناهید فاتحی‌کرجو بعد از ظهر امروز با حضور حجت‌الاسلام آقا‌میر کریمی مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، داود بهرامی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان البرز و جمعی از پاسداران در سپاه شهرستان همزمان با ماه مبارک رمضان
نخستین یادواره شهیده ناهید فاتحی در شهرستان البرز برگزار شد

خبرگزاری فارس: نخستین یادواره شهیده ناهید فاتحی‌کرجو همزمان با ماه مبارک رمضان در شهرستان البرز برگزار شد.

خبرگزاری فارس: نخستین یادواره شهیده ناهید فاتحی در شهرستان البرز برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان البرز، نخستین یادواره شهیده ناهید فاتحی‌کرجو بعد از ظهر امروز با حضور حجت‌الاسلام آقا‌میر کریمی مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، داود بهرامی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان البرز و جمعی از پاسداران در سپاه شهرستان البرز برگزار شد.

شهیده ناهید‌ فاتحی‌کرجو از شهدای شاخص انقلاب اسلامی است که در سال 91 به عنوان شهیده شاخص بسیج کشور شناخته شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام آقا‌میر کریمی مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهدا را انسان‌هایی معرفی کرده که جان و مال خود را در راه عشقشان هزینه می‌کنند.

داود بهرامی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان البرز نیز طی سخنانی بر اجرای وصیت‌های شهیدان در جامعه تأکید کرد و گفت: عمل کردن به وصیت‌‌نامه‌های شهیدان وظیفه اصلی هر ایرانی است.

]]>
حملە بی سابقە رئیس جمهور عراق بە رژیم صهیونیستی 2012-03-29T15:28:49+01:00 2012-03-29T15:28:49+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/618 مینا ب حملە بی سابقە رئیس جمهور عراق بە رژیم صهیونیستی خبرگزاری فارس: رئیس جمهور عراق و رئیس کنونی اجلاس اتحادیە عرب در اظهاراتی بی سابقە، بە شدت از رژیم صهیونیستی انتقاد کرد. بە گزارش خبرنگار خبرگزاری  فارس در بغداد، "جلال طالبانی" رئیس جمهور عراق و رئیس کنونی اجلاس اتحادیە عرب در اظهاراتی بی‌سابقە، بە شدت از رژیم صهیونیستی انتقاد کرد و خواستار تشکیل دولت فلسطین شد. وی اظهار داشت: سلام و احترام بە ملت بزرگ فلسطین کە چندین سال است زیر فشارها و حملات مداوم رژیم صهیونیستی مقامت کردەاند،
حملە بی سابقە رئیس جمهور عراق بە رژیم صهیونیستی

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور عراق و رئیس کنونی اجلاس اتحادیە عرب در اظهاراتی بی سابقە، بە شدت از رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.

خبرگزاری فارس: حملە بی سابقە رئیس جمهور عراق بە رژیم صهیونیستی

بە گزارش خبرنگار خبرگزاری  فارس در بغداد، "جلال طالبانی" رئیس جمهور عراق و رئیس کنونی اجلاس اتحادیە عرب در اظهاراتی بی‌سابقە، بە شدت از رژیم صهیونیستی انتقاد کرد و خواستار تشکیل دولت فلسطین شد.

وی اظهار داشت: سلام و احترام بە ملت بزرگ فلسطین کە چندین سال است زیر فشارها و حملات مداوم رژیم صهیونیستی مقامت کردەاند، اتحادیە عرب خواستار توقف کامل اعمال خصمانه اسرائیل علیە ملت فلسطین است و این خشونت ها را بە شدت محکوم می کند.

رئیس جمهور عراق در بخش دیگری از سخنان خود از تشکیل دولت مستقل فلسطین حمایت کرد و گفت: عراق خواستار تشکیل دولت فلسطین با مرکزیت قدس شریف است، ما خواستار پایان خشونت ها در این کشور ها هستیم.

طالبانی همچنین اشغالگری اسرائیل و غضب زمین های فلسطینی ها را محکوم و خاطرنشان کرد: زمینە تشکیل دولت فلسطین، بازگرداندن همە زمین های غضب شدە فلسطینی ها است، اسرائیل هر چە سریعتر باید این مناطق را تحویل دهد.

متن کامل سخنرانی طالبانی متعاقبا منتشر خواهد شد.

نشست اتحادیە عرب کە هم اکنون در بغداد و در  کاخ "فاو" در حال برگزاری است و دبیر کل سازمان ملل در حال سخنرانی است.

انتهای پیام/++

]]>
اختصاص 70 میلیارد ریال اعتبار به تقاطع غیر همسطح میدان شهدای کرمانشاه 2012-03-29T15:28:44+01:00 2012-03-29T15:28:44+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/617 مینا ب از سوی استاندار کرمانشاه صورت گرفت اختصاص 70 میلیارد ریال اعتبار به تقاطع غیر همسطح میدان شهدای کرمانشاه خبرگزاری فارس: استاندار کرمانشاه از تخصیص اعتباری با حدود 70 میلیارد ریال به تقاطع غیر همسطح میدان شهدای شهر کرمانشاه خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری سید داد‌وش هاشمی صبح امروز در بازدیدی که از پروژه تقاطع غیر هم سطح میدان شهدا شهر کرمانشاه به‌عمل آورد از تخصیص اعتباری با حدود 70 میلیارد ریال به تقاطع غیر هم سطح مذکور خبر از سوی استاندار کرمانشاه صورت گرفت
اختصاص 70 میلیارد ریال اعتبار به تقاطع غیر همسطح میدان شهدای کرمانشاه

خبرگزاری فارس: استاندار کرمانشاه از تخصیص اعتباری با حدود 70 میلیارد ریال به تقاطع غیر همسطح میدان شهدای شهر کرمانشاه خبر داد.

خبرگزاری فارس: اختصاص 70 میلیارد ریال اعتبار به تقاطع غیر همسطح میدان شهدای کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری سید داد‌وش هاشمی صبح امروز در بازدیدی که از پروژه تقاطع غیر هم سطح میدان شهدا شهر کرمانشاه به‌عمل آورد از تخصیص اعتباری با حدود 70 میلیارد ریال به تقاطع غیر هم سطح مذکور خبر داد و گفت: به حول و قوه الهی پیشرفت فیزیکی پروژه مذکور تا کنون به 97 درصد رسیده است.

هاشمی همچنین اعتبارات به کار گیری شده در هزینه اجرای پروژه مذکور را پنج میلیارد و 500 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوای استان، بهره‌برداری از پروژه مذکور در مدت زمان ۲۰ روز تا یک ماه آینده انجام خواهد شد.

استاندار کرمانشاه همچنین گفت: بهره‌برداری از این پروژه بزرگ، قطعا در کاهش ترافیک سطح شهر کرمانشاه و پیچیدگی‌هایی که در رفت و آمد ترافیکی وجود دارد موثر خواهد بود.

انتهای پیام/و۳۰

]]>
آمار مسافران ورودی به مازندران از مرز 12 میلیون نفر گذشت 2012-03-29T15:28:40+01:00 2012-03-29T15:28:40+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/616 مینا ب جانشین دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر در مازندران: آمار مسافران ورودی به مازندران از مرز 12 میلیون نفر گذشت خبرگزاری فارس: جانشین دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر در مازندران گفت: :تعداد ورودی مسافران به مازندران به 12 میلیون و 560 هزار و 232 نفر رسید. به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، نقی کلانتری بعدازظهر امروز در حاشیه نشست اجرایی ستاد دائمی تسهیلات سفر مازندران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعداد ورودی مسافران به مازندران به 12 میلیون و 560 هزار و 232 نفر رسید. وی با اشاره به اینکه رش جانشین دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر در مازندران:
آمار مسافران ورودی به مازندران از مرز 12 میلیون نفر گذشت

خبرگزاری فارس: جانشین دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر در مازندران گفت: :تعداد ورودی مسافران به مازندران به 12 میلیون و 560 هزار و 232 نفر رسید.

خبرگزاری فارس: آمار مسافران ورودی به مازندران از مرز 12 میلیون نفر گذشت

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، نقی کلانتری بعدازظهر امروز در حاشیه نشست اجرایی ستاد دائمی تسهیلات سفر مازندران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعداد ورودی مسافران به مازندران به 12 میلیون و 560 هزار و 232 نفر رسید.

وی با اشاره به اینکه رشد حدود 15 درصدی را در ورود مسافران به استان شاهد هستیم، ادامه داد: 8 میلیون و 125 هزار و 542 مسافر در استان اقامت کرده‌اند که رشد 8.5 درصدی را به همراه دارد.

کلانتری با بیان اینکه تاکنون 25 هزار و 343 مورد بازدید انجام شده که رشد 7.5 درصدی دارد، گفت: میزان تشویق‌ها 24 درصد و میزان تذکرها هم 42 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به  رشد بیش از 13 درصدی مسافران هوایی با 8 هزار و 219 نفر مسافر، تصریح کرد: مسافران ریلی با 68 درصد رشد به 66 هزار و 602 نفر افزایش یافته است.

کلانتری با بیان اینکه بیشترین ورودی مسافر به استان با اتوبوس بوده که رشد 56 درصدی دارد، متذکر شد: ورودی مسافران با خودروهای شخصی رشد 11.5 درصدی دارد.

وی با اشاره به رشد 27 درصدی تورهای ورودی به استان، اضافه کرد: استفاده از سفر کارت در استان 19 درصد افزایش داشته است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، گفت: پرونده‌های ارسالی به تعزیرات حکومتی و مراجع قضایی  و شکایت‌های گزارش شده، کاهش نیم درصدی داشته‌اند.

وی با اشاره به کاهش مصرف 7.5 درصدی بنزین معمولی در استان، بیان داشت: کاهش مصرف بنزین به علت استفاده از سی ان جی است و روزانه 700 هزار کیلو سی ان جی در استان مصرف می‌شود.

کلانتری با بیان اینکه چادرهای نصب شده در پارک‌های جنگلی کاهش 22 درصدی دارند، خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه مسافران نوروزی به ویلاهای استیجاری شناسنامه‌دار هدایت شدند استفاده از چادرهای مسافرتی کاهش یافت.

وی یادآور شد: ‌بیش از هفت میلیون نفر از مراکز فرهنگی و بناهای تاریخی بازدید کرده‌اند که رشد 25 درصدی را در این زمینه شاهد هستیم.

کلانتری با اشاره به اجرای 182 برنامه فرهنگی و جنگ شادی و رشد 18 درصدی نمایشگاه‌های فرهنگی و صنایع دستی، گفت: ‌304 مورد مصاحبه صدا و سیما با مسئولان در برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی انجام شده که رشد 43 درصدی دارد.

وی با بیان اینکه بیش از 800 خبر توسط رسانه‌های استان در رابطه با ستاد تسهیلات سفر مازندران منتشر شده، بیان داشت: ‌انتشار این میزان اخبار از رشد حدود 100 درصدی برخوردار است.

انتهای پیام/ی20

]]>
حمله اعضای گروه "بوکو حرام" به یکی از مراکز پلیس در نیجریه 2012-03-29T15:28:36+01:00 2012-03-29T15:28:36+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/615 مینا ب حمله اعضای گروه "بوکو حرام" به یکی از مراکز پلیس در نیجریه خبرگزاری فارس: نیروهای مسلح وابسته به گروه "بوکو حرام" بعد از ظهر روز گذشته (چهارشنبه) به یکی از مراکز پلیس در شمال شرق نیجریه حمله کردند. به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، "ساموئل تیزهی"، سخنگوی نیروی پلیس نیجریه اعلام کرد که نیروهای مسلح وابسته به گروه "بوکو حرام" بعد از ظهر روز گذشته (چهارشنبه) به یک مرکز پلیس در منطقه "داماجون" حمله کرده و با استفاده از مواد منفجره این مرکز را به آتش کشیدند. سخنگوی نیروی پ
حمله اعضای گروه "بوکو حرام" به یکی از مراکز پلیس در نیجریه

خبرگزاری فارس: نیروهای مسلح وابسته به گروه "بوکو حرام" بعد از ظهر روز گذشته (چهارشنبه) به یکی از مراکز پلیس در شمال شرق نیجریه حمله کردند.

خبرگزاری فارس: حمله اعضای گروه "بوکو حرام" به یکی از مراکز پلیس در نیجریه

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، "ساموئل تیزهی"، سخنگوی نیروی پلیس نیجریه اعلام کرد که نیروهای مسلح وابسته به گروه "بوکو حرام" بعد از ظهر روز گذشته (چهارشنبه) به یک مرکز پلیس در منطقه "داماجون" حمله کرده و با استفاده از مواد منفجره این مرکز را به آتش کشیدند.

سخنگوی نیروی پلیس نیجریه گفت: تاکنون اطلاعاتی درباره قربانیان این حمله به دست نیامده، اما تحقیقات در این‌باره همچنان ادامه دارد.

ساموئل تیزهی در ادامه افزود: نیروهای مسلح بوکو حرام پس از به آتش کشیدن این مرکز پلیس درهای خروجی آن را به روی مردمی بستند که در داخل این مرکز بودند.

سخنگوی پلیس نیجریه همچنین از حمله دو فرد مسلح دیگر به یکی از ایستگا‌ه‌های بازرسی پلیس در بازار "مایدوجوری" در ایالت "بورنو" در نزدیکی پایگاه بوکوحرام خبر داد.

انتهای پیام/++

]]>
حوزه‌های علمیه برای تربیت علمای مجتهد تلاش کنند 2012-03-29T15:28:33+01:00 2012-03-29T15:28:33+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/614 مینا ب نماینده ولی فقیه در اردبیل: حوزه‌های علمیه برای تربیت علمای مجتهد تلاش کنند خبرگزاری فارس: نماینده ولی فقیه در اردبیل گفت: حوزه‌های علمیه برای تربیت علما و روحانیان مجتهد تلاش کنند. به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه حجت‌الاسلام والمسلین سیدحسن عاملی ظهر امروز در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله قره‌باغی نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در ارومیه اظهار داشت: بدون شک مرحوم آیت‌الله قره‌باغی یکی از عالمان مجتهد دین اسلام بود که تلاش‌های فقیهانه و عالمانه‌ای در راستای اعتلای معارف نماینده ولی فقیه در اردبیل:
حوزه‌های علمیه برای تربیت علمای مجتهد تلاش کنند

خبرگزاری فارس: نماینده ولی فقیه در اردبیل گفت: حوزه‌های علمیه برای تربیت علما و روحانیان مجتهد تلاش کنند.

خبرگزاری فارس: حوزه‌های علمیه برای تربیت علمای مجتهد تلاش کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه حجت‌الاسلام والمسلین سیدحسن عاملی ظهر امروز در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله قره‌باغی نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در ارومیه اظهار داشت: بدون شک مرحوم آیت‌الله قره‌باغی یکی از عالمان مجتهد دین اسلام بود که تلاش‌های فقیهانه و عالمانه‌ای در راستای اعتلای معارف اسلامی کردند.

وی با بیان اینکه استان آذربایجان غربی از دیرباز خاستگاه علمای بزرگ و تاثیرگذار بوده است افزود: آن عالم فقید به سبب سطح بالای علمی و دینی از افتخارات محسوب می‌شدند از این رو باید وجود چنین عالمانی را قدر دانست و راه آنها را ادامه داد.

عاملی با بیان اینکه این علما هستند که با هوش و درایت خود، جامعه را به سمت تعالی سوق می‌دهند گفت: در این زمینه آذربایجان غربی دارای گوهرهای بسیاری بوده و هست.

این مسئول درایت، هوشمندی و فقاهت این عالم وارسته را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: از دست دادن چنین عالمانی ضایعه‌ای بزرگ است از این رو حوزه‌های علمیه باید در راستای تربیت روحانیان برای جایگزینی این علمای بزرگوار تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه در اردبیل در ادامه این مراسم پیام تسلیت آیت‌الله مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری و دیگر اعضای هیئت رئیسه این مجلس را برای مردم، مسئولان استان و خانواده آیت‌الله قره‌باغی ابلاغ کرد.

انتهای پیام/ک20

]]>
فروش 5/7 میلیارد ریالی صنایع دستی در خراسان شمالی 2012-03-29T15:28:29+01:00 2012-03-29T15:28:29+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/613 مینا ب مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی خبر داد فروش 5/7 میلیارد ریالی صنایع دستی در خراسان شمالی خبرگزاری فارس: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از فروش 7 میلیارد و 540 میلیون ریالی صنایع دستی این استان از ابتدای طرح نوروزی تا اواسط هفته جاری خبر داد.  علی کاظمی امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: هم اکنون 350 غرفه بازارچه‌های صنایع دستی خراسان شمالی برای بازدید عموم گردشگران فعال است. وی تصریح کرد:‌ این بازارچه‌ها در بوستان ملی باباامان مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی خبر داد
فروش 5/7 میلیارد ریالی صنایع دستی در خراسان شمالی

خبرگزاری فارس: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از فروش 7 میلیارد و 540 میلیون ریالی صنایع دستی این استان از ابتدای طرح نوروزی تا اواسط هفته جاری خبر داد.

خبرگزاری فارس: فروش 5/7 میلیارد ریالی صنایع دستی در خراسان شمالی

 علی کاظمی امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: هم اکنون 350 غرفه بازارچه‌های صنایع دستی خراسان شمالی برای بازدید عموم گردشگران فعال است.

وی تصریح کرد:‌ این بازارچه‌ها در بوستان ملی باباامان بجنورد، دو راهی دشت شهرستان گرمه، پارک انرژی هسته‌ای فاروج و همچنین شهرهای شیروان و آشخانه برپا شده است.

کاظمی استقبال چشمگیر از بازارچه‌های نوروزی صنایع دستی خراسان شمالی را برشمرد و گفت:‌ در این بازارچه‌ها علاوه بر صنایع دستی، سوغات، غذاهای محلی و لوازم مورد نیاز مسافران عرضه می‌شود.

به گفته وی، بازارچه‌های صنایع دستی خراسان شمالی تا پایان تعطیلات نوروزی برای استفاده مسافران و مجاوران برپا خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به اینکه این استان سال گذشته رتبه برتر را به لحاظ میزان افزایش فروش صنایع دستی در کشور به خود اختصاص داد، اظهار امیدواری کرد تا امسال نیز این موفقیت برای خراسان شمالی رقم بخورد.

به گزارش فارس، قالی و پشتی ترکمن، چاروق دوزی، کلاه بافی، لباس‌های محلی، رودوزی سنتی، زیور آلات سنتی، سفر کردی، گلیم بافی، نمد مالی ساخت سازهای سنتی از جمله صنایع دستی خراسان شمالی هستند.

هم اکنون صنعتگران این استان در 25 نوع رشته صنایع دستی مشغول فعالیت در این بخش هستند.

انتهای پیام/س20

]]>
اجرای مبارزه بیولوژیک با آفات در سطح 12 هزار هکتار از مزارع لرستان 2012-03-29T15:28:26+01:00 2012-03-29T15:28:26+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/612 مینا ب در سال 1391 انجام می‌شود اجرای مبارزه بیولوژیک با آفات در سطح 12 هزار هکتار از مزارع لرستان خبرگزاری فارس: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان از اجرای طرح مبارزه بیولوژیک با آفات نباتی در سطح 12 هزار و 100 هکتار از مزارع این استان طی امسال خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان، اسحاق طاهری مقدم روز پنجشنبه در تشریح برنامه‌ریزی صورت گرفته برای کنترل آفات نباتی در مزارع این استان اظهار داشت: مبارزه با آفات نباتی با رهاس در سال 1391 انجام می‌شود
اجرای مبارزه بیولوژیک با آفات در سطح 12 هزار هکتار از مزارع لرستان

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان از اجرای طرح مبارزه بیولوژیک با آفات نباتی در سطح 12 هزار و 100 هکتار از مزارع این استان طی امسال خبر داد.

خبرگزاری فارس: اجرای مبارزه بیولوژیک با آفات در سطح 12 هزار هکتار از مزارع لرستان

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان، اسحاق طاهری مقدم روز پنجشنبه در تشریح برنامه‌ریزی صورت گرفته برای کنترل آفات نباتی در مزارع این استان اظهار داشت: مبارزه با آفات نباتی با رهاسازی زنبورهای براکن و تریکوگراما که دشمنان طبیعی آفات می‌باشند در مزارع انجام می‌شود.

وی تولید محصول سالم و ارگانیک، کاهش مصرف سموم، جلوگیری از آلودگی محیط زیست و حمایت از عوامل کنترل کننده طبیعی آفات نباتی را از جمله مزایای اجرای این طرح برشمرد و گفت: اجرای این طرح از سال 1381 در سطح 20 هکتار از مزارع لرستان آغاز شده که با استقبال کشاورزان سالانه افزایش یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در ادامه افزود: در سال 1389 طرح مبارزه بیولوژیک با آفات نباتی در سطح 9 هزار هکتار مزارع نخود دیم، ذرت دانه‌ای و گوجه فرنگی اجرا شد.

وی خاطر نشان کرد: برای نخستین‌بار در سطح 100 هکتار از باغات انار منطقه تنگ سیاب شهرستان کوهدشت نیز مبارزه بیولوژیک با بیماری‌های درختان انار با رهاسازی زنبور تریکوگراما اجرا شد.

طاهری‌مقدم از مشارکت بخش خصوصی در تولید و رها سازی زنبورهای پارازیته در اجرای طرح مبارزه بیولوژیک خبر داد و گفت: در زمینه اجرای این طرح سازمان جهاد کشاورزی 65 درصد هزینه را تقبل کرده و 35 درصد دیگر نیز توسط کشاورز پرداخت می‌شود.

هزینه رها سازی زنبور پارازیته در سطح هر هکتار 170 هزار ریال است.

انتهای پیام/و۳۰

]]>
برگزاری مراسم ترحیم آیت‌الله قره‌باغی در مصلای ارومیه 2012-03-29T15:28:23+01:00 2012-03-29T15:28:23+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/611 مینا ب برگزاری مراسم ترحیم آیت‌الله قره‌باغی در مصلای ارومیه خبرگزاری فارس: مراسم ترحیم آیت‌الله قره‌باغی امروز در مصلای ارومیه برگزار می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، حجت‌الاسلام عبدالرحیم نیساری ظهر امروز در حاشیه مراسم تشییع پیکر آیت‌الله قره‌باغی نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در ارومیه اظهار داشت: پیکر مرحوم آیت‌الله سید علی‌اکبر قره‌باغی پس از تشییع در ارومیه به شهرستان قم انتقال می‌یابد و براساس وصیت خود در جوار بارگاه ملکوتی حضرت معصومه (س) به خاک سپرده می‌
برگزاری مراسم ترحیم آیت‌الله قره‌باغی در مصلای ارومیه

خبرگزاری فارس: مراسم ترحیم آیت‌الله قره‌باغی امروز در مصلای ارومیه برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری مراسم ترحیم آیت‌الله قره‌باغی در مصلای ارومیه

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، حجت‌الاسلام عبدالرحیم نیساری ظهر امروز در حاشیه مراسم تشییع پیکر آیت‌الله قره‌باغی نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در ارومیه اظهار داشت: پیکر مرحوم آیت‌الله سید علی‌اکبر قره‌باغی پس از تشییع در ارومیه به شهرستان قم انتقال می‌یابد و براساس وصیت خود در جوار بارگاه ملکوتی حضرت معصومه (س) به خاک سپرده می‌شود.

وی افزود: پیکر آن مرحوم با آخرین پرواز امروز 10 فروردین ارومیه به قم منتقل می‌شود و مراسم تدفین پیکر ایشان فردا راس ساعت 9 و 30 دقیقه صبح در حرم حضرت معصومه (س) انجام می‌شود.

نیساری ادامه داد: مراسم ترحیم نماینده فقید مردم آذربابجان غربی در مجلس خبرگان رهبری عصر امروز پنجشنبه 10 فروردین از ساعت 16 تا 18 در مصلای امام خمینی ارومیه با حضور مردم خداجو و متدین و مسئولان استانی برگزار می‌شود.

شایان ذکر است، نماز میت این عالم به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین صاحب‌الزمانی در میدان انقلاب ارومیه اقامه شد و پس از پیکر آن عالم فقید بر دوش مردم استان از میدان انقلاب تا میدان امام حسین (ع) ارومیه تشییع شد.

انتهای پیام/ک20

]]>
فرامین رهبری پایه استقلال اقتصادی ایران است 2012-03-29T15:28:19+01:00 2012-03-29T15:28:19+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/610 مینا ب فرماندار گچساران: فرامین رهبری پایه استقلال اقتصادی ایران است خبرگزاری فارس: فرماندار گچساران گفت: فرامین مقام معظم رهبری در آغاز سال 91 پایه استقلال اقتصادی ایران در برابر تحریم‌ها و تهدیدات دشمن است. به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، سید اکبر علیزاده ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی گچساران اظهار کرد: زندگی و ادامه حیات بشری نیازمند افکار و ایده‌های جدید بوده که یکی از این ایده‌ها رهنمودهای مقام معظم رهبری در نامگذاری سال 91 با عنوان سال تولید ملی، حمایت از کار و فرماندار گچساران:
فرامین رهبری پایه استقلال اقتصادی ایران است

خبرگزاری فارس: فرماندار گچساران گفت: فرامین مقام معظم رهبری در آغاز سال 91 پایه استقلال اقتصادی ایران در برابر تحریم‌ها و تهدیدات دشمن است.

خبرگزاری فارس: فرامین رهبری پایه استقلال اقتصادی ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، سید اکبر علیزاده ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی گچساران اظهار کرد: زندگی و ادامه حیات بشری نیازمند افکار و ایده‌های جدید بوده که یکی از این ایده‌ها رهنمودهای مقام معظم رهبری در نامگذاری سال 91 با عنوان سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی است.

* ضرورت توجه ویژه به کارکردهای مهم و التیام‌بخش پرستاران

فرماندار گچساران این نامگذاری را سیر و خط فکری جدید در سال 91 عنوان کرد و افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در سطح دنیا و نیاز ایران اسلامی به استقلال اقتصادی، این رهنمود پایه‌ای برای استقلال کامل اقتصادی و بی‌اثر کردن تهدیدهای اقتصادی دشمنان نظام جمهوری اسلامی است.

علیزاده با تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت: پرستاران یکی از اقشار مهم جامعه و خدمتگزاران خاص در راه مواردی خاص هستند.

وی ادامه داد: پرستاری روحی و جسمی یکی از مهم‌ترین کارهای پرستاران بوده که در راستای احترام به ارزش‌های انسانی در موارد بیماری، درد و نزدیکی انسان به مرگ توسط پرستاران صورت می‌پذیرد.

علیزاده بخش زبانی و التیام روحی، تسکین درد و ایجاد امید در بیماران را از مهم‌‌ترین بخش‌های پرستاری دانست و تصریح کرد: حضرت زینب(س) مهم‌ترین و خاص‌ترین فرد مورد نظر برای پرستاران بود تا پرستاران از مدیریت ایشان در بحران، صبر و بردباری در معاصی الگو برداری کنند.

علیزاده با تبریک به مناسبت 12 فروردین سالروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ابراز داشت: مردم با بصیرت ایران در 12 فروردین با شرکت در همه‌پرسی، نظام جمهوری اسلامی را به عنوان نظام حکومتی خود در ایران انتخاب کردند.

وی یادآور شد: نظام جمهوری اسلامی نظامی بر پایه مردم‌سالاری بوده که محتوا و جوهره آن را اسلام تشکیل داده است.

* جمهوری اسلامی ایران حکومتی کامل و الهی است

بالاترین مقام اجرایی گچساران تأکید کرد: مردم انقلابی و آگاه ایران به خاطر اعتقاد به دین اسلام، جمهوریت و اسلامیت را پذیرفتند.

علیزاده افزود: اعتقاد به دنیا برای اداره زندگی و اعتقاد به آخرت برای حیات جاویدان در لفظ جمهوری اسلامی گنجانده شده است.

فرماندار گچساران با اشاره به نص صریح قرآن در مورد حکومت اسلامی عنوان داشت: با توجه به نص صریح قرآن در مورد نظام اسلامی، این نظام، نظام حاکم آینده بشریت است.

علیزاده با اشاره به 13 فروردین روز طبیعت بیان داشت: این روز از روزهای مهم و مورد توجه عموم بوده که مردم با طبیعت انس گرفته و برای دوری از مسائل و مشکلات زندگی به دامان طبیعت می‌روند.

وی ادامه داد: فلسفه اصلی 13 فروردین خروج از چارچوب زندگی روزمره، تکراری خارج از دخالت‌های بشری و استفاده از نعمت‌های خدادادی طبیعی دنیای طبیعت است.

علیزاده از مسئولان ادارات و نهادها خواست تا زمینه لازم را برای خدمت‌رسانی به مردم در این روز فراهم آورند.

وی گفت: مناطق گردشگری، اماکن مذهبی و تفریحی گچساران باید بیش از سایر مناطق مورد توجه قرار گیرد و آبرسانی مستمر به این مناطق به ویژه در روز 13 فروردین لازم و ضروری است.

انتهای پیام/و۱۰

]]>
مردم در روز طبیعت از وسایل یک بار مصرف استفاده نکنند 2012-03-29T15:28:16+01:00 2012-03-29T15:28:16+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/609 مینا ب نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد در مازندران: مردم در روز طبیعت از وسایل یک بار مصرف استفاده نکنند خبرگزاری فارس: نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد در مازندران گفت: توصیه می‌کنیم مردم در طبیعت از وسایل یکبار مصرف به ندرت استفاده کنند. به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی فلاح بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران ستاد تسهیلات سفر مازندران اظهار داشت:‌ وجود زباله، امروز یکی از تهدیدات جدی برای سلامتی مازندرانی‌ها است. وی با بیان اینکه زباله‌هایی که تولید می‌کنیم را با کمی تدبیر می‌توان به فرصت نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد در مازندران:
مردم در روز طبیعت از وسایل یک بار مصرف استفاده نکنند

خبرگزاری فارس: نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد در مازندران گفت: توصیه می‌کنیم مردم در طبیعت از وسایل یکبار مصرف به ندرت استفاده کنند.

خبرگزاری فارس: مردم در روز طبیعت از وسایل یک بار مصرف استفاده نکنند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی فلاح بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران ستاد تسهیلات سفر مازندران اظهار داشت:‌ وجود زباله، امروز یکی از تهدیدات جدی برای سلامتی مازندرانی‌ها است.

وی با بیان اینکه زباله‌هایی که تولید می‌کنیم را با کمی تدبیر می‌توان به فرصت و ضرر را به سود و منفعت تبدیل کرد، ادامه داد: بر اساس آمار به طور متوسط هر نفر روزانه 900 گرم زباله در استان تولید می‌کند.

فلاح با اشاره به حضور و اقامت روزانه حدود یک میلیون مسافر در استان، بیان داشت: اگر برای این مقدار زباله اضافی که در  ایام تعطیلات تولیدشده، فکر و تدبیر اساسی نداشته باشیم فاجعه زیست محیطی را در آب و هوا، طبیعت و محیط به بار  می‌آورد.

وی با اشاره به روز سیزده فروردین ادامه داد: توصیه می‌کنیم مردم در طبیعت از وسایل یک‌بار مصرف به ندرت استفاده کنند.

فلاح با تاکید بر تفکیک زباله، دفن زباله‌های‌ تر، جمع‌آوری زباله‌هایی مانند پلاستیک و شیشه، خاطرنشان کرد: امیدواریم مسافران و گردشگران همه موارد زیست محیطی را رعایت کنند.

نماینده سازمان های مردم نهاد  مازندران به حساسیت و شکنندگی آب، خاک و هوای استان اشاره کرد و خطاب به مردم و مسافران گفت: دود آلودگی‌های زیست محیطی در مازندران به چشم همه ما می‌رود.

انتهای پیام/ی30

]]>
12 فروردین روز تحقق وحدت ملی و بلوغ سیاسی ملت ایران است 2012-03-29T15:28:11+01:00 2012-03-29T15:28:11+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/608 مینا ب شهردار تبریز: 12 فروردین روز تحقق وحدت ملی و بلوغ سیاسی ملت ایران است خبرگزاری فارس: شهردار تبریز گفت: 12 فروردین روز تحقق وحدت ملی و بلوغ سیاسی ملت ایران است. به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، علیرضا نوین در جمع مدیران شهرداری اظهار کرد: در روز 12 فروردین سال 58، امام(ره) نظام را به رأی مردم گذاشت و بیش از 98درصد مردم هم به آن رأی مثبت دادند و این امر بیانگر اهمیت نظر و رأی مردم برای امام(ره) بود، و نخستین حرکت ایشان بعد از پیروزی انقل شهردار تبریز:
12 فروردین روز تحقق وحدت ملی و بلوغ سیاسی ملت ایران است

خبرگزاری فارس: شهردار تبریز گفت: 12 فروردین روز تحقق وحدت ملی و بلوغ سیاسی ملت ایران است.

خبرگزاری فارس: 12 فروردین روز تحقق وحدت ملی و بلوغ سیاسی ملت ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، علیرضا نوین در جمع مدیران شهرداری اظهار کرد: در روز 12 فروردین سال 58، امام(ره) نظام را به رأی مردم گذاشت و بیش از 98درصد مردم هم به آن رأی مثبت دادند و این امر بیانگر اهمیت نظر و رأی مردم برای امام(ره) بود، و نخستین حرکت ایشان بعد از پیروزی انقلاب برای اینکه مردم را در حرکت جامعه قرار دهد برگزاری رفراندوم بود.

وی تصریح کرد: یوم الله 12 فروردین سالروز استقرار و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، روز تجلی مشارکت واقعی مردم در تعیین سرنوشت خود و از رخدادهای عظیم و استثنایی تاریخ معاصر در همه پرسی مردمی در رد یا قبول نوع و شکل حکومت خود در جهان بود که امروز سی و سومین سالگی آن را جشن گرفته و به سوی افق سند چشم انداز بیست ساله شتابان در حرکت هستیم.

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی، موجبات ماندگاری آن را فراهم آورده است، تاکید کرد: حمایت همه جانبه ملت از نظام جمهوری اسلامی بیانگر بالندگی و رشد این نظام و رضایت‌مندی عمومی از عملکرد آن به شمار می‌رود.

نوین در بخش دیگری از سخنان خود همچنین با بیان این مطلب که جمهوری اسلامی ایران همواره بر سر موازین و آرمان‌های خود ایستاده است، خاطرنشان کرد: در طول حیات طیبه انقلاب اسلامی، ملت ما هرگز از شعار حقیقی آن روز عدول نکرده و حتی سعی کرده در برهه‌های مختلف تاریخی با خنثی کردن توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان، اقتدار نظام را به ظهور برساند.

وی همچنین با اشاره به برگزاری باشکوه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ملت ایران همواره در دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در همه انتخابات حضوری پرشور داشتند و در این دوره از انتخابات هم نشان دادند که همچنان برای این انقلاب سرمایه گذاری می‌کنند و با عمل به تاکیدات مقام معظم رهبری، مشارکت بالایی در انتخابات داشتند و عمق اعتقاد خود را به شهدا ،مقام معظم رهبری و نظام اسلامی  شان دادند.

شهردار تبریز تاکید کرد: حضور چشمگیر مردم در پای صندوق‌های رای نشانگر وفاداری آنها به آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

نوین از همه شهروندان خواست در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز با حضور پرشور خود نمایندگان اصلح و شایسته را انتخاب کنند.

انتهای پیام/و۳۰

]]>
رسانه‌ها برای فرهنگ سازی تولیدات ایرانی آمادگی دارند 2012-03-29T15:28:06+01:00 2012-03-29T15:28:06+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/607 مینا ب مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان شمالی: رسانه‌ها برای فرهنگ سازی تولیدات ایرانی آمادگی دارند خبرگزاری فارس: مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان شمالی گفت: رسانه‌ها برای فرهنگ سازی تولیدات ایرانی در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی که توسط رهبر معظم انقلاب نام‌گذاری شده، آمادگی دارند. سهراب ابراهیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به تأثیرگذاری رسانه‌ها در حوزه‌های مختلف تصریح کرد: رسانه‌های استان این آمادگی را داشته تا با انتشار گزارش‌ها، مقالات و اخبار ضرورت استفاد مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان شمالی:
رسانه‌ها برای فرهنگ سازی تولیدات ایرانی آمادگی دارند

خبرگزاری فارس: مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان شمالی گفت: رسانه‌ها برای فرهنگ سازی تولیدات ایرانی در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی که توسط رهبر معظم انقلاب نام‌گذاری شده، آمادگی دارند.

خبرگزاری فارس: رسانه‌ها برای فرهنگ سازی تولیدات ایرانی آمادگی دارند

سهراب ابراهیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به تأثیرگذاری رسانه‌ها در حوزه‌های مختلف تصریح کرد: رسانه‌های استان این آمادگی را داشته تا با انتشار گزارش‌ها، مقالات و اخبار ضرورت استفاده از کالاهای داخلی را برای عموم مردم تبیین کنند.

وی در عین حال تحقق تولید ملی را منوط به ارتقای سطح تولیدات واحدهای تولیدی صنعتی برشمرد و گفت:‌ باید اجناس تولیدی داخل با بهترین کیفیت تولید و روانه بازار شود.

ابراهیمی تصریح کرد:‌کیفیت تولیدات داخلی بایستی به نقطه‌ای برسد که این کالاها علاوه بر تأمین نیاز داخل، به خارج از کشور نیز صادر شود.

وی اظهار داشت: با تحقق این برنامه علاوه بر اقبال بیشتر مردم برای استفاده از تولیدات داخل سبب افزایش ظرفیت واحدها و همچنین اشتغال‌زایی در کشور که اکنون به عنوان یک دغدغه مطرح بوده، خواهد شد.

مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان شمالی همچنین خواستار کاربردی شدن نام‌گذاری امسال با عنوان سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی شد و گفت: این نام‌گذاری باید کاربردی و عملیاتی شده و تنها به بنرها و اطلاعیه‌ها محدود و بسنده نشود و همه دست‌اندرکاران این بخش باید سخنان رهبر انقلاب را عملی و نصب‌العین خود قرار دهند.

خراسان شمالی دارای 5 نمایندگی روزنامه‌های کثیرالانتشار، 5 نشریه محلی و 8 نمایندگی خبرگزاری است.

بیش از 200 نفر دست‌اندرکار مطبوعات و رسانه در خراسان شمالی در خانه مطبوعات عضویت دارند.

انتهای پیام/ی30

]]>
واکنش نماینده مراجع شیعه به توهین مفتی سعودی 2012-03-29T15:28:03+01:00 2012-03-29T15:28:03+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/606 مینا ب واکنش نماینده مراجع شیعه به توهین مفتی سعودی خبرگزاری فارس: نماینده مراجع شیعه در کویت، با محکوم کردن اظهارات توهین آمیز مفتی سعودی علیه پیامبر اسلام (ص) خواستار توبه و عذرخواهی او از همه مسلمانان شد. به گزارش فارس به نقل از العالم، آیت الله "سید محمد باقر المهری" در واکنش به اظهارات توهین آمیز "العریفی" گفت: اظهارات العریفی توهین آشکار به پیامبر (ص)، و دروغ بستن به ایشان است. "محمد العریفی" مفتی وهابی سعودی اخیرا در اظهاراتی توهین آمیز در یک شبکه اماراتی، مدعی شد "قبل از تحریم شراب
واکنش نماینده مراجع شیعه به توهین مفتی سعودی

خبرگزاری فارس: نماینده مراجع شیعه در کویت، با محکوم کردن اظهارات توهین آمیز مفتی سعودی علیه پیامبر اسلام (ص) خواستار توبه و عذرخواهی او از همه مسلمانان شد.

خبرگزاری فارس: واکنش نماینده مراجع شیعه به توهین مفتی سعودی

به گزارش فارس به نقل از العالم، آیت الله "سید محمد باقر المهری" در واکنش به اظهارات توهین آمیز "العریفی" گفت: اظهارات العریفی توهین آشکار به پیامبر (ص)، و دروغ بستن به ایشان است.

"محمد العریفی" مفتی وهابی سعودی اخیرا در اظهاراتی توهین آمیز در یک شبکه اماراتی، مدعی شد "قبل از تحریم شراب افرادی به پیامبر شراب هدیه می دادند، پیامبر اسلام نیز این شراب را می فروخته و یا هدیه می داد".

این مفتی وهابی همچنین مدعی شد  "شراب نجس نیست زیرا پس از تحریم شراب مردم بطری های شراب را در جاده ها خالی کردند، به همین دلیل پای صحابه هنگام رفتن به مسجد برای نماز به شراب آغشته می شد".

نماینده مراجع دینی در کویت خاطرنشان کرد: به دلیل اثبات حرام بودن شراب و نام بردن از آن در قرآن به عنوان ناپاکی، همه فقها شراب را مانند بول و خون، نجس می دانند.

آیت الله محمد باقر المهری خاطرنشان کرد: امامان چهار مذهب شراب را نجس دانسته اند، و آیه 90 سوره مائده نیز بیانگر نجاست شراب است.

وی تأکید کرد: العریفی باید به دلیل توهین و دادن نسبت دروغ به پیامبر (ص) به درگاه خداوند توبه کرده، و از همه مسلمانان عذرخواهی کند.

انتهای پیام/ص

]]>
مراسم عقد زوج‌های جوان در جوار بقاع متبرکه قزوین 2012-03-29T15:28:00+01:00 2012-03-29T15:28:00+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/605 مینا ب در قزوین برگزار شد مراسم عقد زوج‌های جوان در جوار بقاع متبرکه قزوین خبرگزاری فارس: سرپرست اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین از برگزاری مراسم عقد زوج‌های جوان در طرح نوروزی آرامش بهاری و در جوار بقاع متبرکه قزوین خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین، حجت‌الاسلام جواد مرادی در بازدید از آستان مقدس امامزاده حسین (ع) شهر قزوین گفت: طرح آرامش بهاری در بیش از 80 امامزاده شاخص استان قزوین در حال برگزاری است و هدف از اجرای در قزوین برگزار شد
مراسم عقد زوج‌های جوان در جوار بقاع متبرکه قزوین

خبرگزاری فارس: سرپرست اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین از برگزاری مراسم عقد زوج‌های جوان در طرح نوروزی آرامش بهاری و در جوار بقاع متبرکه قزوین خبر داد.

خبرگزاری فارس: مراسم عقد زوج‌های جوان در جوار بقاع متبرکه قزوین

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین، حجت‌الاسلام جواد مرادی در بازدید از آستان مقدس امامزاده حسین (ع) شهر قزوین گفت: طرح آرامش بهاری در بیش از 80 امامزاده شاخص استان قزوین در حال برگزاری است و هدف از اجرای این طرح بالا بردن سطح معارف و تقویت باورهای دینی، مذهبی و همچنین ارائه تسهیلات لازم به زائران و مسافران نوروزی است که از 28 اسفند تا 15 فروردین در امامزادگان سطح استان قزوین برگزار شده است.

سرپرست اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین ادامه داد: مراسم ویژه طرح نوروزی آرامش بهاری ویژه برنامه‌های لحظه تحویل سال نو بود که در بیشتر بقاع و اماکن متبرکه استان قزوین و با حضور خیل علاقه‌مندان و ارادتمندان به اهل بیت (ع) و مردمی که دوست داشتند سال جدید خود را با حضور در جوار این بزرگواران و مدد گرفتن از آنها آغاز کنند با برگزاری مراسمی همچون قرائت قرآن کریم با حضور قاریان بین‌المللی، دعای تحویل سال نو، زیارت آل یاسین، دعای توسل و خطبه خوانی، پخش پیام نوروزی مقام معظم رهبری و ... انجام شد.

مرادی افزود: مراسم ویژه‌ای که امسال برای دومین سال مستمر در جوار آستان مقدس امامزاده حسین(ع) برگزار شد، مراسم عقد چهار زوج جوان همزمان با آغاز فصل رویش و تپش زمین در جوار این ملجاء شریف بود.

انتهای پیام/و۳۰/پ3003

]]>
ارائه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد به 10 هزار مسافر نوروزی 2012-03-29T15:27:48+01:00 2012-03-29T15:27:48+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/604 مینا ب جانشین شورای هماهنگی مواد مخدر خراسان شمالی خبر داد ارائه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد به 10 هزار مسافر نوروزی خبرگزاری فارس: جانشین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی از ارائه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد به 10 هزار مسافر نوروزی در این استان خبر داد. محمدرضا یزدان‌پناه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: این آموزش‌ها در قالب مشاوره، پرسش و پاسخ و توزیع اقلام فرهنگی انجام شده است. وی تصریح کرد: برای ارائه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد دست کم یک هزار لوح فشرد جانشین شورای هماهنگی مواد مخدر خراسان شمالی خبر داد
ارائه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد به 10 هزار مسافر نوروزی

خبرگزاری فارس: جانشین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی از ارائه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد به 10 هزار مسافر نوروزی در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: ارائه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد به 10 هزار مسافر نوروزی

محمدرضا یزدان‌پناه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: این آموزش‌ها در قالب مشاوره، پرسش و پاسخ و توزیع اقلام فرهنگی انجام شده است.

وی تصریح کرد: برای ارائه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد دست کم یک هزار لوح فشرده و همچنین پوستر، کاتالوگ در اختیار مسافران نوروزی در استان قرار گرفته است.

یزدان‌پناه با بیان اینکه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی برای ارائه این آموزش ها یک پایگاه در بوستان ملی باباامان برپا کرد، افزود: مشابه این برنامه در سفرهای تابستان هموطنان به استان نیز صورت می‌گیرد.

وی پیشگیری از اعتیاد را مهم‌ترین رویکرد این شورا اعلام کرد و گفت:‌ طی سال گذشته این آموزش‌ها به دانش‌آموزان، دانشجویان و سایر طبقات ارائه شد.

جانشین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی پیشگیری از اعتیاد را کم هزینه‌ترین راه مقابله با معضل مواد مخدر برشمرد و گفت:‌ بسیاری از افراد آموزش دیده با مضرات و آثار زیانبار این مواد آشنا شدند.

وی اظهار امیدواری کرد تا با توجه به افزایش اعتبارات پیشگیری از اعتیاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی، فعالیت‌های پیشگیری امسال در استان در سطح وسیع‌تری انجام شود.

انتهای پیام/و۳۰

]]>
شادابی و طراوت بهاری هدیه شهرداری به شهروندان باقرشهری 2012-03-29T15:27:45+01:00 2012-03-29T15:27:45+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/603 مینا ب شهردار باقرشهر تاکید کرد شادابی و طراوت بهاری هدیه شهرداری به شهروندان باقرشهری خبرگزاری فارس: شهردار باقرشهر با اشاره به اقدامات این نهاد در ایام نوروز گفت: شادابی و طراوت بهاری هدیه شهرداری به شهروندان باقرشهری است. به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، با فرا رسیدن سال نو شهروندان باقرشهری شاهد شهری شاداب و پر طراوت بودند که حاصل تلاش و ممارست شبانه روزی پرسنل شهرداری باقرشهر در واحدهای مختلف است. شهردار باقرشهر در گفت و گو با فارس در این ارتباط عنوان کرد: ستاد استقبال از بها شهردار باقرشهر تاکید کرد
شادابی و طراوت بهاری هدیه شهرداری به شهروندان باقرشهری

خبرگزاری فارس: شهردار باقرشهر با اشاره به اقدامات این نهاد در ایام نوروز گفت: شادابی و طراوت بهاری هدیه شهرداری به شهروندان باقرشهری است.

خبرگزاری فارس: شادابی و طراوت بهاری هدیه شهرداری به شهروندان باقرشهری

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، با فرا رسیدن سال نو شهروندان باقرشهری شاهد شهری شاداب و پر طراوت بودند که حاصل تلاش و ممارست شبانه روزی پرسنل شهرداری باقرشهر در واحدهای مختلف است.

شهردار باقرشهر در گفت و گو با فارس در این ارتباط عنوان کرد: ستاد استقبال از بهار 1391 با توجه به تشکیل ستادهای تسهیلات سفرهای نوروزی در استانداری ها و فرمانداری های سراسر کشور در شهرداری تشکیل شده است و فعالیت های شهرداری ها نیز در همین غالب برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

جمشید سعادتمند گفت: با اجرای طرح جهادی استقبال از بهار 1391 که از دوم اسفند ماه شروع شده بود در غالب تقسیم بندی محلات به چهار محله، کلیه محلات به صورت جهادی نظافت و پاکسازی شدند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: شهرداری با بکارگیری کلیه تجهیزات و امکانات و بسیج نیروها در راستای رفاه و آسایش شهروندان و مسافران نوروزی اقدام به کرده است.

شهردار باقرشهر با اشاره به آمادگی شهرداری جهت مقابله با هرگونه حادثه غیرمترقبه، افزود: شهر در وضعیت بسیار خوبی قرار داشته و شاهد هیچ گونه اتفاق ناگواری در شهر نبوده ایم و امیدواریم این وضعیت تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه داشته باشد.

سعادتمند تاکید کرد: اما این آمادگی وجود دارد که در اثر هر حادثه پیش‌بینی نشده ای کلیه عوامل شهرداری از جمله آتش‌نشانی و ستاد حوادث  با آمادگی کامل وارد عمل شوند. 

وی همچنین به پاکیزگی و آراستگی شهر اشاره کرد و ضمن تقدیر و تشکر از تلاش و کوشش نیروهای تلاشگر حوزه خدمات شهری اظهار داشت: با اقدامات و هماهنگی های لازم کلیه لوازم مازاد و مزاحم  در روزهای پایانی سال گذشته جمع آوری شد و در سال جدید نیز اینکار به صورت منظم انجام شده است و پاکیزگی و نظافت امروز حاصل زحمات این عزیزان است.

دبیر ستاد استقبال از بهار 91 شهرداری باقرشهر نیز در گفت و گو با فارس در خصوص اهداف این ستاد و میزان تحقق آن گفت: پس از تشکیل ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در فرمانداری شهرستان ری این ستاد نیز جهت هماهنگی هر چه بیشتر واحدهای اجرائی، خدماتی و با هدف رفع نازیبایی های بصری و آماده سازی شهر برای شهروندان و مسافران نوروزی تشکیل گردید و یکی از مهمترین اهداف آن در اجرای طرح جهادی استقبال از بهار فراتر از زیباسازی ظاهری، رفع نواقص موجود در شهر بود. 

لیلا حمیدی با اشاره به جلسات و پیگیریهای صورت گرفته افزود: اهداف ستاد در غالب 31 مصوبه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و به تصویب اعضا رسید و مقرر شد پس از اطلاع رسانی به فرمانداری اجرایی شود.

دبیر ستاد استقبال از بهار 91 شهرداری باقرشهر در پایان تصریح کرد: با توجه پیگیری‌های انجام شده کلیه مصوبات به نحو احسن در حال اجرا و اقدام است.

انتهای پیام/ی20

]]>
لغو صدها پرواز خطوط هواپیمایی اسپانیا در پی اعتصاب سراسری 2012-03-29T15:27:41+01:00 2012-03-29T15:27:41+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/602 مینا ب لغو صدها پرواز خطوط هواپیمایی اسپانیا در پی اعتصاب سراسری خبرگزاری فارس: پس از اعلام اعتصاب اتحادیه‌های کارگری و کارکنان شرکت‌های هواپیمایی، حدود ۵۰۰ پرواز خطوط هوایی اسپانیا لغو و هزاران نفر در فرودگاه‌های این کشور سرگردان شدند. به گزارش فارس به نقل از گاردین، اعتصاب سراسری اتحادیه‌های کارگری اسپانیا حمل و نقل عمومی در این کشور را مختل کرده و موجب سردرگمی و بلاتکلیفی هزاران گردشگر خارجی شده است. وزارت امور خارجه اسپانیا اعلام کرد اعتصاب سراسری دو اتحادیه عمده کارگری این کشور، سیستم
لغو صدها پرواز خطوط هواپیمایی اسپانیا در پی اعتصاب سراسری

خبرگزاری فارس: پس از اعلام اعتصاب اتحادیه‌های کارگری و کارکنان شرکت‌های هواپیمایی، حدود ۵۰۰ پرواز خطوط هوایی اسپانیا لغو و هزاران نفر در فرودگاه‌های این کشور سرگردان شدند.

خبرگزاری فارس: لغو صدها پرواز خطوط هواپیمایی اسپانیا در پی اعتصاب سراسری

به گزارش فارس به نقل از گاردین، اعتصاب سراسری اتحادیه‌های کارگری اسپانیا حمل و نقل عمومی در این کشور را مختل کرده و موجب سردرگمی و بلاتکلیفی هزاران گردشگر خارجی شده است.

وزارت امور خارجه اسپانیا اعلام کرد اعتصاب سراسری دو اتحادیه عمده کارگری این کشور، سیستم حمل و نقل عمومی را به شدت تحت تأثیر قرار داده و فرودگاه‌های این کشور را فلج کرده است.

تا کنون صدها پرواز ۳ شرکت هوایی عمده اسپانیا لغو شده است. شرکت "ایبریا" به تنهایی بیش از ۴۰۰ پرواز خود را لغو کرده است. این درحالی‌ است که در حال حاضر ده‌ها هزار گردشگر خارجی در اسپانیا به سر می‌برند و همین مسأله سردرگمی مسافران را به همراه داشته است.

اعضای دو اتحادیه کارگری اصلی اسپانیا در اعتراض به طرح جدید صنعتی دولت که قرار است روز جمعه اعلام شود، دست به اعتصاب زده‌اند. به عقیده معترضین، این طرح آزادی عمل بیشتری برای اخراج کارگران به صاحبان صنایع این کشور می‌دهد.

براساس اعلام خلبانان شرکت‌های هواپیمایی اسپانیا، آن‌ها قصد دارند به مدت ۳۰ روز به اعتصاب خود ادامه دهند و در فاصله ۹ آوریل تا ۲۰ جولای روزهای دوشنبه و جمعه تظاهرات اعتراضی برگزار کنند.

این اعتصاب همگانی به دنبال ارائه بودجه پیشنهادی دولت راجوی برای سال مالی 2012 میلادی کشور صورت گرفت؛ بودجه ای که انتظار می رود شامل حدود 26 میلیون دلار کاهش بیشتر هزینه‌ها و افزایش‌های مالیاتی در راستای تامین اهداف توافق شده اسپانیا با شورای کمیسیون اروپا در زمینه کسری بودجه این کشور باشد.

پلیس اسپانیا اعلام کرد که در ساعات اولیه روز گذشته و بدنبال درگیری های به وجود آمده میان معترضان اسپانیایی و نیروهای پلیس، حدود 58 نفر در جریان این اعتصاب همگانی بازداشت شدند و نه نفر دیگر نیز جراحات سطحی برداشتند.

این در حالیست که وزیر کشور اسپانیا پیش از این اعلام کرده بود که این اعتصاب تاکنون باعث هیچ اختلال عمده ای در کشور نشده است.

انتهای پیام/س.ص

]]>
سردر عالی‌قاپوی قزوین میزبان گردشگران نوروزی 2012-03-29T15:27:37+01:00 2012-03-29T15:27:37+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/601 مینا ب دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی قزوین اعلام کرد سردر عالی‌قاپوی قزوین میزبان گردشگران نوروزی خبرگزاری فارس: دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان قزوین گفت: حضور گسترده گردشگران و مسافران نوروزی برای دیدار از مجموعه عالی‌قاپوی قزوین و دولتخانه صفوی همچنان ادامه دارد. به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین اسدالله بیرانوند اظهار کرد: استقبال انبوه بازدیدکنندگان از دولتخانه صفوی و مسیر پیاده‌ای که سردر عالی قاپو را به دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی قزوین اعلام کرد
سردر عالی‌قاپوی قزوین میزبان گردشگران نوروزی

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان قزوین گفت: حضور گسترده گردشگران و مسافران نوروزی برای دیدار از مجموعه عالی‌قاپوی قزوین و دولتخانه صفوی همچنان ادامه دارد.

خبرگزاری فارس: سردر عالی‌قاپوی قزوین میزبان گردشگران نوروزی

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین اسدالله بیرانوند اظهار کرد: استقبال انبوه بازدیدکنندگان از دولتخانه صفوی و مسیر پیاده‌ای که سردر عالی قاپو را به کاخ چهل‌ستون قزوین پیوند می‌دهد، بسیار چشمگیر بوده است.

وی همچنین یادآور شد: برای پاسخگویی به نیاز گردشگران برای ارائه خدمات راهنمایی ناگزیر به افزایش راهنمایان در این مجموعه شده و ساعات بازدید آن نیز از 9 صبح تا 21 می‌باشد تا گردشگران زمان بیشتری برای دیدار از مجموعه‌های تاریخی شهر داشته باشند.

شایان ذکر است پس از انتخاب قزوین به عنوان پایتخت امپراطوری صفوی توسط شاه طهماسب نخست، ساخت کاخ‌ها، باغ‌ها و عمارات حکومتی آغاز شد و "دولتخانه مبارکه دارالسلطنه قزوین" نام گرفت.

این مجموعه دارای هفت در ورودی بود که هم‌اکنون سردر اصلی آن با بنایی رفیع، شکوهمند و مزیّن به کتیبه نفیسی از علیرضا عباسی باقی مانده و عالی‌قاپو خوانده می‌شود.

انتهای پیام/ی30/پ3003

]]>
مجتمع مسکونی خبرنگاران خراسان شمالی تا اردیبهشت آماده واگذاری می‌شود 2012-03-29T15:27:31+01:00 2012-03-29T15:27:31+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/600 مینا ب مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان شمالی: مجتمع مسکونی خبرنگاران خراسان شمالی تا اردیبهشت آماده واگذاری می‌شود خبرگزاری فارس: مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان شمالی گفت: مجتمع خبرنگاران استان هم اکنون با بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی در مجتمع الغدیر در حال احداث بوده که بر اساس وعده پیمانکار تا اردیبهشت امسال آماده خواهد شد. سهراب ابراهیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف خبر و گزارش نویسی را از مهم‌ترین فعالیت‌های انجام شده طی سال گذشته توسط خانه مطبوعات ا مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان شمالی:
مجتمع مسکونی خبرنگاران خراسان شمالی تا اردیبهشت آماده واگذاری می‌شود

خبرگزاری فارس: مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان شمالی گفت: مجتمع خبرنگاران استان هم اکنون با بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی در مجتمع الغدیر در حال احداث بوده که بر اساس وعده پیمانکار تا اردیبهشت امسال آماده خواهد شد.

خبرگزاری فارس: مجتمع مسکونی خبرنگاران خراسان شمالی تا اردیبهشت آماده واگذاری می‌شود

سهراب ابراهیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف خبر و گزارش نویسی را از مهم‌ترین فعالیت‌های انجام شده طی سال گذشته توسط خانه مطبوعات استان عنوان کرد.

وی افزود: در دوره آموزشی خبر و مصاحبه که با حضور استاد علیرضا کتابدار و 100 نفر از خبرنگاران برگزار شد، شرکت کنندگان با مبانی و اصول خبر نویسی آشنا شدند.

ابراهیمی تصریح کرد: این دوره‌های آموزشی به مدت 9 ساعت و با حضور خبرنگاران خبرگزاری‌ها، نشریات و روزنامه‌های سراسری برگزار شد.

وی همچنین برگزاری آموزش فنون گزارش نویسی، با حضور استاد حسن فلاحتی را از دیگر برنامه‌های آموزشی خانه مطبوعات استان برشمرد و گفت:‌ این دوره آموزشی به مدت 12 ساعت برگزار شد.

مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان شمالی همچنین برپایی دوره آموزش عکاسی خبری را از دیگر برنامه‌های اجرا شده توسط خانه مطبوعات استان دانست که در این دوره‌ها نیز از هر رسانه دو نفر شرکت داشتند.

وی با اشاره به فعالیت‌های خانه مطبوعات برای ارائه خدمات رفاهی به خبرنگاران استان تصریح کرد: در این راستا هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب استان بن کتاب به تمام خبرنگاران اهدا شد.

ابراهیمی اهدای بلیت استخر برای تمام خبرنگاران استان را از دیگر خدمات ارائه شده در این بخش برشمرد و گفت: در سال جدید نیز برای تهیه بلیت اماکن ورزشی و تفریحی پیگیری‌های لازم از سوی خانه مطبوعات خراسان شمالی به عمل خواهد آمد.

وی همچنین از توزیع هدایای نوروزی به خبرنگاران استان خبر داد و افزود: در این راستا به هر یک از خبرنگاران 500 هزار ریال هدیه اهدا شد.

مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان شمالی همچنین با اشاره به پیگیری‌های خانه مطبوعات برای خانه دار شدن 25 نفر از خبرنگاران اظهار داشت: مجتمع خبرنگاران استان هم اکنون با بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی در مجتمع الغدیر در حال احداث بوده که بر اساس وعده پیمانکار تا اردیبهشت امسال آماده خواهد شد.

وی افزود: ساخت این مجتمع از پنج سال گذشته آغاز شده و از هر یک از رسانه‌های استان یک نفر در این تعاونی عضویت دارند.

ابراهیمی تصریح کرد: خانه مطبوعات استان این آمادگی را دارد تا از خبرنگاران برای ساخت واحدهای مسکونی در قالب فاز جدید مسکن مهر ثبت‌نام به عمل آورده و پیگیری‌های لازم را به منظور خانه دار شدن اعضا انجام دهد.

خانه مطبوعات خراسان شمالی دارای بیش از 200 عضو فعال در بخش‌های مختلف رسانه است.

انتهای پیام/و۱۰

]]>
دیدگاه برژینسکی درباره روابط آمریکا-روسیه 2012-03-29T15:27:28+01:00 2012-03-29T15:27:28+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/599 مینا ب دیدگاه برژینسکی درباره روابط آمریکا-روسیه خبرگزاری فارس: مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در مصاحبه‌ای به بررسی روابط واشنگتن-مسکو در گذشته و حال پرداخت. به گزارش فارس، "زبیگنیو برژینسکی" مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری "سی بی اس" آمریکا در راستای تاکید بر تفاوت‌های چشمگیر روابط فعلی آمریکا و روسیه در مقایسه با زمانی که او تحت ریاست جمهوری "جیمی کارتر" فعالیت داشته است، اواخر دهه 1970 میلادی را یاد آور شد؛ زمانی که او نیمه شب از سوی یکی از مشاوران کاخ سفید از خواب بیدار
دیدگاه برژینسکی درباره روابط آمریکا-روسیه

خبرگزاری فارس: مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در مصاحبه‌ای به بررسی روابط واشنگتن-مسکو در گذشته و حال پرداخت.

خبرگزاری فارس: دیدگاه برژینسکی درباره روابط آمریکا-روسیه

به گزارش فارس، "زبیگنیو برژینسکی" مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری "سی بی اس" آمریکا در راستای تاکید بر تفاوت‌های چشمگیر روابط فعلی آمریکا و روسیه در مقایسه با زمانی که او تحت ریاست جمهوری "جیمی کارتر" فعالیت داشته است، اواخر دهه 1970 میلادی را یاد آور شد؛ زمانی که او نیمه شب از سوی یکی از مشاوران کاخ سفید از خواب بیدار شد و به او درباره حمله هسته ای از سوی اتحاد جماهیر شوروی به آمریکا اطلاع داده شد؛ خبری که سریعا تکذیب شد.

برژینسکی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی وقوع یک هشدار کاذب جنگ هسته ای میان مسکو و واشنگتن تقریبا غیرممکن خواهد بود، در ادامه مصاحبه خود گفت: تمام آن چیزی که من می توانم به شما بگویم این است که 30 تا 35 سال گذشته روابط عمومی (مسکو و واشنگتن) اساسا به نوعی خصومت آمیز و تهدید کننده بوده است؛ چیزی که در شرایط فعلی مصداق ندارد.

در شرایطی که رئیس جمهوری روسیه اعلام کرده است که مسکو و اشنگتن دیگر با یکدیگر دشمن نیستند،‌ برژینسکی ضمن موافقت با این اظهارات اعلام کرد: سه دهه گذشته فکر و ذهن آمریکا و روسیه یکدیگر بودند و آنها یکدیگر را تهدیدکننده جنگ هسته ای می دیدند، دیدگاهی که دیگر وجود ندارد و مردم آمریکا در شرایط فعلی نگران چیزهای دیگری هستند.

مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در ادامه روابط اخیر دو کشور آمریکا و روسیه را به عنوان رابطه ای مختلط از روابط عملی، خصومتی و یکسان بینی توصیف و اعلام کرد: در واقع این دو کشور با وجود اختلافات سیاسی و از جمله بحث هایی که پیرامون سامانه دفاع موشکی، سوریه و ایران، منافع امنیت ملی مشترکی از جمله محدود کردن گسترش تسلیحات هسته ای، خنثی سازی تروریسم و تقویت سیستم انرژی جهانی با یکدیگر دارند.

برژینسکی در ادامه مصاحبه خود با اشاره به اینکه مذاکره درباره دفاع موشکی در حال حاضر بزرگ ترین مانع میان دو کشور آمریکا و روسیه است، هشدار داد: "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری منتخب روسیه وسواس های شخصی دارد که ریشه در گذشته دارد؛ رئیس جمهوری جدید روسیه همچنان امیدوار است که یک اتحادیه اوراسیایی را تاسیس کند که مرزهای جمهوری شوروی سابق را بر اساس آن دوباره ایجاد کند.

برژینسکی که در شرایط فعلی به عنوان محقق در مرکز بین المللی مطالعات استراتژیک فعالیت دارد، در شرایطی دیدگاه های خود را درباره روابط آمریکا و روسیه به تصویر کشیده است که مذاکرات میان واشنگتن و مسکو به شدت تحت بررسی قرار دارد؛ در هفته جاری "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا پشت میکروفن باز به "دیمیتری مدویدیف" رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که او بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر آمریکا او انعطاف بیشتری را در قبال روسیه و در زمینه حذف قرارداد سامانه دفاع موشکی آمریکا در اروپا اتخاذ خواهد کرد.

انتهای پیام/ن.ص

]]>
درگیری‌ هواداران فوتبال در شهر پورت سعید مصر از سرگرفته شد 2012-03-25T08:10:46+01:00 2012-03-25T08:10:46+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/598 مینا ب درگیری‌ هواداران فوتبال در شهر پورت سعید مصر از سرگرفته شد خبرگزاری فارس: درگیری‌ در شهر پورت سعید مصر پس از مراسم خاکسپاری نوجوان 13 سیزده ساله‌ای که در جریان درگیری طرفداران تیم فوتبال المصری و نیروهای امنیتی مصر کشته شده بود، از سر گرفته شد. به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الفجر، پس از برگزاری مراسم خاکسپاری نوجوانی که در جریان درگیری‌ خشونت‌‌آمیز طرفداران تیم فوتبال المصری و نیروهای امنیتی مصر در شهر پورت سعید کشته شده بود، درگیری‌ها در این شهر دوباره از سر گرفته شد. درگیری‌ه
درگیری‌ هواداران فوتبال در شهر پورت سعید مصر از سرگرفته شد

خبرگزاری فارس: درگیری‌ در شهر پورت سعید مصر پس از مراسم خاکسپاری نوجوان 13 سیزده ساله‌ای که در جریان درگیری طرفداران تیم فوتبال المصری و نیروهای امنیتی مصر کشته شده بود، از سر گرفته شد.

خبرگزاری فارس: درگیری‌ هواداران فوتبال در شهر پورت سعید مصر از سرگرفته شد

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الفجر، پس از برگزاری مراسم خاکسپاری نوجوانی که در جریان درگیری‌ خشونت‌‌آمیز طرفداران تیم فوتبال المصری و نیروهای امنیتی مصر در شهر پورت سعید کشته شده بود، درگیری‌ها در این شهر دوباره از سر گرفته شد.

درگیری‌های پورت سعید جمعه گذشته و به دنبال تعلیق تیم فوتبال المصری به مدت دو سال آغاز شد.

تیم فوتبال المصری به دلیل حوادث چهارشنبه خونین پورت سعید که ماه گذشته پس از یک مسابقه فوتبال با تیم الاهلی روی داد، به مدت دو سال از انجام هرگونه بازی محروم شده است.

در جریان درگیری‌ها چهارشنبه خونین پورت سعید بیش از ۷3 نفر کشته شدند.

اما در درگیری‌های جمعه گذشته یک نوجوان ۱۳ ساله کشته و ده‌ها نفر نیز زخمی شدند.

بسیاری از هواداران تیم المصری معتقدند، دولت با محروم کردن این تیم درصدد گرفتن انتقام از آنها به دلیل نقشی است که در انقلاب 25 ژانویه مصر ایفا کردند.

در درگیری‌های جدید پورت سعید صدها نفر از هواداران خشمگین تیم المصری در اعتراض به محرومیت دو ساله این تیم، یک ساختمان دولتی را محاصره کرده و با نیروهای امنیتی مصر درگیر شدند.

پلیس برای متفرق کردن معترضان از گلوله‌های گاز اشک‌آور استفاده کرده و اقدام به تیراندازی هوایی کرده است.

تیم المصری از جمله تیم‌های مطرح مصر به شمار می‌رود.

دادستانی مصر هفته گذشته ۷۵ نفر را در جریان حادثه اول فوریه پورت سعید به قتل یا غفلت و کوتاهی در انجام وظیفه متهم کرد که در میان آنها ۹ افسر پلیس نیز مشاهده می‌شوند.

انتهای پیام/++

]]>
احمدی‌نژاد: پیام نوروز پیام همبستگی ملل است 2012-03-25T08:10:43+01:00 2012-03-25T08:10:43+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/597 مینا ب در کنفرانس بین‌المللی نوروز احمدی‌نژاد: پیام نوروز پیام همبستگی ملل است خبرگزاری فارس: "محمود احمدی‌نژاد" که جهت شرکت در جشن جهانی نوروز در دوشنبه پایتخت تاجیکستان به سر می‌برد، دقایقی قبل در کنفرانس بین‌المللی نوروز سخنرانی کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، رئیس جمهوری کشورمان ضمن تشکر از دعوت و مهمان‌نوازی دولت و ملت تاجیکستان، گفت: حمد و سنای پروردگار جهانیان را به جای می‌آورم که بار دیگر ما را به یمن و مبارکی نوروز در شهر زیبای دوشنبه گرد هم آورد و با استفاده از ا در کنفرانس بین‌المللی نوروز
احمدی‌نژاد: پیام نوروز پیام همبستگی ملل است

خبرگزاری فارس: "محمود احمدی‌نژاد" که جهت شرکت در جشن جهانی نوروز در دوشنبه پایتخت تاجیکستان به سر می‌برد، دقایقی قبل در کنفرانس بین‌المللی نوروز سخنرانی کرد.

خبرگزاری فارس: احمدی‌نژاد: پیام نوروز پیام همبستگی ملل است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، رئیس جمهوری کشورمان ضمن تشکر از دعوت و مهمان‌نوازی دولت و ملت تاجیکستان، گفت: حمد و سنای پروردگار جهانیان را به جای می‌آورم که بار دیگر ما را به یمن و مبارکی نوروز در شهر زیبای دوشنبه گرد هم آورد و با استفاده از این موقعیت نوروز و آغاز سال شمسی را به همه بشریت و به‌خصوص ملت‌های حوزه فرهنگی و تمدنی نوروز شاد‌باش می‌گویم.

جشن جهانی نوروز فرصت مغتنمی است که با تکیه به ارزش‌های انسانی و با استفاده از ظرفیت نوروز در اعتلای مناسبات فرهنگی، تقویت روابط دوستی و تحکیم صلح و امنیت منطقه‌ای و جهانی گام‌های بلندتری بر‌داریم.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنرانی خود با بیان آنکه "نوروز ارزش‌های فراوانی را در خود جمع کرده است"، افزود: نوروز نماد تجدید حیات و عبور از سختی زمستان، نماد گرمی آفتاب و شکفتن غنچه‌های امید، رویش دوباره و شور زندگانی، نشاط صحرا و طبیعت و زمزمه دل‌باختگان، سبزی باغ و بوستان و شادی باغبانان و زراعت‌پیشگان و دوره عطر‌افشانی گل‌ها و خنده گلستان‌ها است.

نوروز طراوت مردمان و جوشش عشق و محبت و زوال دشمنی‌ها و تاریکی‌ها و فوران نور و روشنایی است.

رئیس جمهور کشورمان گفت: ماندگاری نوروز در اتصال حقیقت آن به حقیقت آسمان‌ها و زمین است. ارزش‌های نوروز الهی، انسانی و فراگیر است. همه انسان‌ها به دنبال حیات برتر و تعالی و کمال بوده‌اند و هستند. انسان‌ها شوق پرواز دارند و از ظلمت خودپرستی، ظلم و جهل گریزانند. انسان‌ها به دنبال دنیای مملو از زیبایی‌ها، عشق و محبت و عدالت و پاکی هستند.

دنیایی که در آن حقوق همه مردم محترم شمرده شود و کرامت آنان حفظ گردد. نوروز نیز به همین ارزش‌ها و دوستی، عشق، عدالت و گذشت دعوت می‌کند. نوروز بشارت است که حتما و حتما روزی زندگی سخت و زمستانی بشریت به زندگی پرطراوت و خرم بهاری دگرگون خواهد شد.

احمدی‌نژاد در ادامه با اشاره به پیام‌های نوروز برای بشریت، خاطرنشان کرد: نوروز از ما دعوت می‌کند که برای رسیدن به آن دوره زیبا در برابر زیاده‌خواهان و متجاوزان که حقوق انسانی، حلاوت و شیرینی زندگی را از مظلومان گرفته‌اند، بایستیم.

نوروز نماد رحمت عام خداوند کریم است. همه انسان‌ها و همه طبیعت حق دارند که طراوت و روشنایی و رحمت ایزدی نوروز را در زندگی خود احساس کنند. آن روز که عشق، عدالت و توحید حلول کند، در چنین روزی نوروز انسانی طلوع خواهد کرد. نوروزی که انسانیت با همه ابعاد آن تولد دوباره و تجدید حیات مجدد می‌یابد.

رئیس جمهور افزود: در آن روز نو زورگویی، تبعیض، فقر، ناامنی، اشغال و تجاوز و تحقیر انسان‌ها وجود نخواهد داشت. در آن روز از چپاول ثروت ملت‌ها و تخریب زیربناها و موجودیت ملت‌ها خبری نخواهد بود. در آن روز همه مردمان آواره به سرزمین‌های خود باز خواهند گشت. در آن روز منابع هیچ ملتی با زور سلاح و فشار سیاسی غارت نخواهد شد و ملت‌ها در همه جا، در آسیا، آفریقا، خاور میانه، اروپا و آمریکا به حق خود خواهند رسید.

عدالت و برادری، عشق، پاکی و احترام عالم‌گیر خواهد شد. وعده خداوند است که در سایه تلاش صالحان و عدالت‌خواهان بهار انسانیت و خرمی روزگاران خواهد رسید و در آن روز نو صالحان مدیریت جهانی را به رهبری صالح کل و انسان کامل حضرت مهدی (ع) با یاری حضرت مسیح (ع) برپا خواهند کرد و ترس و اندوهی برجا نخواهد ماند. آن روز دیر نخواهد بود، نوروزی که فقط خداوند جهان اطاعت و پرستش شود.

احمدی‌نژاد در پایان سخنرانی خود گفت: مردمان آزاده و نجیب و با محبت همه کشورهای حوزه نوروز و کسانی که نوروز را جشن می‌گیرند پرچم‌داران همه خوبی‌ها و زیبایی‌ها و محبت و برادری و صلح و طلایه داران دوری از زشتی و خودخواهی در جهان هستند.

در پرتو نوروز باید مراودات فرهنگی ما و سایر ملت‌ها گسترش یابد تا نوروز و مردمان ما بهتر شناسانده شوند. بدون تردید همه ملت‌ها متعلق به حوزه فرهنگی نوروز هستند و در یک نوروز موعود همه در کنار هم خواهند بود بنابر این پیام‌ اجلاس‌های سالانه نوروز پیام همبستگی ملل برای عدالت، عشق و صلح جهانی است.  

انتهای پیام/م

 

]]>
نمایش قدیمی‌ترین اتومبیل‌های سلطنتی در چالوس 2012-03-25T08:10:39+01:00 2012-03-25T08:10:39+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/596 مینا ب مدیر موزه خودروهای تاریخی ایران خبر داد نمایش قدیمی‌ترین اتومبیل‌های سلطنتی در چالوس خبرگزاری فارس: مدیر موزه خودروهای تاریخی ایران گفت: نمایشگاه خودروهای تاریخی ایران با نمایش 25 خودروی قدیمی و تاریخی در مجتمع نمک آبرود چالوس برپا شد. تورج حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چالوس گفت: 10 خودرو در این نمایشگاه وجود دارد که تاکنون در ایران به نمایش گذاشته نشده است. وی خاطرنشان کرد: قدیمی‌ترین خودرو به نمایش گذاشته در این موزه مربوط به دوره احمد شاه است. مدیر موزه خودروهای مدیر موزه خودروهای تاریخی ایران خبر داد
نمایش قدیمی‌ترین اتومبیل‌های سلطنتی در چالوس

خبرگزاری فارس: مدیر موزه خودروهای تاریخی ایران گفت: نمایشگاه خودروهای تاریخی ایران با نمایش 25 خودروی قدیمی و تاریخی در مجتمع نمک آبرود چالوس برپا شد.

خبرگزاری فارس: نمایش قدیمی‌ترین اتومبیل‌های سلطنتی در چالوس

تورج حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چالوس گفت: 10 خودرو در این نمایشگاه وجود دارد که تاکنون در ایران به نمایش گذاشته نشده است.

وی خاطرنشان کرد: قدیمی‌ترین خودرو به نمایش گذاشته در این موزه مربوط به دوره احمد شاه است.

مدیر موزه خودروهای تاریخی ایران تصریح کرد: یکی از قدیمی‌ترین ماشین‌های موجود در این نمایشگاه مربوط به شرکت رولز رویس است که این شرکت در سال 1906 در انگلستان تولید خود را شروع کرده است.

حسینی اظهار کرد: رولز رویس سیلورگوست از قدیمی‌ترین اتومبیل‌های سلطنتی بود که احمد شاه آن را خریداری و این خودرو وارد ایران شد.

مدیر موزه خودروهای تاریخی ایران تاکید کرد: یکی از نکات ویژه این خودرو این بوده است که هم دارای هندل بوده و هم با سوئیچ روشن می‌شود و مجهز به شش سیلندر خطی به ظرفیت 7هزار و 36 سی سی و 50 اسب بخار بوده و حداکثر سرعت آن 80 کیلومتر در ساعت است.

حسینی گفت: فانتوم چهار، یکی دیگر از خودروهای قدیمی است که از سال 1950 میلادی تا سال 1956 میلادی فقط 18 دستگاه از آن ساخته شد که فقط یک دستگاه آن ضد گلوله بود که در موزه خودروهای ایران قرار دارد و سه دستگاه دیگر از آن در کلکسیون ژنرال فرانکو نگهداری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: خودروی کورسی کوچکی که سه آرم بزرگ را دارد نیز به چشم می‌خورد، پورشه، بنز، فولکس واگن و لین خودروی کورسی جزو معدود خودروهایی است که سه کمپانی بزرگ با هم تولید کردند و به سفارش صدراعظم آلمان ساخته و به ولیعهد ایران هدیه داده شد.

حسینی افزود: بنز 500 K یکی از ارزشمندترین خودروهای موزه است گذشته‌های دور و پرفراز و نشیب خودروسازی جهان و شروع ساخت خودروهای سریع امروزی را یادآور می‌شود.

وی تاکید کرد: این نمایشگاه تا 13 فروردین ماه سال جاری در نمایشگاه مجتمع نمک آبرود دایر است.

انتهای پیام/س10

]]>
مقابر گنبد سبز مسافران نوروزی قم را به دل تاریخ می‌برد 2012-03-25T08:10:35+01:00 2012-03-25T08:10:35+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/595 مینا ب مقابر گنبد سبز مسافران نوروزی قم را به دل تاریخ می‌برد خبرگزاری فارس: نمایشگاه عکس‌های قدیم قم در مقابر گنبد سبز این شهر، میزبان مسافران نوروزی است. به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد تسهیلات زائرین استان قم، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم با بیان این مطلب گفت: این نمایشگاه شامل 25 تابلوی عکس از اماکن تاریخی و زندگی روزمره مردم قم در عهد قاجار است که توسط « عبدالله قاجار»، عکاس مخصوص ناصرالدین شاه در آن دوران گرفته شده است. علیرضا ارجمن
مقابر گنبد سبز مسافران نوروزی قم را به دل تاریخ می‌برد

خبرگزاری فارس: نمایشگاه عکس‌های قدیم قم در مقابر گنبد سبز این شهر، میزبان مسافران نوروزی است.

خبرگزاری فارس: مقابر گنبد سبز مسافران نوروزی قم را به دل تاریخ می‌برد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد تسهیلات زائرین استان قم، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم با بیان این مطلب گفت: این نمایشگاه شامل 25 تابلوی عکس از اماکن تاریخی و زندگی روزمره مردم قم در عهد قاجار است که توسط « عبدالله قاجار»، عکاس مخصوص ناصرالدین شاه در آن دوران گرفته شده است.

علیرضا ارجمندی با اشاره به ضرورت آشنایی مسافران نوروزی و مردم قم با گذشته این دیار کهن گفت: این عکس‌ها در سال جدید با همکاری کاخ موزه گلستان و بخش خصوصی در قالب یک کتاب نفیس چاپ و منتشر خواهد شد.

مقابر گنبد سبز شامل سه مقبره امیران خاندان علی صفی، فرمانروایان مستقل قم در قرن هشتم هجری قمری است که از منظر هنر گچبری جزو نمونه‌های منحصر بفرد به شمار می‌رود.

شایان ذکر است گچبری‌های نفیس و ممتاز این بنا مورد توجه بسیاری از گردشگران و باستان شناسان قرار داشته و همه ساله بسیاری از آنها از اقصی نقاط جهان به این محل مراجعه می کنند.

انتهای پیام/خ۳۰

]]>
وعده دستمز‌د‌ها و پاداش‌های یک میلیونی قطر به خرابکاران در سوریه 2012-03-25T08:10:31+01:00 2012-03-25T08:10:31+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/594 مینا ب وعده دستمز‌د‌ها و پاداش‌های یک میلیونی قطر به خرابکاران در سوریه خبرگزاری فارس: قطر به نیروهای مسلح خرابکار در سوریه وعده داده در صورت تشدید و گسترش عملیات‌های خرابکارانه خود علیه نظام دمشق به هر کدام از این گروه‌ها یک میلیون دلار دستمزد و پاداش پرداخت کند. به گزارش فارس، پایگاه خبری "جهینه" روز گذشته اعلام کرد که شیخ "حمد بن جاسم آل ثانی"، نخست‌وزیر قطر اخیرا در دیدار با فرماندهان گروه‌های مسلح فعال در سوریه برای تشویق بیش از پیش آنها به فعالیت خرابکارانه علیه نظام دمشق به آنها وعده
وعده دستمز‌د‌ها و پاداش‌های یک میلیونی قطر به خرابکاران در سوریه

خبرگزاری فارس: قطر به نیروهای مسلح خرابکار در سوریه وعده داده در صورت تشدید و گسترش عملیات‌های خرابکارانه خود علیه نظام دمشق به هر کدام از این گروه‌ها یک میلیون دلار دستمزد و پاداش پرداخت کند.

خبرگزاری فارس: وعده دستمز‌د‌ها و پاداش‌های یک میلیونی قطر به خرابکاران در سوریه

به گزارش فارس، پایگاه خبری "جهینه" روز گذشته اعلام کرد که شیخ "حمد بن جاسم آل ثانی"، نخست‌وزیر قطر اخیرا در دیدار با فرماندهان گروه‌های مسلح فعال در سوریه برای تشویق بیش از پیش آنها به فعالیت خرابکارانه علیه نظام دمشق به آنها وعده دستمزد و پاداش داد.

پایگاه خبری جهینه در ادامه نوشت: حمد در این دیدار که علاوه بر فرماندهان گروه‌های مسلح، سمیر جعجع و مسئولان اطلاعاتی و امنیتی رژیم سعودی و ترک و نمایندگانی از آمریکا و فرانسه نیز حضور داشتند، تاکید کرد، قطر در مقابل هرعملیات خرابکارانه در سوریه یک میلیون دلار برای هر گروه 7 نفره دستمزد می‌دهد.

نخست‌وزیر قطر همچنین برای هرکدام از عناصر مسلح جوایزی نقدی در نظر گرفت که به صورت ماهیانه به حساب‌های آنها در بانک‌های عربستان، قطر، و ترکیه ریخته خواهد شد، البته مشروط به آنکه عملیات مسلحانه این گروه‌ها با موفقیت همراه بوده و کشته شدن افراد بیشتری را به دنبال داشته باشد.

جهینه نیوز  تاکید کرد: این دیدار قبل از انفجارهای اخیر سوریه و پس از سفر محرمانه حمد بن جاسم به ترکیه صورت گرفت و یکی از مسئولان آمریکایی حاضر در نشست از حمد بن جاسم خواست حمایت مالی از عناصر مسلح را باز هم افزایش دهد.

این پایگاه خبری افزود: عناصر مسلح در سوریه با سه اتاق عملیات در مرزهای ترکیه، سمیر جعجع و دوحه در ارتباطند و در این میان اتاق عملیات دوحه از تجهیزات ارتباطی گسترده و پیشرفته‌تری برخوردار بوده و افسران اطلاعاتی آمریکایی، فرانسوی و صهیونیستی با مشارکت رئیس ستاد ارتش قطر و مسئول دستگاه اطلاعاتی این کشور کنترل آن را برعهده دارند.

انتهای پیام/++

]]>
حضور کاروان‌های راهیان نور کشورهای خارجی در خوزستان 2012-03-25T08:10:27+01:00 2012-03-25T08:10:27+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/593 مینا ب مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان خبر داد حضور کاروان‌های راهیان نور کشورهای خارجی در خوزستان خبرگزاری فارس: مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان از حضور کاروان‌های راهیان نور کشورهای خارجی در مناطق عملیاتی این استان خبر داد. عبدالمجید عقیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرمشهر اظهار داشت: خوزستان به لحاظ برخورداری از مناطق عملیاتی دفاع مقدس، هر ساله میزبان تعداد زیادی از کاروان‌های راهیان نور در مناطق مختلف استان است. وی افزود: شلمچه، هویزه، والفجر هشت و... ب مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان خبر داد
حضور کاروان‌های راهیان نور کشورهای خارجی در خوزستان

خبرگزاری فارس: مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان از حضور کاروان‌های راهیان نور کشورهای خارجی در مناطق عملیاتی این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: حضور کاروان‌های راهیان نور کشورهای خارجی در خوزستان

عبدالمجید عقیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرمشهر اظهار داشت: خوزستان به لحاظ برخورداری از مناطق عملیاتی دفاع مقدس، هر ساله میزبان تعداد زیادی از کاروان‌های راهیان نور در مناطق مختلف استان است.

وی افزود: شلمچه، هویزه، والفجر هشت و... بخشی از این مناطق عملیاتی بازمانده از دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی هستند.

مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان خوزستان تصریح کرد: هر ساله حضور گسترده مردم در این مناطق سبب شده اتباع خارجی فراوانی برای درک این امر که انگیزه حضور مردم در اول سال در این مناطق چیست اشتیاق حضور در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس را بدست آورند.

این مسئول ادامه داد: از طرفی مسئولان نیز علاقه دارند که ارزش‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان اسلام در طول هشت دفاع جانانه در برابر دشمن متجاوز نیز به سایر کشورها منتقل شوند تا همگان بفهمند که ایرانی‌ها برای دفاع از وجب به وجب از خاک خود حاضر هستند جان خود را نیز تقدیم کنند.

عقیلی عنوان کرد: همین امر باعث شده که در چند سال گذشته در کنار حضور کاروان‌های راهیان نور داخلی، کاروان‌هایی نیز از کشورهای خارجی به این مناطق اعزام شوند.

وی با اشاره به اینکه بر همین اساس در طول چند روز اخیر دومین گروه از دانشجویان و طلاب جامعه المصطفی العالمیه در مناطق عملیاتی خوزستان حضور یافتند، خاطرنشان کرد: این کاروان از 50 کشور مختلف همچون آمریکا، نیجریه، ساحل عاج، آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی در این مناطق حاضر شده‌اند.

مدیرکل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان خوزستان عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود کاروان‌های دیگری از اعضای راهیان نور اتباع بیگانه در چند روز آینده وارد استان خوزستان و مناطق عملیاتی آن شوند.

این مسئول در پایان اذعان داشت: امیدواریم امسال نیز چون سال‌های گذشته میزبان خوب و در خو شأنی برای کاروان‌ها و زوار وارد شده به این استان باشیم.

انتهای پیام/ن۲۰

]]>
ناظران طرح خودکفایی گندم با مشکل استخدامی مواجه هستند 2012-03-25T08:10:23+01:00 2012-03-25T08:10:23+01:00 tag:http://skied1380.mihanblog.com/post/592 مینا ب در گفت‌وگو با فارس مطرح شد ناظران طرح خودکفایی گندم با مشکل استخدامی مواجه هستند خبرگزاری فارس: ناظر طرح خودکفایی گندم با انتقاد از وضعیت استخدامی و شغلی ناظران گفت: پس از خودکفایی گندم به دنبال خودکفایی مالی هستیم. به گزارش خبرنگار فارس از مازندران، یکی از ناظران طرح ملی خودکفایی گندم با اشاره به فعالیت هشت ساله خود و دیگر همکارانش در زمینه خودکفایی محصول استراتژیک گندم و دیگر محصولات کشاورزی خواستار جذب این افراد در وزارت جهاد کشاورزی بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی شد. حجت‌الله علی در گفت‌وگو با فارس مطرح شد
ناظران طرح خودکفایی گندم با مشکل استخدامی مواجه هستند

خبرگزاری فارس: ناظر طرح خودکفایی گندم با انتقاد از وضعیت استخدامی و شغلی ناظران گفت: پس از خودکفایی گندم به دنبال خودکفایی مالی هستیم.

خبرگزاری فارس: ناظران طرح خودکفایی گندم با مشکل استخدامی مواجه هستند

به گزارش خبرنگار فارس از مازندران، یکی از ناظران طرح ملی خودکفایی گندم با اشاره به فعالیت هشت ساله خود و دیگر همکارانش در زمینه خودکفایی محصول استراتژیک گندم و دیگر محصولات کشاورزی خواستار جذب این افراد در وزارت جهاد کشاورزی بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی شد.

حجت‌الله علی‌محمدی با اشاره به بروز برخی تغییرات پس از موفقیت این طرح آن را موفق‌ترین طرح کشاورزی در کشور دانست و افزود: این طرح تنها با همت و تلاش شبانه‌روزی ناظران گندم ممکن شد.

این کارشناس بخش کشاورزی استان مازندران به آمار 15هزار نفری ناظران گندم در سطح کشور اشاره کرد و از سیاست کم توجهی دولت به وضعیت شغلی این کارشناسان انتقاد کرد.

علی‌محمدی همه این کارشناسان را به حسب کسب تجربه‌های ملی از سرمایه‌های کشور دانست که تخصص و عمر خود را برای تقویت استقلال کشور و بی‌نیازی از بیگانه صرف کرده و در این راه تجربیات ارزشمندی را بدست آورده‌اند.

وی تعداد ناظران طرح ملی خودکفایی گندم در مازندران را بیش از 600 نفر اعلام کرد و افزود: این افراد هنوز هم در طرح‌های نظارت بر محصولاتی همچون برنج، دانه‌های روغنی، ذرت، چغندر و سیب زمینی در استان فعال هستند.

نماینده ناظران بخش کشاورزی استان مازندران گفت: از مجموع 15 هزار نفری ناظران گندم در سطح کشور، هشت نفر برای پیگیری قانونی وضعیت ناظرین انتخاب شده‌اند که من از طرف ناظران محصولات کشاورزی استان‌های مازندران، گلستان، گیلان، سمنان و همچنین خراسان‌های شمالی، جنوبی و رضوی تاکنون با مسئولان زیادی ملاقات داشتم.

وی ادامه داد: امروز پس از به کارگیری چندین سال از عمر خود برای سربلندی کشور هنوز به وضعیت شغلی مطلوبی دست پیدا نکردیم یعنی با کمترین حقوق و مزایا کار می‌کنیم، بیمه نداریم و مهم‌ترین مسئله این که به دلیل بالارفتن سن ناظران امکان استخدام در سازمان‌های دیگر نیز برایشان ممکن نیست.

علی‌محمدی ادامه داد: به همین منظور پس از رایزنی‌های متعدد با نمایندگان و رئیس مجلس با توجه به مصوبه تاریخ 11 بهمن سال گذشته دولت موظف شد تا 10هزار نفر از این ناظران را که پیش از این در آزمون ورودی موفق شده‌اند را در طول سه سال به جذب وزارت جهاد کشاورزی در بیاورد.

وی در این مورد ادامه داد: همچنین این مصوبه مجلس با هفت تبصره به تائید شورای نگهبان رسید و دولت باید بر اساس قانون این آگهی را در مدت 72 ساعت در روزنامه‌های رسمی درج کرده تا وزارت مورد نظر در این مورد اقدام کند ولی هنوز این اتفاق نیفتاده است.

عضو نظام مهندسی و ناظر معین استان مازندران نامه‌نگاری و ملاقات حضوری با خلیلیان و اسکندری وزرای جهاد کشاورزی، رئیس، هیئت رئیسه و اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی همچنین رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی کشور را از جمله پیگیری‌های این هیئت هشت نفره اعلام کرد.

علی‌محمدی اجرای قانون استخدام ناظران کشاورزی را گامی مهم برای ایجاد انگیزه بین این قشر از متخصصان کشور دانست و افزود: این قانون در سال جدید منتظر اقدام عاجل دولت است.

انتهای پیام/خ۲۰

]]>